Днешният разузнавателен доклад на британското министерство на отбраната е посветен на руските въздушнодесантни войски (ВДВ), воюващи в Украйна, съобщава Руската служба на Би Би Си.
През последните две седмици Русия вероятно е преместила основните въздушнодесантни части в Донбас. От септември до октомври повечето от значително отслабените части на ВДВ бяха изпратени да защитават контролираната от Русия територия на десния бряг на Днепър в района на Херсон.

Някои части на ВДВ вече вероятно са попълнени и с мобилизирани руснаци. Възможно е тези зле обучени войски да отслабят заявените "елитни" способности на ВДВ. Русия вероятно ще продължи да изпраща десантчици в сектори, които се считат за особено важни.
Потенциалните оперативни задачи на ВДВ включват поддръжка на отбраната на района Кременная-Сватово в Луганска област или засилване на настъпателните операции срещу град Бахмут в Донецка област.
Кремъл едва ли ще успее да нахлуе отново в Харковска област, както се иска от националистическите фигури, коментира в сряда Институтът за изследване на войната (ISW).Руската армия значително е изчерпала своя арсенал от прецизни ракети, но вероятно все пак ще може да атакува украинска критична инфраструктура в мащаб в близко бъдеще. Украинският министър на отбраната Олексий Резников публикува данни на 22 ноември, в които се посочва, че руската армия разполага само със 119 ракети "Искандер" - 13 процента от първоначалния ѝ арсенал от февруари 2022 г.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 И кво ви бърка
14:52 24.11.2022
2 Иванчо+Марйка
14:52 24.11.2022
3 Едни и същи
14:52 24.11.2022
4 Бог Хаймарс
Коментиран от #10
14:54 24.11.2022
5 КРАЛИ МАРКО
Коментиран от #43, #44
14:55 24.11.2022
6 МАЛКО ЯРЕ
Коментиран от #11
14:57 24.11.2022
7 Теле
14:57 24.11.2022
8 Ксаниба
14:58 24.11.2022
9 Пропаганда за глупаци
14:59 24.11.2022
10 бок химрас замръзнал при минус 10
До коментар #4 от "Бог Хаймарс":
упца, цецнах се!!!Коментиран от #12
14:59 24.11.2022
11 Бог Хаймарс
До коментар #6 от "МАЛКО ЯРЕ":
Що да е тъжна? Избягаха от Херсон, за да няма ГРУЗ 200, но тука вече няма къде да бягат, щото ги пращат баш на предната линия. :))))Коментиран от #19
14:59 24.11.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 В С У :
Чернозема иска още орска тор!
Коментиран от #15, #16
15:03 24.11.2022
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 ДЕСАНТУРА
До коментар #14 от "В С У :":
навоз + всу = дълбоки подвали в Мариупол , 2 месеца не повече.Никот кроме нас!!!
15:05 24.11.2022
17 АЗОВ
... сладко , сладко....
Коментиран от #26, #28
15:06 24.11.2022
18 Пеци
Аз да в Москва жалка картинка пияни ВДВ шники, чупещи магазини и ресторанти, грабещи водка и най геройската постъпка да пребият някой таджик, узбек или кавказец.Така показват имперското- крепостно самочувствие., и приличащи на дива орда.
Коментиран от #23, #27, #29, #33, #48
15:07 24.11.2022
19 иваило
До коментар #11 от "Бог Хаймарс":
виж сега това че теб те пръщат всяка вечер и то по твое желание е друго не бъркай нещатата ,намаци си меките ръчички с кремче и бягай да държиш грузове или там каквото еКоментиран от #22
15:07 24.11.2022
20 Реалист
15:07 24.11.2022
21 Сократ
Коментиран от #24, #45
15:07 24.11.2022
22 Бог Хаймарс
До коментар #19 от "иваило":
"пръщат " Научи български преди да се правиш на остроумен, че изглежда жалко.Коментиран от #25
15:08 24.11.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Историк
До коментар #21 от "Сократ":
Затова са най-мизерстващата нация в Европа, щото "винаги се връщат да си вземат своето".Коментиран от #31
15:09 24.11.2022
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 НАВОЗ
До коментар #17 от "АЗОВ":
ах колко беше сладко , сладко в подземията на мариупол... После превзехме донбасските зандани!!!!15:10 24.11.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 УНИАН
До коментар #17 от "АЗОВ":
АЗОВ отдавна са загробени в СибирКоментиран от #32
15:11 24.11.2022
29 мишо
До коментар #18 от "Пеци":
пецинка ама те такива като теб с различна орентация не ги допускат милич1чко15:11 24.11.2022
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Хисторик
До коментар #24 от "Историк":
Мизерията ти е роден дом на теб!Коментиран от #34
15:12 24.11.2022
32 ....
