Украинската армия се нуждае силно от доставки на реактивни системи за залпов огън и съвременни западни танкове. Това заяви украинският външен министър Дмитро Кулеба в интервю за телевизия "Стай нюз".
"Най-остра необходимост сега имаме от реактивни системи за залпов огън. Нужни са ни също така и танкове, но те не трябва повече да са стари съветски танкове. Нужни са ни западни танкове", заяви той и допълни, че Киев се нуждае от директна доставка на британски танкове.
Кулеба добави, че на Украйна ѝ е нужна всеобхватна програма за преход от съветско въоръжение към оръжие по стандартите на НАТО.
Британският премиер Борис Джонсън заяви по-рано тази седмица, че правителството разглежда възможността за доставка на британски танкове в Полша, за да може Полша да изпрати своите танкове Т-72 на Украйна, припомня ТАСС, предаде БТА.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 😆😆😆
Още не му светна, че нищо не помага пред руската армия, само коршума в челото може да го излекува 😆😆😆
22:49 04.05.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Урюрвкос
22:51 04.05.2022
9 нещастници
22:51 04.05.2022
10 Пешо z
Коментиран от #43
22:51 04.05.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Намерила баба...
22:52 04.05.2022
13 Менюто е пред тебе
22:52 04.05.2022
14 Fenasi Kerim
Коментиран от #19, #35, #110
22:52 04.05.2022
15 Киро Ракетата
22:52 04.05.2022
16 Клоун президент- държава цирк !
Фашист- просяк, и Хитлер ще се засрами от тях !
Коментиран от #23
22:52 04.05.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 нещастник
22:54 04.05.2022
19 Ами
До коментар #14 от "Fenasi Kerim":
Те вече са обучени. Обучават се от няколко месеца в Полша.22:54 04.05.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Много
22:55 04.05.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 ДОСТ
Коментиран от #84
22:57 04.05.2022
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Ники
Тази война е желана и дълго очаквана от запада , украинците са просто отпадъчен материал за запада.
Коментиран от #41
22:59 04.05.2022
30 asd
Жалки сте.
"Ам крушите от къде ги вземате? Аууу не ги купувате а?"
22:59 04.05.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Гошо тъпото
22:59 04.05.2022
33 Някой
Коментиран от #37
22:59 04.05.2022
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Урюрвкос
До коментар #14 от "Fenasi Kerim":
байрактарите само турци ги управляват, украинци на 100м не пускат до тяхКоментиран от #38
23:00 04.05.2022
36 Руснака
23:00 04.05.2022
37 Мдааа
До коментар #33 от "Някой":
Ама тази разруха я започна Путин момче!23:01 04.05.2022
38 Fenasi Kerim
До коментар #35 от "Урюрвкос":
Байрактарите украинците ги имат от повече от една година. Но танковете не. Разбирам намека.23:02 04.05.2022
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 белото
До коментар #21 от "ЧИЧО СТАМАТЧО":
си смьрка оня зеления и чакай за оправия.Коментиран от #64, #70
23:04 04.05.2022
41 Не не
До коментар #29 от "Ники":
Мир ще има когато Русия се изтегли! А не когато спрат доставките на оръжие!Коментиран от #48, #52
23:05 04.05.2022
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 😆😆😆
До коментар #10 от "Пешо z":
Аз нямам спомен мушеник да е върнал 🤔, кръв повръщам Пари невръщам. Това е съвременната ижизмет! Само трепане и бе туй нямат намерение да връщат, само ☢️23:07 04.05.2022
44 ей аман вече от тоя
23:10 04.05.2022
45 Мдааа
23:10 04.05.2022
46 кулеба,
23:10 04.05.2022
47 Въх
23:10 04.05.2022
48 Fenasi Kerim
До коментар #41 от "Не не":
Русия няма да се изтегли. Психиката им е такава че няма да се откажат. Отказаха се от Киев. Искаха един техен "Лукашенко" да поставят там но няма да се откажат. Това е въпрос на чест за тях. Целта им е да разпарчетосат Украйна и да не показват слабост. Но сгрешиха много. Знаят че сгрешиха но вече е много късно. И грешката им е тактическа и времева грешка. Не могат да си признаят грешките. Но загубиха много поддръжници по света. Загубиха уважение. Загубиха и медийната война. И армията им не струва стотинка. Без аналоговата им армия е банда от изнасилвачи и крадци. Имат ядрени оръжия и могат да превърнат планетата Марс в по привлекателна за живеене от Земята и това е.23:12 04.05.2022
49 АМАН
23:15 04.05.2022
50 Гюнтер
Коментиран от #66
23:15 04.05.2022
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 Sion
До коментар #41 от "Не не":
Откъде да се изтегли? От Берлин ли?23:21 04.05.2022
53 Перо
23:25 04.05.2022
54 От страни
23:29 04.05.2022
55 Сдфцж
23:29 04.05.2022
56 От страни
23:31 04.05.2022
57 задръстеняци
23:31 04.05.2022
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 От страни
До коментар #31 от "име":
Зеленски му намериха в една от службите в Русия копие на руски паспорт. Давал я за нещо там. От 2001 година е гражданин на Русия. Дали го е показал на ония нацита?23:34 04.05.2022
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 BOB
23:35 04.05.2022
63 истината
До коментар #39 от "Мдааа":
Държавата Украйна съществува само благодарение на руснаците . Те и дадоха и половината територия от своята . Сега е време да си я приберат .Коментиран от #89
23:37 04.05.2022
64 Този коментар е премахнат от модератор.
65 Студопор
23:41 04.05.2022
66 Този коментар е премахнат от модератор.
67 Понеже ме цензурират
23:44 04.05.2022
68 Дон Кихот
Много смърт сред украинците допуснаха, двамата герои.
Целия свят зина в учудване, гледайки гротеската, как двамата украински герои, удрят шамари на всеки "провинил" се, според тях европейски "лидер" .
23:44 04.05.2022
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 ЕДИН ОТ КУТИЯТА
До коментар #40 от "белото":
ЗАТОВА ДАДОХА УКРАИНСКИ ПАСПОРТ НА БРЕНДО СНАБДИЛ ГИ Е С ДРОГА ЗА ДЕСЕТ ГОДИНИ ЗАТОВА СА ТОЛКОВА СМЕЛИ23:45 04.05.2022
71 Този коментар е премахнат от модератор.
72 Hoho Boho
Питам, защото скоро щели да имат някакъв парад.....
23:47 04.05.2022
73 Такааааа
23:48 04.05.2022
74 Този коментар е премахнат от модератор.
75 ьпьь
00:07 05.05.2022
76 Тя руската армия
До коментар #74 от "Сега":
се гърми сама в крака, само и само да я върнат за лечение в Белорус. Толко им беше на ватниците, добре, че имат ракети и самолети, всичко друго е на ниво 1947-ма година.00:11 05.05.2022
77 Този коментар е премахнат от модератор.
78 Този коментар е премахнат от модератор.
79 1111
00:19 05.05.2022
80 zorro
00:20 05.05.2022
81 Този коментар е премахнат от модератор.
82 Сиромах
00:24 05.05.2022
83 Този коментар е премахнат от модератор.
84 Моряка
До коментар #25 от "ДОСТ":
Той си беше и същия наглец 3 дена в България,но се правехме,че не забелязваме.Иначе,дай ни да оплюваме Путин,той е далече.Да,ама не.00:29 05.05.2022
85 Атом
00:30 05.05.2022
86 1111
00:33 05.05.2022
87 Този коментар е премахнат от модератор.
88 Otoplitel
00:34 05.05.2022
89 Мето илиенски
До коментар #63 от "истината":
И оня глупак Хрущов им подари Крим, защото синът му Леонид е разстрелян от Сталин, заради бягство при немците! Апропо Хрути е най големият палач на украинците по 30 к. на месец, в продължение на години, за да се докара на Сталин.00:40 05.05.2022
90 Матей
До коментар #78 от "Разбрахме,":
Ето още един дет е опитал от същия лабораторен щам като Зеленски:)))...знам ли го,виждам го като номер 7800:45 05.05.2022
91 Гост
Коментиран от #94, #95
00:57 05.05.2022
92 Този коментар е премахнат от модератор.
