12 Декември, 2022 22:37 5 262 57

Зеленски поиска от Г-7 природен газ и оръжия с голям обсег на действие

  • володимир зеленски-
  • г-7-
  • природен газ -
  • оръжия

Володимир Зеленски днес призова страните от Г-7 да помогнат на правителството му с допълнителни два милиарда кубически метра природен газ и да му доставят модерни танкове и оръжия с голям обсег на действие

Зеленски поиска от Г-7 природен газ и оръжия с голям обсег на действие - 1
Снимка: БГНЕС

Украинският президент Володимир Зеленски днес призова страните от Групата на седемте (Г-7) да помогнат на правителството му да се снабди с допълнителни два милиарда кубически метра природен газ и да му доставят модерни танкове, артилерийски установки и снаряди, както и оръжия с голям обсег на действие, съобщи Ройтерс.

Говорейки по видеовръзка на дистанционната конференция на Г-7, чийто домакин е Германия, Зеленски също така призова Русия да направи "съществена" стъпка към дипломатическо разрешаване на войната в Украйна и предложи Москва да изтегли войските си до Коледа.

"Ако Русия извърши изтегляне на своите сили от Украйна, тогава тя ще осигури и надеждно прекратяване на военните действия", каза украинският президент.

"Не виждам причина, поради която Русия да не направи това сега - за Коледа."

Русия нахлу в Украйна през февруари и боевете бушуват в южните и източните райони на страната, а през последните седмици Москва започна да извършва вълни от ракетни атаки по украинската енергийна инфраструктура, припомня Ройтерс.


Поставете оценка:
Оценка 1.7 от 45 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Делю Хайдутин

    132 5 Отговор
    А атомна бомбичка иска ли?

    Коментиран от #14

  • 2 Последния Софиянец

    131 4 Отговор
    Хич не е нахален да знаете!

    Коментиран от #5

  • 3 Зеленски

    112 5 Отговор
    Умря циганката дето просеше на Централна гара и аз я замествам.
  • 4 Велик !!!

    10 122 Отговор
    "Дори през непроницаемата тъмнина Украйна и цивилизованият свят ясно виждат тези терористични актове.
    Умишлени и цинични ракетни удари по гражданска критична инфраструктура. Не по военни съоръжения.
    Все още ли си мислите, че можете да ни уплашите, да ни пречупите, да ни накарате да отстъпим?
    Наистина ли нищо не разбрахте?
    Не разбрахте ли кои сме ние? За какво сме? За какво говорим?
    Четете по устните ми:
    Без газ или без вас? Без вас.
    Без вас или без светлината? Без вас.
    Без вода или без вас? Без вас.
    Без храна или без вас? Без вас.
    Студът, гладът, тъмнината и жаждата не са толкова страшни и смъртоносни за нас, колкото вашето „приятелство и братство“.
    Но историята ще постави всичко на мястото си.
    И ние ще сме с газ, осветление, вода и храна… и БЕЗ вас!“.

    Коментиран от #8, #10, #17, #29, #40, #56

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Опааа

    110 1 Отговор
    Ееееейййй,бЕлото не прощава! Мачкаааааай Вова! Денонощно дронове и ракети!
  • 7 Бесен- _Язовец

    96 4 Отговор
    Дайте му и ядрено оръжие и Руската армия да ви приключи наведнъж соросн.ята най после, че вече мн. ми омръзнахте!
  • 8 Здравната каса не покрива ли

    94 2 Отговор

    До коментар #4 от "Велик !!!":

    вече медикаментозното лечение на шизофренията?
  • 9 ТаУмВзе

    64 2 Отговор
    Еврейна Нацист ли? Z
  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 стоян георгиев

    70 2 Отговор
    Ще получи филия с масло, естествено тънко масло отгоре защото и маслото вече не е евтино.
  • 12 Бгг

    61 2 Отговор
    Укрите и Зеленски, дали се чувстват използвани ???
  • 13 Наркомана просяк

    75 1 Отговор
    Наркомана само проси останалите хора си плащат и според парите получават а тоя иска всичко без пари!
  • 14 Госあ

    91 1 Отговор

    До коментар #1 от "Делю Хайдутин":

    Иска разбира се ! Едно по едно думите на Путин изкристализират кристално :)) Първо, Меркел призна че минските споразумения са били само за да дадат време на бандерите да се въоръжат (геноцида на руснаци в Донецк и Луганск не е проблем), второ станаха ясни и плановете за бази на нато пред Русия и най вероятно за разполагането на ядрено оръжие там.
  • 15 Денят,

    84 2 Отговор
    когато Зеленото увисне на въжето ще е велик празник за украинския народ.

