18 Август, 2022 10:35 875 3

САЩ ще започнат търговски преговори с Тайван

  • сащ-
  • тайван-
  • търговско споразумение

Американското правителство съобщи, че ще започне преговори с Тайван за сключването на търговско споразумение

САЩ ще започнат търговски преговори с Тайван  - 1
Снимка: БГНЕС

Американското правителство съобщи, че ще започне преговори с Тайван за сключването на търговско споразумение, предаде Асошиейтед прес.

Информацията бе оповестена от Търговското представителство на САЩ, след като Пекин проведе военни учения, включващи изстрелване на ракети във водите около Тайван, в опит да сплаши острова след визитата на председателката на Камарата на представителите Нанси Пелоси.

В днешното съобщение на американската агенция не се споменава нищо за напрежението с Китай, а се посочва, че преговорите имат за цел да засилят сътрудничеството между Вашингтон и Тайпе в сферата на търговията и регулациите, като тази стъпка ще доведе до по-тясно взаимодействие на официално ниво.

САЩ нямат официални отношения с острова, но поддържат контакти чрез Американския институт в Тайван. Вашингтон е задължен чрез федерален закон да се погрижи за това островът да разполага с достатъчно средства, за да може да се защитава.

Тайван и Китай се разделят през 1949 г. и островът никога не е бил част от Китайската народна република, но управляващата комунистическа партия се зарече да го присъедини към континенталната част на страната дори и със сила, ако се наложи.

Преговорите между Вашингтон и Тайпе ще засегнат също и теми като селското стопанство, труда, околната среда, дигиталните технологии, статута на държавните предприятия и "непазарните политики", се казва още в съобщението на Търговското представителство на САЩ.


Поставете оценка:
Оценка 4.4 от 7 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 намеса във вътрешни работи

    5 3 Отговор
    А Китай да започне преговори с щата Тенеси, който от много години иска да се отдели от САЩ.
  • 2 САЩ ще започнат

    3 3 Отговор
    Военни преговори с Китай. И ще се съгласят със всичко което им каже Си.
  • 3 1520

    1 0 Отговор
    намеси ли се сащ означава нов конфликт