Бенфика победи Цървена звезда за едно полувреме

• португалците

Мачът се игра в Сърбия

Бенфика победи Цървена звезда за едно полувреме - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Бенфика победи с 2:1 Цървена звезда като гост в първи мач от Шампионската лига. Португалците си осигуриха успеха още преди почивката.

Керем Актуркоглу изведе "орлите" напред в резултата още в деветата минута.

В 29-ата минута Оркун Корчку вкара от пряк свободен удар от границата на наказателното поле за 2:0 в полза на Бенфика.

Сърбите бяха по-активни след почивката, но стигнаха само до едно попадение. В 86-ата минута Милсон бе изведен зад защитата и с удар покрай вратаря Анатолий Трубин оформи крайното 1:2.