    Коментиран от #36

  • 16 Българин🇧🇬

    65 1 Отговор
    Ще му пратим кисели зелки да си прави газ
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 Али и баба

    71 1 Отговор
    Статиите за наркомана са едни и същи.Той иска.Той ще победи.Русия да се предава.Свалихме всички ракети.Бла Бла Бла Бла Бла
  • 20 Симо

    60 1 Отговор
    Един ден трагико-комичния актьор ще бъде възпитано отстранен от собствените му кукловоди и ще заживее заслужения си милионерски живот. Умрелите бог да ги прости. Но кой е обещавал справедливост в този живот?!
  • 21 Пръц

    51 3 Отговор
    “Путин освободи Донбас
    Путин ще освободи и нас”
  • 22 асдасдасдас

    62 2 Отговор
    Тоя па как се ненаиска... все иска, иска, иска....
    И кво стана???? Цялото НАТО, и кой ли още не... не могат да победят Русия???
    Ами какво щеше да стане, ако не му изпращаха оръжия? Дали щеше да го има зеления наркоман?
  • 23 А Поршета за придворните му?

    59 1 Отговор
    А някоя друга вила в Сардиния?
  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 За тоя нагъл шизофренен

    51 2 Отговор
    американски лакей няма ли акция "Бяло"?
  • 27 Дфдфдф

    57 2 Отговор
    Любопитно ми е, кога Зеления ще поиска храна и лекарства? Само оръжие му е в тиквата сякаш.
  • 28 Стоян Александров

    48 3 Отговор
    Ааааа малко мулатки не е ли поискал за фашистко- еврейския си контингент ??? Какъв човешки позор !!! Бздарни НАТОВЦИ и още по- продажни и бездарни ЕВРОПЕЙСКИ ПОДЛОГИ. КАКЪВ ЧОВЕШКИ ПОЗОР....4729
  • 29 Нищо лично

    36 1 Отговор

    До коментар #4 от "Велик !!!":

    но фактите са, без ток, храна,вода, газ,мас и със Вас
  • 30 поредните

    29 1 Отговор

    До коментар #25 от "Храна за мурZилkи":

    халюцинации
  • 31 стоян георгиев

    5 47 Отговор
    Западни танкове трябва да се дадат на зеленски,но не немски,трябват абрамси поне 100 броя и ще се реши мача.

    Коментиран от #34

  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 Моряка

    2 8 Отговор

    До коментар #15 от "Денят,":

    Е,то сега се прави по хуманно-я Новичок,я спринцовка....
  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 39 Zвяра

    33 4 Отговор
    Заради този украински нацист и терорист .... 5ти ден седя на студено ... защото няма газ и няма топло ....


    Европейска демокрация в действие :)
  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Читател

    31 3 Отговор
    Странно тоя днес не е искал пари????
  • 42 Зелен или един пропаднал нацист е на

    25 5 Отговор
    Линия с нова порция просия! Бай Пън да ти заеме и малко памперси от своите ще ти трябват!
  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 Психиатър

    24 3 Отговор
    Този младеж не е с всичкия си .Каква Коледа,какво изтегляне Ние ги чакаме руснаците за Коледа у нас,в България,тоя ще се изтегля.Смешник.Бародният съд се подготвя,госпожи и господа
  • 45 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 46 Чичото

    10 0 Отговор
    Хубави коментари . Дали ги четат политиците.Добре ще бъде да им изпращате ,за да се ориентират какво мисли НАРОДА,СУВЕРЕНА,
    както казва Слави Трифонов
  • 47 нормален

    12 0 Отговор
    Ако на този смешник предоставят оръжие с далечен обсег това ще е началото на края който го направи на практика ще обрече човечеството
  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Нещо друго да искаш

    5 0 Отговор
    Глупако? Всяка вечер, все същия евтин комедиен сериал.
  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 Виц

    2 0 Отговор
    Събрали се една мощна ОПГ да изпратят свой " браток" в последния му път.Речи,хвалебни слова.Настъпва" последно сбогом".Приближава се един- ридаейки хвърля пачки върху ковчега .Аз съм ти задължен завинаги.Друг - същото, пачки,пачки.Изредили се всички.Моше- главен касиер приближил и пита тихо: Колко има долу! Ами точно един милион! Браво! Обръща се,и силно- От мен още един милион! Навел се,прибрал всички пачки,вади от джоба чекова книжка и написал: От Моше- два милиона! Та и наш 🤡, дайте ми милиони,от мен двойно!
  • 52 Тони

    3 0 Отговор
    Тоя няма ли кой да го гръмне скрил се и само реве а хората гинат и мръзнат
  • 53 Украйна майна

    2 0 Отговор
    Дайте му на тоя малко новичок и всичко ще се нареди. Искал... Все иска нещо. Обаче най-смешното е, че "цивилизования" свят все още му се връзва... Приключето го това недоразумение. Затворете го в една тъмница с една камара с бЕло и той сам ще се приключи...
  • 54 Анонимен

    1 0 Отговор
    Май иска и препродава защото има кой да му дава
  • 55 НашмъркАн

    2 0 Отговор
    ТояКавал да поиска да мудостявятДвама по якиНегъри да гоОправятНаПочивки
  • 56 Д-р Хаус

    2 0 Отговор

    До коментар #4 от "Велик !!!":

    Украйна еФашизирана и наНаркотици, затова вижда "толкова ясно" нещата..
  • 57 Този коментар е премахнат от модератор.

Новини по държави: