Тема: Украйна

13 Декември, 2022 05:30 2 410 98

Зеленски: Прекъсванията на електричеството са последната надежда на Москва да ни победи

  • украйна-
  • русия-
  • война-
  • володимир зеленски

Русия не е изоставила тактиката на терор, заяви украинският президент

Зеленски: Прекъсванията на електричеството са последната надежда на Москва да ни победи - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Русия не е изоставила плановете си да предприема въздушни удари срещу Украйна и вижда в прекъсванията на електричеството последната си надежда да спечели войната, каза днес във вечерното си видеообръщение украинският президент Володимир Зеленски, цитиран от Ройтерс и БТА.

"Трябва да сме наясно, че Русия не е изоставила тази тактика на терор. Всяко отсъствие на масирани ракетни удари просто означава, че врагът подготвя нови атаки. И може да предприеме такива по всяко време", посочи украинският президент.

"Русия все още разчита на прекъсванията на електричеството. Това е последната надежда на терористите. Докато имат ракети, а те все още имат такива, моля, приемайте насериозно предупрежденията на нашето военно командване", каза в заключение Зеленски.


Поставете оценка:
Оценка 2.3 от 36 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Хаха

    10 83 Отговор
    Путин най-вероятно ще бъде елиминиран от най-близкия му кръг от фашистки лейтенанти.

    Коментиран от #7, #47

  • 4 Гого

    84 8 Отговор
    Българи ставаме ,лягаме все наркомана с зелената тениска реве за кинти и всеки ден побеждава Русия .факти я пуснете една статия за търга в Лондон този ли.ш..пе.р как си продаде зелената тениска на търг .после една че е човек на годината , и една за капак на списаниe vogue
  • 5 Укропат

    46 6 Отговор
    Последната. Браво шефе. Брендони е вкарал нов материал. Да се предават докато не сме теглили магистралата от Киев до Москва на картата. Сипи после ще се състезаваме кой пръв ще я шмркне.
  • 6 Що така

    16 73 Отговор
    И Казахстан удари шамар на джуджето и безаналоговата втора армия в света.

    Коментиран от #10, #80

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Русопил

    6 59 Отговор
    Тези рупли вече нищо не става от тях освен за тоалетна хартия.

    Коментиран от #11

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Иван

    39 3 Отговор

    До коментар #9 от "Русопил":

    Това нова валута ли е ма Рупли хахха Абдул да не те. Намазал с нещо бяло и не виждаш как са майсилите
  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Артилерист

    63 2 Отговор
    Ама сериозно ли само туй? Аз се сещам, че ИДИЛ-ските главорези молеха покровителите си от САЩ само за едно: да поискат от руснаците да спрат да ги бомбардират в Сирия...
  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 ОСМАНАГИЧ⭐🌙

    7 2 Отговор

    До коментар #14 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":

    😆И "малкият брат "не е по различен. 😆
  • 20 украинче,ранобудно

    60 8 Отговор
    Как само уплашено гледа зеленото джудже!И това ми било мъж на годината-светът тотално се е побъркал!Понеже украинчетата нямат ток,няма как да гледат видеообръщението на джуджето.И трябва ние,българите да го гледаме!Обаче отговори не дава!До кога Украйна няма да има ток-военна тайна е,не се казва.Кога Г-7 ще дадат газ на Украйна-тази година няма да е.Колко деца са пострадали при украинския удар на детската болница в Донецк-не се казва
  • 21 Русороб

    10 53 Отговор
    Те в РФ от край време нямат ток и вода, а тоалетните са им в дворовете.

    Коментиран от #23

  • 22 Абе зелен

    56 10 Отговор
    За какво са ти области населени с руснаци? Отказвай се от тях, да не загиват хора. Не си струва заради твоята алчност и чужди интереси.

    Коментиран от #27

  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 ЕВАЛА ЗЕЛЕНСКИ

    12 30 Отговор
    Нема страшно....на хаймърсите и стингърите вода и ток им не требе....

    Коментиран от #29

  • 27 ОСМАНАГИЧ⭐🌙

    5 27 Отговор

    До коментар #22 от "Абе зелен":

    Сталин насели руснаците по всички республики и разсели респупубликите из Сибир.

    Коментиран от #88

  • 28 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Адам Хилтън

    43 5 Отговор
    Е дано да му спрат тока за постоянно, че тия неговите видеохленчения не спират, Жалко че той изобщо не е в Украйна, и няма как да стане..... докат не им свърши газта и в Прага или Краков където е избягал "храбро."
  • 31 Бягай

    33 5 Отговор

    До коментар #28 от "Орлин":

    Хахаха на прайда америка за България ще ви даде по един вибра…..
  • 32 артишок

    44 6 Отговор
    Медведев им го беше казал/предупредил, след като понадупчиха Антоновският мост - Продължавате ли да гърмите по мостове ще ходите на лов за мамути. Не само не спряха ами и ухилени селфита пред горящия мост си навъртяха...няма такава простотия, всъщност има.
  • 33 ЕВАЛА ЗЕЛЕНСКИ

    8 38 Отговор
    Донецк е следващата цел....руснаците ша клекнат и там...
  • 34 Адам Хилтън

    6 33 Отговор
    Но все пак хубавото е, че груз 200 си върви с вагони за рашкирията и жужа пълни гащите през час в мазето, а ток и газ ще има!
  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 ОРЪЖИЕ ЗА УКРАЙНА

    5 41 Отговор
    350 милиарда долара запорирани руски капитали на запад.......оръжие за Украйна поне за пет години напред

    Коментиран от #52, #61

  • 37 Zеленски и Zалужни

    4 32 Отговор
    Кошмарът на Путин....
  • 38 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Мдааа Дааа

    35 3 Отговор
    „Ръководството на Украйна има всички възможности да "сложи край на страданията" на населението в страната, като изпълни исканията на Русия за разрешаване на конфликта“, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков“
    .......... ....... .......
    Ам чи то и на децата е ясно, че това е единственото решение, но зеленчука според притчата ще изяде солта, ще изяде боя с тоягата и накрая ще си плати кат поп!!!!

    Коментиран от #43

  • 41 Сменям си ник-а

    35 1 Отговор
    Електричеството ти е най малкия проблем руснаците ви спряха"ТОКА".
  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 УКРАЙНА, С ТЕБ СМЕ

    3 39 Отговор

    До коментар #40 от "Мдааа Дааа":

    С агресор не се преговаря.....той се треска....иде ред и на Донецк...скоро...
  • 44 УКРАЙНА ОСЪЗНАВА ЕДНО

    4 34 Отговор

    До коментар #38 от "Уви":

    Путин, агресорът да се изгони от страната....няма милост за кремълския сатрап...

    Коментиран от #46

  • 45 Е не бе

    26 4 Отговор
    Като ти спрат и топлата вода ще заквичиш на украински.
  • 46 Ти да видиш

    39 4 Отговор

    До коментар #44 от "УКРАЙНА ОСЪЗНАВА ЕДНО":

    Украйна по скоро осъзнава че докато не бие шута на зеления Шут, няма да има оправяне.

    Коментиран от #53

  • 47 Много ти се иска

    34 5 Отговор

    До коментар #3 от "Хаха":

    Но няма да стане! Озлобен си, защото Вова не продава Русия.
  • 48 Моляяяя...

    37 9 Отговор
    Ядрена държава с количество ядрени бомби да унищожи света 2 пъти, последната надежда да победи като спира тока? Моля? Русия, дето очаква в тая война да се включи НАТО и Америка, да и свършат ракетите, войниците и техниката? Заради фалшивата пропаганда на Зеленски, нито един Украинец няма да види добър живот с години. Ясно е че войната трябва да свърши, ама да лъжеш, че побеждаваш Русия с гаубици, айде моля, фалшиво е! Празни надежди да народа, който страда!

