Съветникът на украинския президент Володимир Зеленски, Михайло Подоляк, заяви, че Русия е виновна за всякакви "инциденти с ракети", тъй като води война срещу неговата страна, цитира думите му Ройтерс.
Михайло Подоляк направи своите коментари в писмено изявление, след като президентът на САЩ Джо Байдън коменрира, че ракетата, която уби двама души в Полша, вероятно не е била изстреляна от Русия.
"Според мен е необходимо да се придържаме само към една логика. Войната е започната и се води от Русия. Русия масирано атакува Украйна с крилати ракети. Русия превърна източната част на европейския континент в непредсказуемо бойно поле", каза Подоляк.
"Намерения, средства за изпълнение, рискове, ескалация - за всичко това е виновна само Русия. И не може да има друго обяснение за всякакви инциденти с ракети."
Подоляк каза, че "когато страна-агресор предприеме умишлено масирано ракетно нападение върху цялата територия на голяма държава на европейския континент с нейните остарели съветски оръжия (ракети клас X), трагедията рано или късно се случва и на териториите на други държави. ."
Освен това руските ракети или техни фрагменти са падали повече от веднъж в гранични зони. Не виждам никакъв смисъл да се отклоняваме от тази проста логика - само Русия е виновна за заплахите и ексцесиите в други страни с ракетните си атаки", каза той. казах.
Подоляк написа отделно в "Туитър", че е време Европа да "затвори небето" над Украйна, добавяйки: "Няма нужда да търсите извинения и да отлагате ключови решения".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 КОЙ МИ ТАКОВА В ГАЩИТЕ
12:32 16.11.2022
3 Последния Софиянец
Коментиран от #24, #25, #38
12:33 16.11.2022
4 Станко
12:33 16.11.2022
5 ТаУмВзе
12:33 16.11.2022
6 БАЙДЪН ИНФОРМИРА НАТО
12:33 16.11.2022
7 Браво на г-н Pъrdоляк!
Кая Калас от Естония пита дали искаш и небето над Русия да затворят?
12:34 16.11.2022
8 Вирус
12:34 16.11.2022
9 аз съм
12:34 16.11.2022
10 Начко
12:35 16.11.2022
11 АРЕ ВСИЧКИ АТЛАНТИЦИ У НАС
Коментиран от #44
12:35 16.11.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Сатана Z
Z
12:35 16.11.2022
14 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
Коментиран от #20
12:36 16.11.2022
15 Пантагрюел
Коментиран от #108
12:36 16.11.2022
16 ХАЙДЕ БЕ НАТО 5 СТАТИЯ
12:37 16.11.2022
17 ФакЪт
12:38 16.11.2022
18 КОКО
Виновни са ръководните кръгове в Украйна, че се водят по акъла на Американските "демократи"!
И на двете влики сили им трябваше територия /сцена/, на която да си разиграят театъра!
Само ЕС лапа мухите и търпи най-големите негативи!
12:39 16.11.2022
19 АКО НА ТОЯ ЖЕНА МУ ИЗНЕВЕРИ
12:39 16.11.2022
20 Гост
До коментар #14 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
Ти... за твоята... да не обвини някой друг.....12:39 16.11.2022
21 МирО
12:39 16.11.2022
22 Михайло Подоляк, Зеленски, КУЛЕБА
12:40 16.11.2022
23 Кочо
12:40 16.11.2022
24 Кореняк софиянец
До коментар #3 от "Последния Софиянец":
Какво стана с "наводнения" Херсон ? Какво стана с масирана победа на Републиканците и войната свършва, Какво става с Последния....смешенКоментиран от #29
12:41 16.11.2022
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Ха_ха_ха
12:42 16.11.2022
27 ЛиБеРаст
12:42 16.11.2022
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Последния Софиянец
До коментар #24 от "Кореняк софиянец":
Шефа на ЦРУ ходи при руснаците в Анкара и после в Киев.Пече се примирие поне за зимата.12:43 16.11.2022
30 Мнение
Краварите ползваха същия сценарий за събарянето на кулите си близнаци, за да опустошат страните от близкия изток!!!
Глобалистите доказаха, че на тях не може да им се вярва!!!
