• измъкна

Локомотив е на четвърта позиция във временното класиране

Локо (Пд) измъкна точка от Черноморец - 1
Снимка: БТА

Локомотив (Пловдив) и Черноморец завършиха наравно 1:1 в последна среща от 25-ия кръг на българското първенство, играна на градския стадион в Любимец.

„Акулите“ поведоха в 15-ата минута, когато Балтанов стреля от границата на наказателното поле и прати топката в мрежата на символичните домакини. Чак в 90-ата минута крепостта на Черноморец рухна. Дани Кики центрира от фаул, Намуши стреля с глава и този път вратарят на бургазлии бе безпомощен. Така двата тима си поделиха точките.

„Смърфовете“ са на четвърта позиция във временното класиране с актив от 45 точки. Черноморец е 11-и с 22. В следващия кръг Локомотив гостува на столичния Славия, докато „акулите“ приемат Берое.