Влиянието, което привържениците на засилената конфронтация на международната арена и по-строгите репресии в Русия придобиват в Русия, тревожи много представители на руския бизнес и политически елит, пише Bloomberg.
По-специално, мнозина в Русия се притесняват от ролята на Евгений Пригожин, ръководител на частната военна компания (ЧВК) "Вагнер", който според агенцията доскоро е бил смятан за маргинална фигура от руския истаблишмънт.
Висши руски бизнесмени и длъжностни лица гледат с тревога как неговите призиви за по-твърд курс се приемат благосклонно от Владимир Путин, пише Bloomberg, позовавайки се на свои източници в руските кръгове.
Според мнозина влиянието на Пригожин и други като него върху президента се дължи на факта, че тяхната визия за бъдещото развитие на събитията съвпада с желанията на самия Путин.
Най-вече олигарсите се притесняват от призивите на Пригожин за по-строги репресии срещу тях, тъй като според шефа на ЧВК "Вагнер" те не демонстрират достатъчна подкрепа за военните действия.
Според Bloomberg се стигнало дотам, че някои бизнесмени започнали да се страхуват за своята безопасност и безопасността на семействата си.
Откритите атаки на Пригожин срещу висши военни лидери (някои от които по-късно бяха отстранени) и срещу дългогодишния съюзник на Путин, губернатора на Санкт Петербург Александър Беглов, засилиха безпокойството на руския елит от нежеланието или неспособността на Кремъл да ги защити.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Доматите с колците
Коментиран от #22
18:15 09.11.2022
2 БОЛШЕВИК
Важното е, борбата против Запада да продължава и евентуалното рухване на капитала!
Коментиран от #16, #21
18:16 09.11.2022
3 Танк
Коментиран от #23
18:17 09.11.2022
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Голем смех
Коментиран от #8
18:21 09.11.2022
6 Русофил
18:23 09.11.2022
7 Котка ученият
18:23 09.11.2022
8 БОЛШЕВИК
До коментар #5 от "Голем смех":
Е, не могат да се сравняват с нашия "ЕЛИТ" - Костов, Доган, Боко Тивата, Пасето, Хубавото Наде, тая пасмина къде премина през политиката през тия 32 години, заедно с крадливите кметове и секретари и съветници. Това е наистина елит, който Ганю си го заслужава!Коментиран от #11, #14
18:29 09.11.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Русофил
До коментар #8 от "БОЛШЕВИК":
Елитът на българите се състои от руски слуги на елита на руснаците.Коментиран от #28
18:44 09.11.2022
12 Калпазанин
18:48 09.11.2022
13 Запознат
18:48 09.11.2022
14 Рошко
До коментар #8 от "БОЛШЕВИК":
Да допълним, ковачки божков Борисов кажи речи всички лидери на партии най веч и Симеонов Сидеров пеевски, абе къде е пеевски?18:51 09.11.2022
15 Рошко
18:51 09.11.2022
16 Ха ха ха
До коментар #2 от "БОЛШЕВИК":
Какъв капитализъм ще рухне ве ушанка? Рухна комунизма, и то преди 30 години. Спрете тоя боряшик най накрая....Коментиран от #25
18:55 09.11.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 ТрудноМислещ РусФилТак
19:29 09.11.2022
19 Пловдив
19:33 09.11.2022
20 Райхсвер
19:38 09.11.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Хаха ти май искаш Пирожкин
До коментар #3 от "Танк":
Да те рапка!19:53 09.11.2022
24 Мани го Болшемики Маус
До коментар #21 от "Мразя Масква безплатно, но завинаги!":
Той тайно обича Сащ и комиксите!19:54 09.11.2022
25 Ха ха ха ха ха
До коментар #16 от "Ха ха ха":
Капитализма рухна още преди 30 години бре:)))) Божееее, как може да сте толкова зата@ралясани.Това,което е в момента и в САЩ и в Европа не е капитализъм.. Колкото до комунизЪма,че е рухнал. Ами то не е имало комунизъм. Имаше социализъм. Ти правиш ли разлика между двете? И социалистите в САЩ са на власт начело с Бай Дън. Или не знаеш, че демократичната а партия у САЩ са социалистите? А Републиканците са десните? И ЕС се управлява от социалисти. Марионетки на социалистическата партия в САЩ.21:22 09.11.2022
26 Путин ще го търсят
21:26 09.11.2022
27 Рико
00:07 10.11.2022
28 Тарикат
До коментар #11 от "Русофил":
Абсолютно и точно поради това България боксува вече 33 години06:07 10.11.2022