За почитателите на Apple, най-новата версия на мобилната операционна система, iOS 26, вече е достъпна в публична бета фаза, преди официалното ѝ пускане на пазара заедно с новите модели iPhone тази есен. Тази значителна актуализация въвежда множество подобрения, най-забележими от които са визуално впечатляващият дизайн Liquid Glass и всеобхватни подобрения в цялата платформа. За щастие на потребителите, които интегрират своите iPhone с автомобилите си, Apple разширява както естетиката на Liquid Glass, така и подобрената поддръжка директно в интерфейса на CarPlay в iOS 26.
Дълго време заснемането на екранна снимка на дисплея на CarPlay беше автоматична последица от извършването на действие за заснемане на екранна снимка на свързания iPhone. Макар тази функционалност да можеше да се окаже полезна в някои случаи, тя често се превръщаше в досада, особено когато потребителите искаха да заснемат само екрана на своя iPhone, докато са активно свързани с CarPlay в автомобила си. Това често водеше до натрупване на ненужни екранни снимки на CarPlay във фото библиотеката на потребителя. iOS 26 обаче идва, за да коригира това незначително, но постоянното неудобство.
Забележителна промяна в iOS 26 е деактивирането по подразбиране на екранните снимки на CarPlay. След актуализирането до iOS 26, действието по правене на екранна снимка на вашия iPhone, докато той е свързан с CarPlay, вече няма да заснема автоматично дисплея на CarPlay. Тази добре обмислена промяна оптимизира потребителското преживяване, като гарантира, че заснетите екранни снимки са само на желаното устройство.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Брей
Коментиран от #2
14:36 30.07.2025
2 Джо
До коментар #1 от "Брей":
Апъл винаги са имали повече опции, но са работили на принципа да показват само най-нужните, а останалите са в допълнителни менюта.Коментиран от #3
14:56 30.07.2025
3 Брей
До коментар #2 от "Джо":
И щом имат опции - кажи как да изключа досадното щракане на камерата, но без да спирам всички звуци? Айде няма нужда - знам къде са всичките им опции и мога да кажа, че определено липсват някои основни такива. Няма да изброявам повече - примерите със звука на камерата и с вече оправения скрийншот с CarPlay трябва да са достатъчни. Това с CarPlay лично на мен не ми пречи, но предплагам, че други хора ги дразни. С опциите не бива да се прекалява, но Епъл са нацисти и често ни принуждават да живеем с "каквото там има".Коментиран от #4
15:35 30.07.2025
4 Джо
До коментар #3 от "Брей":
Спри си звука, ако искаш да не се чува, намали го. После пак си го пусни. Едно щракане е, има физически бутон за тая цел. Толкова пък да не можеш да си мръднеш пръста. Друг е въпросът с какви глупости се занимаваш, да си спираш звука на снимките, понеже нещо те дразнело.Абе и аз всеки ден карам с CarPlay, ама не съм забелязвал нещо да ме дразни. Винаги работи в синхрон с телефона, всичко просто работи. Календара ми работи, картите работят, свързано е всичко, казва ми го да тръгна, къде отивам, не се натрапва, просто предлага, ама добре им се получава.
Коментиран от #5, #6
19:23 30.07.2025
5 Айзомби
До коментар #4 от "Джо":
Кво му е добрето.Кар плея е голям ташк.12:43 31.07.2025
6 Тристан
До коментар #4 от "Джо":
Ненужни и излишни гимнастики ...като може просто да има опция за спиране на звука при снимане и да не пипаш нищо друго и да ти е мирно на главата , а не постоянно да намаляваш и усилваш звука за всичко останало. Ябълката не може да се мери с опции спрямо останалите стига си говорил измишльотини.23:19 31.07.2025