2 Февруари, 2013 10:17 1 957 7

60 студенти изхвърлени от Харвард за преписване

  • харвард-
  • студенти-
  • преписване

Огромен скандал разтърси престижно висше учебно заведение в САЩ. В Харвардския университет 60 студенти бяха отстранени от обучение, след като беше установено, че са преписвали на изпит преди година, съобщи bTV.

Преподавателите се усъмнили в коректността на студентите заради многото еднакви отговори при писмен изпит. Той бил по дисциплината „Въведение в работата на Конгреса".

При последвалото разследване са анализирани работите на 125 студенти, показало, че те наистина са копирали един от друг. Това е един от най-големите скандали в американските академични среди от дълги години насам.

Харвард е един от най-старите, скъпи и престижни университети в света - в топ 5 позициите, припомнят световните агенции.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Бай Гън

    1 0 Отговор
    А обвиняваха Българското образование.Май и в най-добрите университети има проблеми.Тия са ги хванали.А колко не са.
  • 2 Пепа

    1 0 Отговор
    От американските университети дойде изпитването с тестове, т.е. писмен изпит, както е и по нашия закон (ЗВО). При съвременната техника преписването е лесно, а студентите вече не умеят да говорят и да пишат грамотно - само налучкват и ограждат отговори. Така е в прословутите американски университети, които много хвалим.
  • 3 муспи

    1 0 Отговор
    Пепа го казва, американците са на тестове за да не се пише. Бях забравил и се засилих да пиша че това е еврейска пропаганда , целяща да покаже че американските студенти могат да пишат. Действителноста надхвърля и най благородните намерения.
  • 4 Марин

    1 0 Отговор
    До Бай Гън.
    За разлика от бг университетите в Харвард изключват и студентите имат досие. При нас такова нещо няма. Аз съм учил авиация в ТУ и там колегите преписваха от учебниците, а преподавателите се правиха, че не виждат. Няма по-смотано образование от българското.
  • 5 .............

    0 1 Отговор
    100% от изгонените са българи.
  • 6 муспи

    0 0 Отговор
    Интересно кого гонят? Болшинството студенти са еврей, почити всички останали са привелигированите черняци, латинос и китайци, - остават съвсем малко, такива на които бащите има по четири пицерии или дългогодишни строителни работници дето се катерят по железата - те и са дето си плащат, значи университета да изключва точно тях? За баскетболистите които не ходят на лекции и всякакви изпити не става и дума. Както е прието при демокрацията, най вероятно е да се пише по това, за да се прелива от пусто в празно. Така се владее.
  • 7 Доцент Клечков

    0 0 Отговор
    Аааааа , а после аз завъших Харвард.Голям праз като си завършил Харвард.В България за магазинерка искат Харвард и пак я те вземат я не.