• трабзонспор

Давид Тиянич вкара победния гол в добавеното време на мача

Мъри Стоилов и десет от Гьозтепе наказаха Трабзонспор - 1
Снимка: Факти.бг/Архив

Гьозтепе на Станимир Стоилов победи с 2:1 у дома звездната селекцията на Трабзонспор. Срещата беше от 10-ия кръг на Суперлигата. Отборът на Мъри игра с човек по-малко повече от час, след като в 28-ата минута Антъни Денис беше изгонен. Въпреки това направилият страхотен мач Исак Соле откри резултата в 60-ата минута. Малко след това Симон Банза изравни от дузпа. В герой за "жълто-червените" се превърна Давид Тиянич, който вкара победния гол в добавеното време на мача.

Станимир Стоилов изнесе футболен урок на своя колега - знаменитият Шенол Гюнеш. Гьозтепе беше господар на терена през целия мач, въпреки че през 2/3 от него игра с човек по-малко. Измирци пропуснаха няколко отлични възможности за гол чрез Исак Соле, Давид Тиянич, Хуан и Давид Датро Фофана. В началото на мача гол на Соле беше отменен заради нарушение срещу вратаря.