    Коментиран от #50, #51

  • 49 123

    33 5 Отговор
    Този изверг и киевската хунта няма да отърват възмездието на украинците.
  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 ТО НЕ САМО РУСИЯ

    4 28 Отговор

    До коментар #48 от "Моляяяя...":

    Има ядрени ракети.....
  • 52 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 53 ЕВАЛА ЗЕЛЕНСКИ

    4 30 Отговор

    До коментар #46 от "Ти да видиш":

    Обедини Украйна в борбата срещу путиновите пълчища...а и попука яко руснаците.....

    Коментиран от #57

  • 54 Ццц

    33 3 Отговор
    "Заместник-началника на кабинета на Зеленски Кирило Тимошенко.
    кара Porsche за $100 000 и е взел SUV Chevrolet Tahoe, дарен от American GM за хуманитарни нужди за пътуванията си." - из вчерашните "Факти".
    Колкото повече изпросят, толкова по-добре ще си поживеят преди да им се сгъсти лай..то. Трябват наистина много наркотици, за да си оптимист в тази ситуация.
  • 55 хихихихи

    21 2 Отговор
    Направо ще копирам поста си от вчера: "11 хихихихи
    161ОТГОВОР
    Тъкмо се притесних, че в 5:30 часа Зеленката го няма на линия в сайта!
    Коментиран от 14"
  • 56 Уж нямаха

    17 1 Отговор
    Ръцете пак зеленски сега вика че имали
  • 57 артишок

    23 2 Отговор

    До коментар #53 от "ЕВАЛА ЗЕЛЕНСКИ":

    а и попука яко руснаците/ Кой кого подпукал, я пак..

    Коментиран от #59

  • 58 ПУТИН, ЗАСРАМИ СЕ

    2 28 Отговор
    Артиста Зеленски тъ направи за смях....
  • 59 ЕВАЛА ЗЕЛЕНСКИ

    2 27 Отговор

    До коментар #57 от "артишок":

    Иде ред на Донецк.....скоро
  • 60 Жълто джудже

    29 2 Отговор
    За съжаление бившата Украйна вече няма да съществува. След поражението и загубата на огромни територии Западът ще се споразумее с Москва.
  • 61 пояснение

    29 2 Отговор

    До коментар #36 от "ОРЪЖИЕ ЗА УКРАЙНА":

    350 милиарда , които още ги търсят , и не могат да ги намерят. Унищожено в Украйна западно оръжие за 1.6 трилиона долара. Най -стратегическите украински територии -превзети , и без шанс да бъдат възвърнати . А Русия все още не е започнала .

    Коментиран от #67

  • 62 Това еврейче, не знае ли,

    26 2 Отговор
    че електрификацията е кръвоносната система на социализъма? Запада си мисли, че с долари ще победят Русия, но дълбоко се лъжат, виждаме как доларите им потъват като вода в пясък. Дали САЩ ще успеят да печатат бързо долари без покритие и да заблуждават с тях зеленият? По скоро ще унищожат сами Украйна!?

    Коментиран от #69

  • 63 Равенство

    22 1 Отговор
    Украйна=Македония. Голямо перене с много жертви.
  • 64 Зеленски

    21 1 Отговор
    Русия ти е най малкия проблем. После като вземат да те грабят тия дето сега ти помагат тогава да видиш!
  • 65 Пешо

    2 15 Отговор
    Бункерния плъх и изявление не смее да направи.
  • 66 Вирус

    18 1 Отговор
    Абе тоя да не е в африка що е по къс ръкав докато имат ракети нали ги бяха свършили бе клоун хаха

    Коментиран от #68

  • 67 ИМА ГИ МИЛИАРДИТЕ

    2 18 Отговор

    До коментар #61 от "пояснение":

    По запорирани банкови сметки....пък и разно движимо и недвижимо имущество за продан....поне за пет години напред руски милиарди ше финансират войната срещу РУСИЯ...
  • 68 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 69 още в средата на 19 век

    3 15 Отговор

    До коментар #62 от "Това еврейче, не знае ли,":

    в западна европа е имала малки електрически градски мрежи, с прав ток! После Тесла е направил историческата елекроцентрала с променлив ток! Моля ви там в СССР, не мислете, че Ленин е измислил технологията на електричеството, за всяко световно технологично откритие, в СССР определят за откривател този, който го е копирал от запада, и го е въвел на местна почва, учебниците ви са пълни с небивалици! Не че нямате технически и научни постижения - например: - оптичната система Максутов, Менделеев, Цилковски, и др, Но електричеството моля ви оставете на мира!!!

    Коментиран от #78

  • 70 Русофоб Антисемит

    2 17 Отговор
    Руските подложки в този сайт денонощно заработват. Предполагам само, че изобщо не са рубли. 😃😃😃
  • 71 ууу

    12 1 Отговор
    МРЪСНО ГАДНО ЕВРЕЙЧЕ !!!!!!

    Коментиран от #72

  • 72 ЕВАЛА ЗЕЛЕНСКИ

    2 17 Отговор

    До коментар #71 от "ууу":

    Направи путиновите пълчища за смях и на....тъмно...
  • 73 ФАКТИ

    2 4 Отговор
    Дайте нещо и за Путин.....не го жалете
  • 74 Иванчо+Марйка

    4 1 Отговор
    Тоз пък и той.
  • 75 Тъй, тъй,

    7 1 Отговор
    а Ольонка обикаля света като кучи, откъснало синджиря. Даже с буля Макароновица са цалива във Францата. А оная, горката съвсем на мумия мяза. Кат някой реквизит от филмите на Спилбърг.
  • 76 ДОНЕЦК ПОД ОБСТРЕЛ

    1 10 Отговор
    Путин ъ шокиран....
  • 77 ЩАТСКИ ДРОН НАД ЧЕРНО МОРЕ

    1 10 Отговор
    Набелязва Z мишените в Крим.....почват ги и там...
  • 78 Отворко, кой ти е казал,

    12 3 Отговор

    До коментар #69 от "още в средата на 19 век":

    че в Русия са открили електричеството? Наистина младите четете но не разбирате прочетеното. Такива са лозунгите на социализъма, но с това краварство откъде да го знаете младоците.
  • 79 Най-големия

    14 2 Отговор
    терорист обвинява Русия в терор. Руснаците ви удавиха и повече въздух нява да получавате. Дигай белия байряк и се предавай плъх зеленясал наркомански.
  • 80 И как го е

    7 1 Отговор

    До коментар #6 от "Що така":

    ударил тоз шамар? Имаш пожелателно мислене и си без грам сиво в кратуната, в резултат на което пишеш простотии.
  • 81 Софиянец

    7 1 Отговор
    И все пак Русия ЩЕ ПОБЕДИ.
  • 82 Демократ

    1 8 Отговор
    Всички свирепи нашенци,които харесват Путин и небивалата му жестокост да заминават при него да ги обучи в тероризъм.Тези хора замисляли ли са се,ако имат мозък,какво добро и хуманно дело в името на човечеството е извършено в Русия през последните 100 години? Освен прилагане на лозунга на Ленин за вдигане на световни революции и диктатура на пролетариата,въоръжаване до зъби и терор. Комунистическите държави в света са ясни- Северна Корея, Куба, Венецуела, Сирия. Пример за развитие, Особено важно за нас обаче е как България е цъфнали и вързала,следвайки модела на развитие на Русия, та 80 години да нямаме елементарни условия на живот като вода, пътища, храна, медицинска помощ достъпни за всички и т.н.

    Коментиран от #84

  • 83 ЕВАЛА ЗЕЛЕНСКИ

    2 5 Отговор
    Скоро влизате и в Донецк....путиновите пълчища са обезверени....
  • 84 Мнение

    8 1 Отговор

    До коментар #82 от "Демократ":

    Защо нямаме елементарни условия питай ФАЩ.От 33 г. е демокрация , нямаме общо с Русия освен взаимноизгодни търговски взаимоотношения и сме си под влиянието на ФАЩ.
    Не че подкрепяме Русия...просто осъзнаваме защо е тази война и ако се продължава ще прерастне в ядрена.Трябва да преговарят,а не да ги наливат с пари и оръжия.Нима и укрите не са били жестоки като 8 г. са убивали невинни деца?И двете страни имат вина,трябва да прекратят този конфликт,защото страдат невинни и народите от цяла Европа.Докато наливат укрите с пари те естествено няма да седнат да преговарят,а европейците обедняват...
    Между другото Зелето защо е по тенска?Хората му студуват,а той явно отопление си има и то на макс...От кумова срама трябва с нещо да се наметне поне.

    Коментиран от #85

  • 85 КВО ТЪРСИ ДЖУДЖАКА В УКРАЙНА

    1 8 Отговор

    До коментар #84 от "Мнение":

    Преди 2014 хората си живееха тихо и спокойно.......Зеленски и по къс ръкав трепе руските пълчища.....кво му пречи
  • 86 БАХМУТ БАЛЪЦИ

    1 7 Отговор
    Може ли могучая шест месеца да са напиня и да не може да превземе едно градче....
  • 87 ДЖУДЖАКА СА ОПЛАКВА

    0 4 Отговор
    Иран му иска двойна цена за дроновете....
  • 88 Все ми се струва...

    6 0 Отговор

    До коментар #27 от "ОСМАНАГИЧ⭐🌙":

    ...че когато в 882 г., княз Владимир мести столицата от Новгород в Киев , Сталин някак го е нямало...спрете да си масажирате простатата с краставици и ще спре да ви се привижда .
  • 89 а уж нямаха!!!!

    4 0 Отговор
    Докато имат ракети, а те все още имат такива, моля, приемайте насериозно предупрежденията

    Коментиран от #91

  • 90 Бай ти Ганьо

    1 0 Отговор
    Последната е ядрената! Тази е само първата!
  • 91 И УКРАЙНА ИМА РАКЕТИ

    0 7 Отговор

    До коментар #89 от "а уж нямаха!!!!":

    Няма прошка за путиновите пълчища.....
  • 92 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 93 ЕВАЛА ЗЕЛЕНСКИ

    0 7 Отговор
    Направи ДЖУДЖАКА за смях....
  • 94 бял прах

    3 0 Отговор
    се сипе като сняг, светът е чист и лек. Добре, че е комика, иначе нямаше как да знаем, че на руснака му останала само таз надежда за победа и няма други средства. Чудя се, след години кое ще изглежда по-жалко, ние дето се връзваме на комика, или смешаната му ежедневна просия.
  • 95 Ха ха

    3 0 Отговор
    След признанието на Меркел,че Минските споразумения не са подписани да се спазват,а да се даде време на Украйна да се въоръжи,маските паднаха.Пълен цинизъм.Сега Русия агресор,а как да постъпи,да чака да я смачкат ли.В главата на Макрон проблясна здрав разум и веднага го изкарват предател.Не отиват на добре нещата.
  • 96 Ех шуте, шуте

    1 0 Отговор
    Така и не разбра кога трябва да си затваряш устата и кога да я отваряш. Виж се циркаджия на какъв си хал, че народът ти умира като мухи, а ти правиш опити да пренебрегваш знаците които ти изпраща Путин. Ако не бе Путин теб до сега нямаше да те има, а от народа ти нищо нямаше да остане. Путин доказа че наистина се стреми за минимум цивилни жертви, но де толкова ум в шутовската ти глава за да разбереш. От теб празни заяждания, глупави приказки на оглупял или дрогиран клоун.
  • 97 Сериозно ли

    1 0 Отговор
    Това ли е умозаключението на шута. А твоята последна надежда коя е? Колко още можеш да откраднеш, колко още да изпросиш и дано успееш навреме да изчезнеш, защото Народният украински съд ще ти разкъса парцалите.
  • 98 Събират средства

    0 0 Отговор
    За намордник със сурдинка, включете се
Новини по държави: