21 Юли, 2022 13:07 1 635 12

Германия пуска влакове за транспортиране на украинско зърно

  • германия-
  • пристанища-
  • украинско-
  • зърно-
  • транспортиране

Те ще транспортират украинско зърно до германските пристанища

Германия пуска влакове за транспортиране на украинско зърно  - 1
Източник: Интернет

Германските национални железници Deutsche Bahn (DB) заявиха днес, че планират да пуснат товарни влакове, които ще транспортират украинско зърно до германските пристанища. Пристанищата, където това зърно ще бъде натоварено на кораби, включват Рощок, Хамбург и Браке, предаде BG ON AIR.

Подробности за капацитета са неизвестни, но DB планира няколко влака да превозват товара от Румъния, тъй като износът на украинско зърно в момента се движи с камиони и речни кораби най-вече до Румъния и Полша, предаде БНР.

По-рано тази седмица, по време на срещата на върха в Техеран, руският президент Владимир Путин заяви, че не всички въпроси по отношение на износа на украинско зърно са решени, но турският му колега Реджеп Ердоган добави, че сделката за износа на важната суровина трябва да бъде подписана по-късно тази седмица.


Поставете оценка:
Оценка 2.3 от 9 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 А50

    21 5 Отговор
    Те транспортираха и чернозем с влакове от бивша Украйна. Сега върви и черния бизнес с органи от бежанци

    Коментиран от #5, #8, #11

  • 2 Няма такива крадци като

    20 6 Отговор
    германците. Грабеха като бесни руски газ на ниски цени и го препродаваха на тройни цени. Сега правят същото с украинското зърно. Капиталистът си е капиталист. А овците вярват, че правят услуга на украинците.
  • 3 свикнали са

    12 3 Отговор
    Тези влакове са свикнали да вършеят из Украйна. Нацисткия режим не само че изнася горния хумостен слой за германия, ами и изсича яко горите. Поне допреди войната, де!
  • 4 шампиона

    10 0 Отговор
    Така и така возят на там оръжие, да не се връщат празни вагоните..
  • 5 Глупости

    1 4 Отговор

    До коментар #1 от "А50":

    Глупости, глупости!

    Коментиран от #6, #9

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 От страни

    1 1 Отговор
    Как в Германия? Нали ревахте че е за Африка? Ами сега? Бързайте, освен това жито повече нищо няма да видите от Украйна щото ще е федерален окръг на Русия.
  • 8 От страни

    1 0 Отговор

    До коментар #1 от "А50":

    Ухаааа. Ще се подмладят сума ти старчоци по Европа и Америка. Както беше през войната в Сърбия... Млади и дързновени сърца и ръката се дърпа в приветствие и устата вика "Слава Украине...."
  • 9 От страни

    2 0 Отговор

    До коментар #5 от "Глупости":

    По това време много ходех по Сърбия. Стигал съм до Сараево и Прищина. Там ставаха ужасни неща. Хашим Тачи имаше хубав прякор - намери и прочети за него и "жълтата къща"
    И в Украйна стават сега страшни неща. Тая от Азов "Тайра" е уж медецинска сестра а наистина е към "черните трансплантолози" обучена да вади и съхранява органи в полеви условия....
  • 10 само така

    1 0 Отговор
    извозете всичкото зърно от Украйна и като започне да ги мачка глада и да вият като вълци на месечина, тогава ще им помогнете ли с "хуманитарна помощ" или ще викате, Путин да им осигури хляб.

    Коментиран от #12

  • 11 ГЕРБ=ДПС =ИТН=Възраждане.

    1 0 Отговор

    До коментар #1 от "А50":

    въртят търговия с Възраждане и Радев с БСП и ДПС с ГЕРБ и ИТН
  • 12 ГЕРБ=ДПС =ИТН=Възраждане.

    1 1 Отговор

    До коментар #10 от "само така":

    няма да ви стане играта,руски проксита, вашият шеф Бойко борисов и ДПС ще се сгромолясат без подръжката на Русия,Главният прокурор и Цацаров,да обяснят какво ка правили при Путиновият главен прокурор,обсъждали са действията си срещу международните терористи,а сега кой е главният терорист.
Новини по държави: