13 Юни, 2022 16:55 1 279 3

Турският министър на отбраната разговаря по телефона с полския си колега

  • турция-
  • хулуси акар-
  • полша-
  • мариуш блашчак-
  • анджей дуда-
  • нато-
  • ес

Двамата са обсъдили двустранни и регионални въпроси на отбраната и сигурността, както и сътрудничеството в сектора на отбранителната индустрия

Турският министър на отбраната разговаря по телефона с полския си колега - 1
Снимка: Туитър

Турският министър на отбраната Хулуси Акар е разговарял днес по телефона с полския си колега Мариуш Блашчак, предаде в."Дейли сабах".

Двамата са обсъдили двустранни и регионални въпроси на отбраната и сигурността, както и сътрудничеството в сектора на отбранителната индустрия, съобщи агенция ДХА.

Покупката от Полша на турски безпилотни самолети пред 2021 г. бе първият случай, когато страна член на НАТО или ЕС придобива дронове от Турция.

Полският президент Анджей Дуда преди време определи Турция като "най-силния съюзник" на Варшава в региона и заяви, че вярва, че двете страни могат да противостоят на външни заплахи в рамките на НАТО.


Поставете оценка:
Оценка 2 от 3 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Точно така

    9 0 Отговор
    Тюкийе е станала световна сила но ние от Бг не сме разбрали , все тичаме подир дивото докато питомното ни е съвет .
  • 2 Ганьо гладника

    4 0 Отговор
    Турция вече е в първата тройка на производители на бойни дронове собствено производство от А до Я. А ние тепърва мартенички трябва да се научим да правим
  • 3 Тюх тюх

    1 0 Отговор
    много малко коментари ва.
Новини по държави: