• помля

Бундестима отчая противниците си с 6:1

Германия помете Армения преди Мондиала - 1
Снимка: БТА/AP

Отборът на Германия помля с безкомпромисно 6:1 Армения в последната си контрола преди Световното в Бразилия.

Резултатът е повече от обнадеждаващ, защото „бундестимът" завърши наравно в предишните си две контроли с Камерун (2:2) и Полша (0:0).

Германците създадоха множество положения през първата част, които бяха пропиляни от Томас Мюлер и Андре Шурле.

Малко преди почивката сериозна контузия в левия глезен получи звездата на Борусия (Дортмунд) Марко Ройс. Той бе изведен от терена с помощта на двама медици.

Головете в срещата паднаха през второто полувреме. В 52-ата минута Шурле откри резултата след атрактивно изпълнение с пета. Той засече центриране по земя на Лукас Подолски.

В 69-ата минута Газарян много хитро принуди Гроскройц да го препъне в наказателното поле. Главният рефер даде дузпа, хладнокръвно реализирана от Мхитарян за 1:1.

Голът обаче само раздразни германците, които нанизаха 3 попадения за 5 минути в мрежата на арменците. В 71-ата минута Подолски направи 2:1, след това централният защитник Ховедес влезе с топката във вратата за 3:1, а в 76-ата Клозе заби с глава за 4:1. Крайният резултат 6:1 оформи Марио Гьотце с голове в 82-ата и 89-ата минути.

Съперници на немците в груповата фаза на Мондиала са Португалия, САЩ и Гана.