Моментално изтегляне на натовските (основно мюриканските) войски от Украйна (повярвайте доста са чуждите наемници там), сваляне на зеления наркоман-фашист, мирни преговори с Русия, възстановяване на икономическия стокообмен с Европа, разпадане на нато (квото кажат от фащ еднолично) и създаване на независима европейска армия, създавайки по този начин наистина независима и самостоятелна Европа, която сама определя политиките си!!!
Крайно време е фащаджиите да си върнат трилионите външен дълг! Стига са живели на чужд гръб!!!
12:44 16.11.2022
31 Солей
Коментиран от #46
12:44 16.11.2022
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Пообъркал се е
Също като когато краварите-партнери избомбиха Горна Баня по време на вероломната им агресия срещу Югославия.
Коментиран от #35
12:45 16.11.2022
34 ФакЪт
Коментиран от #40, #53
12:45 16.11.2022
35 ....
До коментар #33 от "Пообъркал се е":
Ти си се пообъркал, че тролействането ще промени нещо за отговорността на Просия.Коментиран от #51
12:48 16.11.2022
36 Подолняк Украински
12:48 16.11.2022
37 Коко
Небето над Украйна си е украинско. Ако можеш затвори си го. Прави каквото искаш с него!
Че кой си ти да нареждаш на нас? Някой друг да ти върши работата!
Който не работи не трябва да яде!
12:48 16.11.2022
38 точно
До коментар #3 от "Последния Софиянец":
но ти да водиш групата.Коментиран от #41
12:48 16.11.2022
39 КОЛУМБИАНО
12:49 16.11.2022
40 ФакЪт
До коментар #34 от "ФакЪт":
Украйна затъва в една безсмислена война, която ще продължи много дълго! Война от която Украйна не може да спечели Нищо! Война която само ще я вкара в спирала от вътрешни проблеми, които са ограмни!!!Коментиран от #47, #50
12:49 16.11.2022
41 Последния Софиянец
До коментар #38 от "точно":
Срещу укрите веднага се записвам.Те ми съсипаха живота.Коментиран от #75
12:50 16.11.2022
42 ФакЪт
Коментиран от #58
12:50 16.11.2022
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Лазар
До коментар #11 от "АРЕ ВСИЧКИ АТЛАНТИЦИ У НАС":
Те с еврото съвсем ще ни изуят гащите.С кои пари ги хранят и настаняват ? Много ясно с нашите, които внасяме данъци.12:50 16.11.2022
45 тоз цървул
12:50 16.11.2022
46 Коментар
До коментар #31 от "Солей":
По принцип съм срещу агресията във всяка форма, НО специално причинителят на днешната агресия в Украйна, са пак същите опустошители на близкия изток, а именно краварите зад океана!!!Фактът, подкрепящ горното твърдение е, че лично Виктория Нюланд призна за милиардите инвестирани от фащ в незаконния преврат на Майдана през 2014, освен това същата особа призна и за наличие та био лаборатории в Украйна, които са абсолютно забранени от международното право!!!
Лично гледах изявленията й пред американския сенат, в мрежата!!!
Така, че ако наистина търсите първопричина за тая война (и всички съвременни), потърсете я в политиките на задокеанския хегемон!!!
Коментиран от #49
12:51 16.11.2022
47 Солей
До коментар #40 от "ФакЪт":
"Война от която Украйна не може да спечели Нищо" Тя ВЕЧЕ спечели - доказа, че Путин и фашисткия му режим ЛЪЖАТ, че няма украинска нация. :)))) Жалко, че копи-пейста ти се натъкна на някои "дребни детайли" от реалността, които го правят абсолютно смешен :))))Коментиран от #52
12:51 16.11.2022
48 Иванушка 🇷🇺
Русия мяза на некадърен автомонтьор който вместо да оправи автомобила от некадърност и липсва на части само го разсипва.
Какво бихте направили с такъв "майстор" ?
