Компанията Apple е подала патентна заявка за нов вид технология, която позволява на собствениците на iPhone да управляват някои от функциите на автомобилите си дистанционно. Това става с помощта на "ябълков" смартфон и Bluetooth-протокол.
Новата технология ще позволи на Apple в частност да отключва и заключва вратите на колата, както и да отваря и затваря капака на багажника. Ще може двигателят на колата да се стартира от разстояние, да се включват и изключват светлините, да се активира мултимедийната система или пък да се отвори шибедаха на колата.
Освен всичко това, водачът ще може, с помощта на своя телефон, да настройва положението на креслата, огледалата за обратно виждане, а така също и климатичната система. На този етап не е ясно кога тази система ще стане серийна.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 бай
Изобретенията на Тесла от преди 100 години, само, че ги използват НЕ в полза на хората, а на.....
13:49 10.02.2015
2 Госта
19:02 10.02.2015