• контрола

Белгия, Аржентина и Испания с пестеливи победи

Англия се излага срещу Хондурас в контрола - 1
Снимка: БТА

Англия записа разочароващо равенство срещу Хондурас в последната си контрола преди Мондиал 2014. Мачът се игра в Маями и приключи без голове. В средата на първото полувреме двубоят беше прекъснат за около половин час заради силните гръмотевици над стадиона.

В друга контролна среща Аржентина победи Словения с 2:0 в приятелски мач в Ла Плата. Резултата откри Рикардо Алварес в 12-ата минута с дебютния си гол за националния отбор, а в 76-ата влезлият като резерва Лионел Меси увеличи преднината на домакините и изкова и крайната победа.

Испания също записа победа с 2:0 срещу Ел Салвадор в последната си контрола преди старта на Мондиал 2014. Ла Роха доминираше тотално срещу непретенциозния си съперник, но отбеляза само два гола. Техен автор стана Давид Вийя, който откри резултата в 60-ата минута, а малко преди последния съдийски сигнал се възползва от подаване на Давид Силва и прати топката покрай вратаря Хенри Ернандес.

Домакин на двубоя беше стадион "ФедЕкс Фийлд" в Мериленд, САЩ, а любопитното е, че тази нощ на него ще се играе и мачът от Мейджър лигата между Ди Си Юнайтед и Кълъмбъс Крю.

С гол на Дрис Мертенс минута преди края Белгия победи Тунис.

"Червените дяволи" спечелиха с минималното 1:0, а мачът беше прекъснат за около 40 минути през първото полувреме заради градушка.

След като доказа великолепната си форма в предишните контроли срещу Швеция и Люксембург този път Ромелу Лукаку беше оставен на пейката от селекционера Марк Вилмотс. Нападателят се появи в играч чак в 61-ата минута, а малко по-късно Тунис остана с човек по-малко след червен картон на Исам Жемаа.

Натискът на белгийците в края на двубоя даде резултат и Мертенс отбеляза гола на победата в 89-ата минута след асистенция на Насе Шадли.