• мондиала

Мексико матира балканците с два бързи гола

И Хърватия стегна куфарите - 1
Снимка: АП/БТА

Мексико надигра с 3:1 Хърватия в решителния двубой от група А за класиране на осминафиналите. "Ацтеките" спазиха традицията и за последните си 6 световни първенства неизменно достигат елиминациите. Техен съперник ще бъде силният тим на Холандия.

Хърватия беше отборът, който владееше повече топката, но мексиканците създадоха по-чистите положения. Удар на Ектор Ерера в гредата в 16-ата минута и несериозно отиграване на Пералта белязаха първото полувреме. Последният се подхлъзна преди да насочи топката във вратата.

Главният рефер Рашван Ирматов от Казахстан пък спести директен червен картон на "ацтеките" за агресивно влизане в гръб срещу Ивица Олич.

Мексико реши мача с два бързи гола между 72-ата и 75-ата минути. Капитанът Рафаел Маркес поведе своите с попадение за 1:0, а Андрес Гуардадо покачи на 2:0.

До края на срещата двата отбора си размениха по още един гол чрез резервата Хавиер Ернандес за мексиканците и Персич за "шахматистите".

С тази победа Мексико заема второто място в група А със 7 точки, колкото има и лидерът Бразилия, но "златистите" са с по-добра голова разлика. Хърватия остава на трета позиция с 3 пункта, а Камерун е последен с 0.