• победи-
  • локомотив софия-
  • първа лига

Това е втори пореден успех за отбора от Враца

Най-бързият гол от началото на сезона донесе победата на Ботев Враца над столичното Локо - 1
Кадър: Diema Sport

Ботев Враца постигна втора поредна победа в efbet Лига. Момчетата на Тодор Янчев спечелиха гостуването на Локомотив София с 1:0. Още в 3-ата минута Даниел Генов вкара с глава и това се оказа единственият гол в мача. Така след 4 поредни загуби врачани взеха две поредни победи. За Локомотив София това бе второ поражение след загубата от Левски в първия кръг.

Ботев Враца поведе в София още в 3-ата минута на двубоя. Мартин Смоленски центрира от ъглов удар, Даниел Генов бе добре позициониран на първа греда и плъзна топката в мрежата на съперника - 0:1.

Домакините бяха близо до изравняването в 7-ата минута, когато Даниел Генов бе изведен на чиста позиция, прехвърли Бариос, но топката мина покрай вратата.

В 27-ата минута Браян Переа вкара топката за втори път в мрежата на Локомотив София, но голът не бе зачетен заради засада.

Малко преди почивката Федерико Бариос спаси удар на Светослав Диков с глава.

Домакините от Локомотив опитаха да натиснат съперника в началото на второто полувреме, но без чисти голови положения.

В 77-ата минута Стив Траоре намери Юлиан Ненов в накаателното поле и той стреля към долния ляв ъгъл, но вратарят на Ботев Вр спаси, като това бе първият точен удар към някоя от двете врати през втората част.

След 2 минути игра бе създадена още една добра възможност за "червено-черните". Диков надскочи футболист на врачани в наказателното поле, стреля с глава, но Бариос спаси.

Ботев Вр отговори с удар на Траоре в 85-ата минута, когато получи топката от Даниил Кондраков фронтално срещу вратата, но изпълнението му не затрудни Александър Любенов.

В добавеното време на двубоя Мамаду Диара стреля опасно с глава, но в аут. До края на мача домакините опитаха натиск, но не успяха да изравнят.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - БОТЕВ ВРАЦА 0:1
0:1 Даниел Генов 3`

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 24. Александър Любенов (К) – 47. Стефан Ламбезе, 31. Красимир Станоев (75` - 94. Юлиан Ненов), 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко – 5. Анастасиос Пицолис (33' - 98. Стив Траоре), 3. Нтоналнто Атска, 8. Симеон Славчев – 13. Селсо Рапосо, 18. Светослав Диков, 26. Мамаду Диара

Старши треньор: Иван Колев

БОТЕВ ВРАЦА: 24. Федерико Бариос – 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов (56` - 8. Даниил Кондраков), 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (К), 17. Чавдар Ивайлов (56` - 22. Антоан Стоянов), 21. Бубакар Траоре (90`+3` - 15. Мирослав Маринов), 24. Мартин Смоленски (80` - 20. Меси Биатумусока), 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 70. Дилян Георгиев

Старши треньор: Тодор Янчев

Рефер: Денислав Сталев