5 Юни, 2017 10:56 8 108 2

Автомобилни седалки с крака

  • ford-
  • седалки-
  • автомобили
Автомобилни седалки с крака - 1

Компанията Ford подаде патентна заявка за една странна автомобилна седалка. Най-общо казано конструкцията е на стандартно кресло, но с крака. Крепежните елементи, с които седалката се захваща за купето, са с шарнирни болтове, подобни на колянна става.

От Ford не описват точно технологията на придвижване, но казват, че седалката може спокойно да се движи по земята с помощта на гореописаните крака. Седалката може да се раздвижва само и единствено, когато колата е в пълен покой. Тя е снабдена с жироскоп за запазване на баланса при излизане и влизане в колата, както и по време на самостоятелното си движение.Автомобилни седалки с крака

Освен самоходната седалка, Ford патентова и още едно подобно мобилно устройство. То се движи на същия принцип, но вместо кресло, отгоре му е монтирана равна плоскост. Идеята е това приспособление да се явява дъно на товарното пространство и да може да товари и разтоварва различни багажи, както и да ги пренася до определени места, недалеч от автомобила.

Как ще става управлението на седалките с крака, към момента не е ясно, но най-вероятно ще се осъществява с помощта на фирмено приложение и смартфон. Също така не е ясно и какво ще задвижва иновациите, но и тук вариантите не са много и най-вероятно новите устройства ще се задвижват на ток.Автомобилни седалки с крака


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Гхост

    1 7 Отговор
    Пак си остава форд,
    не е като бмв - лукс и спорт в едно !

    Коментиран от #2

  • 2 Shmeker

    2 1 Отговор

    До коментар #1 от "Гхост":

    БМВ са много грозни коли вече.