До коментар #28 от "УНИАН":
Пак не си следил. Пууутлер ги размени.15:12 24.11.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Историк
До коментар #31 от "Хисторик":
Става ми жал за такива като теб, но след това се сещам, че сте русофили, и ми минава.15:13 24.11.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Мишел
Украинските военни масово се оплакват, че доставената колесна техника е с неподходящи за украинската кал гуми и извън асфалта е безпомощна . Ясно е, как ще е през зимата.
Украйна се надява на пауза и стихване на бойните действия през зимата.
Русия готви зимна кампания.
15:19 24.11.2022
38 гого
До коментар #36 от "Бог Хаймарс":
хахаха душичка ама хайде де къде си да се видим ?да го пол ап аш малко и държиш с емките си ръце искаш ли ?Коментиран от #41, #46
15:19 24.11.2022
39 Мишел
Украинските военни масово се оплакват, че доставената колесна техника е с неподходящи за украинската кал гуми и извън асфалта е безпомощна . Ясно е, как ще е през зимата.
Украйна се надява на пауза и стихване на бойните действия през зимата.
Русия готви зимна кампания.
15:21 24.11.2022
40 Пеци
До коментар #33 от "гого":
Китката ми е на спортист ветеран волейболист.Волейболист правил ли ти е забивка скоро???15:21 24.11.2022
41 Бог Хаймарс
До коментар #38 от "гого":
Поредния интернет герой. Абе русофилите освен на фантазии на нещо друго карате ли?Коментиран от #49
15:24 24.11.2022
42 Мдааа
15:25 24.11.2022
43 Име
До коментар #5 от "КРАЛИ МАРКО":
То края им се виждаше ама със всеки изминал месец става все по далечен и далечен тоя пусти край15:27 24.11.2022
44 Дядо ти
До коментар #5 от "КРАЛИ МАРКО":
Ти през крив макарон ли следиш новините от украйна.15:29 24.11.2022
45 Име
До коментар #21 от "Сократ":
Да построят достатъчно кенефи първо и тогава да ходят да взимат15:31 24.11.2022
46 Пеци
До коментар #38 от "гого":
Гоше май, май си отишъл на левия бряг.Розови мечти.Внимавай русоробе за такива мечти Путлер разстрелва15:31 24.11.2022
47 гази кариз
15:52 24.11.2022
48 ВНВ
До коментар #18 от "Пеци":
Украйна е независима от 36 години . Тоест всички над 40 г са бивши руски граждании пият яко . PR с алкохола не върви . Сталин им даде Лвов . Там празнуват
годишнината на SS дивизията “ Гьобелс “ и пият като поляците . Бил ли си там ?
На времето вместо таджики и якути са убили над 100 000 поляци и 30 000 евреи .
С телата са направили Галийски кръст .
15:54 24.11.2022
49 киро
До коментар #41 от "Бог Хаймарс":
ахахаах ти фантазираш най много,великя Хаймарс стреля само по цивилни обекти,нямат други попадения,пълна трагедия,западната пропаганда се гър4и всекидневно,взеха да се повтарят ве4е,трябва да си бавноразвиващ да им вярваш аххххххаа16:49 24.11.2022
50 ГОЛЯМО ДЖЕПАНЕ СЕ ЗАДАВА В УКРИЯ
12:21 07.12.2022