Атлетико (Мадрид) сложи край на хегемонията в испанското първенство на Барселона и Реал (Мадрид). „Дюшекчиите” измъкнаха точка при гостуването си на „Камп Ноу” в среща от последния кръг на Ла Лига, завършвайки 1:1, и спечелиха титлата за десети път в своята история и първи от 1996 година насам. През последните девет сезона Барса и Реал си разпределяха златните медали, но възпитаниците на Диего Симеоне извършиха истински подвиг и зарадваха своите фенове.
Двубоят започна кошмарно за гостите. Звездата на тима Диего Коща напусна след четвърт час игра заради контузия и се наложи да бъде заменен от Адриан Лопес. В 34-ата минута каталунците поведоха в резултата след гол на Алексис Санчес. Чилиецът стреля от малък ъгъл към вратата на Куртоа и отбелязаха 19-ия си гол от началото на сезона в Ла Лига.
През второто полувреме „дюшекчиите” излязоха преобразени. Те изравниха в 49-ата минута след изпълнение на корнер. Уругваецът Диего Годин бе оставен непокрит в наказателното на Барса и вкара с глава за 1:1. В следващите минути домакините наложиха натиск, докато Атлетико разчиташе предимно на контраатаки. В 65-ата минута Меси отбеляза гол, който обаче бе отменен заради засада.
До края на срещата Барса се опита да изравни, но Атлетико оцеля под напора на Меси и компания и се поздрави с титлата. Тимът от Мадрид събра актив от 90 точки. Втори и трети в крайното класиране останаха Барса и Реал с по 87 точки.
Атлетико записа 28 победи, 6 равенства и 4 загуби през сезона. Момчетата на Диего Симеоне вкараха 77 гола и допуснаха 26 попадения.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА