Румънската прокуратура започна официално разследване срещу тримата собственици на заведението в Букурещ, където през миналата седмица загинаха 31 души след пожар, съобщи „Ройтерс“.
„Екип от полицаи и пиротехнически специалисти продължават разследването и изслушванията на мястото на събитията. Костин Минку, Алин Анастасеску и Паул Ганче са управителите на клуба. Те са извикани за разпит, като заподозрени за престъпления, свързани с убийство и нанасяне на вреда“, се казва в изявление на румънската прокуратура.
И тримата са отишли на изслушване при затворени врати. Към момента 140 от пострадалите в инцидента са в болница. Около случая бяха разкрити множество неспазени изисквания за безопасност от собствениците на заведението. Букурещ има множество шествия в памет на загиналите с призиви за справедливост.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА