• лига европа

Българите напускат турнира с гордо вдигнати глави

Край на европейската одисея на Лудогорец - 1
Снимка: БТА

Валенсия победи Лудогорец на „Местая” с 1:0 и сложи край на европейската одисея на българските шампиони. Испанците отстраниха разградчани с общ резултат 4:0 от двете срещи и се класираха за четвъртфиналите на Лига Европа.

Единственото попадение в мача бе отбелязано в 59-ата минута от Алкасер, който с удар с глава преодоля Владислав Стоянов. Двубоят бе наблюдаван от селекционера на българския национален отбор Любослав Пенев, който по покана на президента на „прилепите” Амадео Салво отново стъпи на стадиона, който бе негов дом в началото на 90-те години на миналия век.

Въпреки отпадането Лудогорец се представи прекрасно в турнира, записвайки 6 победи, включително над тимове като ПСВ (Айндховен), Динамо (Загреб) и  Лацио.

Титулярните състави на двата тима:

Валенсия: Алвеш; Перейра, Руис, Матийо, Гая; Фуего, Мичел; Варгас, Парехо, Картабия; Алкасер
Лудогорец: Стоянов, Кайсара, Терзиев, Моци, Минев, Дяков, Златински, Александров, Марселиньо, Мисиджан, Безяк

Най-интересните моменти от двубоя:

1 мин. – Първи съдийски сигнал от главния рефер Сидиропулос от Гърция
4 мин. - Добър удар на Мисиджан от пряк свободен удар, но след рикошет топката излиза в корнер
13 мин. - Виктор Руис фаулира откъсващия се Мисиджан, жълт картон за играча на Валенсия
18 мин. - Силен удар от далечно разстояние на Фуего, но топката преминава над вратата на Влади Стоянов
27 мин. - Жълт картон за Моци, който спира много опасна атака на домакините
38 мин. - Жълт картон за Марселиньо за грубо нарушение срещу играч на Валенсия
40 мин. - Пореден жълт картон за тима на Лудогорец. Кайсара е санкциониран заради игра с ръка

45 мин.- Късмет за Лудогорец! Удар на играча на домакините Парехо от пряк свободен удар се отбива в гредата

Край на първото полувреме

48 мин. - Пропуск на Валенсия. Алкасар бе изведен сам срещу Стоянов, но стреля над вратата
52 мин. - Лудогорец показва зъби! Удар на Мисиджан, но топката попада право в ръцете на вратаря на „прилепите"
55 мин. - Много бърза и опасна атака на Валенсия, която завършва с мощен удар, но право в тялото на бранител на българските шампиони
59 мин. - ГОЛ ЗА ВАЛЕНСИЯ! Картабия центрира от фланга, а Алкасер с глава вкарва четвъртия си гол в Лига Европа през този сезон
63 мин. - Чудесна възможност за Лудогорец. Безяк е изведен по прекрасен начин в наказателното на домакините, но ударът му попада право в ръцете на стража на Валенсия
81 мин. - Опасност пред вратата на българите след пряк свободен удар, но Влади Стоянов избива
86 мин. - Много опасен и техничен удар на Кейсара, но Алвеш избива в ъглов удар