• нефтохимик-
  • зрители-
  • купата на българия-
  • фаза

Черноморец Бс и Нефтохимик Бс играха мач от областната фаза на Купата на България

Над 5000 зрители изгледаха първото от пет години насам бургаско дерби - 1

Черноморец Бургас победи съгражданите си от Нефтохимик с 3:0 в областния финал от турнира за Купата на България. Мачът, който е първи между двата отбора от 2019 г., се игра на стадион "Лазур" и бе изгледан от над 5000 зрители.

Резултатът беше открит от Емануил Манев в 32-ата минута. След избит от вратаря удар, Мотора направи добавка отблизо за 0:1. В 42-ата минута Черноморец удвои аванса си. Живко Петков бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на Нефтохимик. Най-красивият момент в мача дойде в 45-ата минута. Георги Маджаров с удар почти от центъра прехвърли излезлия малко напред вратар на Нефтохимик, оформяйки класиката в резултата.

В 54-ата минута Светослав Славов, в опита си да изчисти, удари лявата греда на собствената си врата.

В оставащите 30 минути играта бе спокойна и в резултата нямаше драма или някакви сериозни ситуации.

Черноморец ще срещне Ямбол в следващия кръг от турнира за Купата на България.