Коментиран от #56, #61
12:52 16.11.2022
49 Солей
До коментар #46 от "Коментар":
Ако исках да чета фашистки опорки щях да си пусна Джуджака или Коня, а не да чета драсканиците на четвърторазрядни мегафони.Коментиран от #54, #111
12:53 16.11.2022
50 ФакЪт
До коментар #40 от "ФакЪт":
Точно така! Войната ще е дълга, и кой печели от това? Във всеки случай не Русия! Тези така и не можаха да си научат урока който Рейгън им изнесе. Вкара ги в една луда надпревара с въоръжаването, докато не рухнаха като колос с глинени крака! Така и сега, САЩ ще им гледа сеира как се пекат на бавен огън, докато и РФ не рухне със същия гръм и трясък!!Коментиран от #57
12:54 16.11.2022
51 "тролействането", трамвайстването...
До коментар #35 от "....":
Ама, фактът, че НЕПРЕДИЗВИКАНИ С НИЩО американците избомбиха мирна къща в Горна Баня си остава факт.Аз лично съм свидетел на този крайно враждебен американски акт.
12:55 16.11.2022
52 Хахаха
До коментар #47 от "Солей":
Къде я видя тая осраинска нация бре дженди:) 10 милиона гласуваха на присъединяване към Русия, 20 милиона избягаха в чужбина, а 1/2 милион умряха за милиардера Зеленски.Коментиран от #60
12:55 16.11.2022
53 Михайло Подляк
До коментар #34 от "ФакЪт":
Ако Путин изравни стандарта на живот в Русия с този на САЩ и Украинците веднага ще си спомнят че са РуснациКоментиран от #63
12:56 16.11.2022
54 Коментар
До коментар #49 от "Солей":
За разлика от Вашето нечленоразделно издаване на животински звуци, аз подкрепих моята теза с абсолютно проверими ФАКТИ!!!Но не се и учудвам, все пак троловете на Мустафата имате норма за изпълнение!
Дерзайте миньони, докато един ден не дойде ред да отговаряте за престъпленията си, щото както знаем: купуването и продаването на гласове е престъпление!!!
Коментиран от #55
12:57 16.11.2022
55 Солей
До коментар #54 от "Коментар":
Много излишни думи със същата цел като предните ти. Спести си ги, когато видиш моето име на някой пост.Коментиран от #64
12:58 16.11.2022
56 Прав си
До коментар #48 от "Иванушка 🇷🇺":
Русия трябваше да се посъветва с талибаните и всичко щеше да приключи за часове, все пак афганистанските козари за 24 часа биха шута на американците:))) Можеше да вземат и за консултант някой виетнамски берач на гъби:)))12:58 16.11.2022
57 ФакЪт
До коментар #50 от "ФакЪт":
Няма по-велики комбинатори и стратези от тези в Пентагона и Белия дом! Никакво примирие, да довършим делото на Рейгън!12:59 16.11.2022
58 За има-няма
До коментар #42 от "ФакЪт":
3 дни13:00 16.11.2022
59 колос
13:00 16.11.2022
60 Солей
До коментар #52 от "Хахаха":
Видях я в начина, по който уж "руски" градове в УКРАЙНА дадоха всичко от себе си срещу руските фашисти. И Пуутлер също го видя. Затова сега бомби цивилна инфраструктура - щото няма друг изход. Вече не вървят лъжите с това, че украинска нация няма. Сега вече целта е тя да бъде унищожена, но иска не иска, призна, че такава има и то каква!Коментиран от #66
13:01 16.11.2022
61 Ти сериозно ли
До коментар #48 от "Иванушка 🇷🇺":
Да ти припомня, че 23 държави от НАТО, начело със САЩ осем месеца се мъчиха с малкия Белград, докато велика Русия само за три месеца превзе 1/3 от Украйна.13:01 16.11.2022
62 от паника се тресе москва.
13:01 16.11.2022
63 ФакЪт
До коментар #53 от "Михайло Подляк":
Ако какво?? Чий стандарт да бъде изравнен с този ма САЩ? Тази война така ще им изравни стандарта на руснаците, че ще питат-Какво стана че не ядохме?Коментиран от #71
13:02 16.11.2022
64 Коментар
До коментар #55 от "Солей":
Що да ги спестя???Да не би да се затрудняваш в отговарянето на елементарни въпроси???
Или това е щото такива отговори няма включени в смс-а от Мустафата???
А това не ви ли прави (такива като теб), жалки същества?!
Не ми отговаряй, знам че ти липсва капацитет!
Пийни една водица и продължавай в това в което си най-добър, да драскаш спуснати опорки по форумите!!!
Коментиран от #68
13:02 16.11.2022
65 Господинът се има за голям интелектуал
13:02 16.11.2022
66 123
До коментар #60 от "Солей":
Стига се излага бе човек. 70% от "украинската" нация са родени в Русия, все пак Украйна съществува от 1991г.Коментиран от #70
13:03 16.11.2022
67 Руснаците
13:03 16.11.2022
68 Солей
До коментар #64 от "Коментар":
Щото не произвеждат ефекта, заради който ги пишеш.Коментиран от #72
13:03 16.11.2022
69 геноцид
13:03 16.11.2022
70 Солей
До коментар #66 от "123":
И Пуутлер си мислеше, че ще го посрещат с хляб, сол, цветя и свалени га-щи, но се е объркал, мислел си е, че украинец = български русофил. Затова сега има над 80 хиляди торби с емблемата на ВСУ.Коментиран от #109
13:05 16.11.2022
71 Реалност
До коментар #63 от "ФакЪт":
Значи ще станат като Западна Европа с тази разлика, че в Русия ще се къпят и отопляват:)Ето ти и малко ФАКТИ за стандарта на живот: средна заплата в Русия - 4025 лева по днешен курс, средна заплата в България, член на ЕС - 1379 лева, ако си завършил първи клас ще усетиш разликата.
Коментиран от #73, #74, #77
13:07 16.11.2022
72 Коментар
До коментар #68 от "Солей":
Хаха, сигурен ли си???Я виж тенденциите и нагласите на хората в тоя форум?!
Сега ще кажеш това са платени драскачи лично от Путин (докато си е уплътнявал времето при поставянето на взривове върху тръбите от Северен поток)?!
Уверявам те, че все повече хора в България, пък и в Европа се събуждат!
Т.е. колкото повече хора пишат истината в мрежата, до толкова повече заблудени ще стигне тя!!!
Коментиран от #76
13:11 16.11.2022
73 ....
До коментар #71 от "Реалност":
Средната заплата в Просия е под 1000 долара.Коментиран от #81
13:12 16.11.2022
74 Факът
До коментар #71 от "Реалност":
Да не стане пак както с Будапещенския Меморандум?.13:12 16.11.2022
75 не мога
До коментар #41 от "Последния Софиянец":
да разбера вие двама ли сте с тоя ник, викаш да помагаме на поляците респективно и на украинците, сега викаш, че ти разсипали живота и си срещу тях...13:13 16.11.2022
76 Солей
До коментар #72 от "Коментар":
Абсолютно. Затова ти се налага да правиш каквото правиш. Ако беше както казваш щеше да седиш и да си свиркаш, вместо да пишеш фермани. Ти самия си живото доказателство :)))))Коментиран от #79
13:13 16.11.2022
77 Този коментар е премахнат от модератор.
78 Този коментар е премахнат от модератор.
79 Коментар
До коментар #76 от "Солей":
Какво ми се налагало бе тролчо?Именно щото доста хора са заети с ежедневието си, не са длъжни да са запознати с международните факти, затова всичко тук пиша с единствената цел, да помогна на нашия народ, да се събуди и да премахне слугинажът във всякаква една форма (вкл и тролеенето, в което си експерт)!
Коментиран от #80
13:20 16.11.2022
80 Солей
До коментар #79 от "Коментар":
"Какво ми се налагало" Това, което правиш.Коментиран от #84
13:22 16.11.2022
81 ФакЪт
До коментар #73 от "....":
Точно така $12,128 годишно на калпак! Ама той ги превръща в левове по Трънския курс от Виденовата зима.13:23 16.11.2022
82 Ксанибa
На всички тийнове родителите са им виновни!!!!
Коментиран от #83
13:26 16.11.2022
83 .....