93 Уса
04:13 05.05.2022
94 падналия ангел
До коментар #91 от "Гост":
Преди две седмици имаше демонстрации на жени в Закарпатието против мобилизацията на мъжете им. Започнаха етнически унгарци да мобилизират. Приеха указ военни от "терообороната"- териториалната отбрана да се пращат на фронта и на места различни от местоживеенето им. Това показва недостиг на военни. Тека нищо не пишат за тези неща! Дават как украинците побеждават а разбитите руснаци страхливо напредват!Коментиран от #96
04:44 05.05.2022
95 Ами ...
До коментар #91 от "Гост":
Русия определено има такава нужда. На девети май ще обяви мобилизация.06:03 05.05.2022
96 Ами ...
До коментар #94 от "падналия ангел":
75 000 руснаци стигнаха да Киев и бяха изритани обратно. От три украински бригади. Това ако не е разгром, не се сещам кое е. 😀 А иначе ти сигурно си в Закарпатието, та знаеш какво става там. 😀Коментиран от #100, #101
06:08 05.05.2022
97 hahaha
06:19 05.05.2022
98 Стрелата
06:24 05.05.2022
99 Тоа
06:32 05.05.2022
100 падналия ангел
До коментар #96 от "Ами ...":
Никой не е изритал 75 000-на руска войска, стига си пишел глупости! Руснаците в първите 3 дни влезнаха в територия, колкото една България. Движеха се ешелонно а не създадоха фронт. Вероятно са очаквали да стане, като в Крим и разузнаването ги е подвело. За 8 години нацитата смачкаха всимко руско, сега ще мачкат тях. Но оттеглянето от северния фронт стана след договорката в Истанбул. Руснаците спазиха своята част, украинците имаха ангажимент за Донбас, не го спазиха. Пример за смелият украински разгром-Буча, три дни след оттеглянето на руските войски влизат украинците, като през това време го обстрелват с артилерия! Друг пример-летището Гостомел на 40 км. от Киев. Колко време го държаха 200 руски десантчика, с леко оръжие, укри-те не припарваха до него? Месец, до споразумението в Истанбул? Това е братоубийствена война, насъскана от англосаксите!Коментиран от #104
06:59 05.05.2022
101 падналия ангел
До коментар #96 от "Ами ...":
"А иначе ти сигурно си в Закарпатието, та знаеш какво става там." не, в твоето ЗаДкарпатие съм!07:01 05.05.2022
102 Този коментар е премахнат от модератор.
103 Този коментар е премахнат от модератор.
104 Ами ...
До коментар #100 от "падналия ангел":
Руснаците явно са очаквали, че ще ги посрещнат с цветя. 😀 Да не са очаквали. Изритаха ви, каквито и оправдания да си измисляте. Киев го отбраняваха три бригади. През 1994 г. Русия призна териториалната цялост на Украйна с Крим вътре. През 2014 г. Русия окупира Крим и Донбас. Каквато и да е войната Русия я започна. Факт.Коментиран от #109
07:41 05.05.2022
105 Този коментар е премахнат от модератор.
106 Behemoth
09:08 05.05.2022
107 Koнcтaтaция
09:42 05.05.2022
108 Ли Си Цин
Но никой не ми обръща внимание
Още повече пък да ми даде трибуна да ги искам публично
При това са за съвсем мирни цели
Никой няма да пострада а и в разумен срок ще ги върна
То тия украинските упавници не може ги разбере човек
Постоянно се хвалят че руската армия била закъсала била пред разгром то само Кличко лично беше убил незнам си колко и все искат оръжие
Лично според мен всеки момент ще поискат самолетоносач и ядрена подводница
То не е луд тоя къде яде баницата а тоя където му я дава
14:38 05.05.2022
109 Ли Си Цин
До коментар #104 от "Ами ...":
Все руснаците виновниА какво се е случвало в Донбаската НР и в Луганската НР се мълчи
То едно време и Югославия я разделиха на държави и ги прианаха
И хоп Косово се сетиха да си правят и те държава
Демек щом е под егидата на САЩ и НАТО може
Иначе не става
14:47 05.05.2022
110 Този коментар е премахнат от модератор.
111 Я съм
21:03 05.05.2022
112 123456
21:52 05.05.2022