• холщайн кил

Тимът на Шаби Алонсо поведе и то с 2:0, но допусна изравняване

Байер Леверкузен с изненадващо равенство срещу новак в Бундеслигата - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Байер Леверкузен направи изненадващо равенство 2:2 у дома срещу новака в Бундеслигата Холщайн Кил.

С тази точка шампионите остават на пето място във временното класиране с актив от 11 пункта. "Аспирините" са с 2 точки зад Байерн, като баварците са и с мач по-малко и имат шанс да дръпнат още повече на върха. За Холщайн Кил това е едва втора точка до момента през сезона. Отборът заема предпоследното 17-о място.

Тимът на Шаби Алонсо поведе и то с 2:0 още до 8-ата минута на срещата. Виктор Бонифейс се разписа още в 4-ата минута, а след това Йонас Хофман удвои аванса на домакините.

В 26-ата минута пък Гранит Джака центрира към Бонифейс, а той преодоля стража на Холщайн Кил. Попадението му обаче бе отменено заради засада в атаката на Байер.

В добавеното време на първата част Люис Холтби центрира от ъглов удар, а Макс Гшевил засече топката и стреля с глава. Той прати къблото в мрежата на шампионите и така върна Холщайн Кил в срещата.

В 68-ата минута съдията Роберт Хартман отсъди дузпа за гостите, след като Фримпонг извърши нарушение в наказателното. Ян-Фрийте Арп се нагърби с отговорността и бе безгрешен от бялата точка за 2:2, което бе и крайният резултат.