Ботев Пловдив показа класа над Берое и спечели "Битката за Тракия"

• efbet лига

Единственото попадение реализира Кристиан Нуачуку

Ботев Пловдив показа класа над Берое и спечели "Битката за Тракия" - 1
Кадър: Diema Sport

В мач от 12-ия кръг на efbet Лига Ботев Пловдив надделя в гостуването си на Берое Стара Загора с 1:0. Автор на единственото попадение в "Битката за Тракия" бе Кристиан Нуачуку в 38-ата минута. В края на двубоя с директен червен картон бе изгонен капитанът на "жълто-черните" Ивелин Попов.

В 9-ата минута бе отправен първият точен удар, който бе дело на Франсиско Сагардия. Нападателят на Берое стреля силно от далечна дистанция, но Ханс-Кристиан Бернат се намеси убедително и боксира встрани.

Седем минути по-късно Исмаел Ферер изведе Винисиус Белоти зад защитата на Ботев. Нападателят на заралии затвори ъгъла пред себе си и отправи много слаб удар, който не затрудни Бернат.

В 26-ата минута Константинос Балоянис получи удобна топка на точката за изпълнение на дузпа, но изпрати кълбото крайно неточно в аут.

Десет минути след това Кристиан Нуачуку направи бързо двойно подаване с Янис Карабельов и се озова очи в очи с Артур Мота. Нападателят на Ботев стреля от малък ъгъл, но стражът на заралии се намеси отлично и с крак изби в корнер.

В 38-ата минута Ботев Пловдив постигна аванс в резултата. Ивелин Попов подаде остър пас по земя в центъра към Антонио Перера, който продължи за Нуачуку, който се измъкна зад защитата на Берое. Ойер Сариеги опита да притисне фланговия играч на пловдивчани, но не достатъчно убедително и Нуачуку прокара топката между краката на Мота за 0:1.

В 63-ата минута Нуачуку отправи изстрел от малък ъгъл, който не затрудни Мота.

Минута по-късно Енцо Еспиноса получи подаване в наказателното поле, преодоля Николай Минков и отправи шут по диагонала. Бернат бе на мястото си и изби без проблеми.

В 70-ата минута Нуачуку отне топката пред наказателното поле на Берое от Сегундо Пачаме и побърза да стреля, намирайки обятията на Мота.

В 78-ата минута след постепенна атака Исмаел Ферер центрира отдясно в наказателното поле на Ботев, намирайки Хуанка Пинеда. Изстрелът с глава на играча на домакините премина на сантиметри от лявата странична греда на вратата зад Бернат.

Три минути по-късно Франциско Политино шутира от пряк свободен удар, но изпрати топката над вратата на Ботев.

В 86-ата след консултация с ВАР Георги Кабаков вдигна директен червен картон на Ивелин Попов заради нарушение срещу Карлос Алгара.

В заключителните секунди на продължението Карлос Алгара опита шут от далечна дистанция, но той по никакъв начин не затрудни Бернат.

БЕРОЕ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:1

0:1 Кристиан Нуачуку 38

БЕРОЕ: 1. Артур Мота (В), 2. Ойер Сариеги (62 - 15. Енцо Еспиноса), 3. Хуан Пабло Саломони (К), 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги, 8. Сегундо Пачаме (90 - 22. Мирослав Георгиев), 19. Карлос Алгара, 11. Исмаел Ферер, 21. Алберто Салидо (62 - 10. Франсиско Политино), 12. Винисиус Белоти (46 - 23. Кевин Сейхас), 7. Франсиско Сагардия (33 - 17. Хуанка Пинеда)

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Ханс-Кристиан Бернат (В), 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис, 28. Янис Карабельов (82 - 88. Ален Корошец), 20. Антонио Перера, 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов (К), 40. Кристиан Нуачуку (90 - 21. Никола Илиев), 99. Алекса Мараш (75 - 91. Вини Трибуле)

Главен съдия: Георги Кабаков

Червен картон: Ивелин Попов (Бот)