До коментар #82 от "Ксанибa":
"На всички тийнове родителите са им виновни!" Напомняш ми за русофилите и техните обвинения защо мизерстват.Коментиран от #89
13:27 16.11.2022
84 Коментар
До коментар #80 от "Солей":
Там е работата, че не ми се налага, правя го доброволно, за разлика от теб!Коментиран от #87
13:28 16.11.2022
85 Дядо Гъдю
Поляците накупиха сюр билюк ,,Пейтриъти" Куполи и разни системи за ПВО,а две сватбарски ракети на укрите ,произведени преди четиридесет години, не можаха да прехванат.,,Язък за барута" дет има един стар лаф( парите,дето потрошиха на данъкоплатците си)
13:30 16.11.2022
86 Аззаззз
13:32 16.11.2022
87 Солей
До коментар #84 от "Коментар":
Иска ти се. Налага ти се, щото от това ти зависи целия вътрешен свят :))))) Както каза Пугачова: бяхте крепостни, сега сте роби. А тя е рускиня. :)))Коментиран от #92, #97
13:33 16.11.2022
88 Украинцииии
13:34 16.11.2022
89 Ксаниба
До коментар #83 от ".....":
вашите ли са такива?? жалко ми е за вашето семейство....
Коментиран от #99
13:35 16.11.2022
90 Зелен ченко
До коментар #1 от "Михайло Подляк":
как всегда, дрохарю!!!хълц, шмърк, шльок, пльок
13:36 16.11.2022
91 Този коментар е премахнат от модератор.
92 Този коментар е премахнат от модератор.
93 Този коментар е премахнат от модератор.
94 Аха верно
13:44 16.11.2022
95 Люляк
13:46 16.11.2022
96 Млъквай
13:47 16.11.2022
97 Коментар
До коментар #87 от "Солей":
Добре де, ние като сме роби, я ни сподели своята гледна точка на случващото се по света и у нас?!Да не се окаже, че тия дето наричате останалите роби, сте най-големите роби сред тях?!
Коментиран от #98
13:47 16.11.2022
98 Солей
До коментар #97 от "Коментар":
Аз я споделям. Просто трябва да я следиш.Коментиран от #101
13:50 16.11.2022
99 .....
До коментар #89 от "Ксаниба":
Аз не се оплаквам от нищо, нито някой ми е "виновен", за разлика от русофилите. Пробвай пак.Коментиран от #102
13:52 16.11.2022
100 Този коментар е премахнат от модератор.
101 Коментар
До коментар #98 от "Солей":
Хахах, трябвало да го следя?!Да не би да си промоция в магазин, или обява от вестник, че да те следя?!
Друг ще ви следи (такива като теб), в момента в който начело на България застане пробългарска партия!
Всички предатели, престъпници и продажници ще си получите "наградите" според заслугите!
Коментиран от #103, #104, #105
14:04 16.11.2022
102 Ксаниба
До коментар #99 от ".....":
тогава сам си баеш, сам си знаеш .....общо взето , цялата ви е такваз .......
Коментиран от #106
14:09 16.11.2022
103 Този коментар е премахнат от модератор.
104 Този коментар е премахнат от модератор.
105 Солей
До коментар #101 от "Коментар":
Хем искаш да знаеш, хем не искаш да четеш. Никой не може да ти помогне.Коментиран от #107
14:16 16.11.2022
106 ....
До коментар #102 от "Ксаниба":
"такваз" Това някакъв ТКЗСарски диалект ли е?14:17 16.11.2022
107 Коментар
До коментар #105 от "Солей":
Досущ като теб - хем оспорваш чуждото мнение, хем не щеш да споделиш своите "факти", подкрепени от доказателства?!На такива като теб определено могат да ти помогнат!
Или в Карлуково, или някъде другаде на топло за дълго!
14:21 16.11.2022
108 Къде ти е Горгантюа- то...
До коментар #15 от "Пантагрюел":
...бе Макронофон14:47 16.11.2022
109 Абре
До коментар #70 от "Солей":
Украинец, това е руснак! Разните там наемници събрани от кол и въже и закарани в Украйна да се бият на фронта в Украйна не са населението на Украйна. Какво е украинска армия? Чужди наемници+бандерите. Та с бандерите още, когато Украйна си беше в състава на СССР, то Москва си имаше проблеми.с тях.14:47 16.11.2022
110 фбр
14:55 16.11.2022
111 Този коментар е премахнат от модератор.