Върховната рада на Украйна ратифицира споразумение с Турция, което дава възможност за започване на производство на безпилотни летателни апарати "Байрактар" в Украйна.
Това съобщи в "Телеграм" депутатът Алексей Гончаренко.
Върховната рада ратифицира споразумението между Украйна и Турция, което беше подписано от президентите на двете страни на 3 февруари, още преди пълномащабното нахлуване на Русия в Украйна.
"Става дума за сътрудничество в областта на високите технологии, авиацията и космоса", каза Гончаренко.
Според депутата обаче основното постижение на споразумението е възможността за създаване на производство на "Байрактар" в Украйна.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #14, #20
10:01 14.12.2022
2 Сомалийския пират
Коментиран от #4
10:04 14.12.2022
3 Пич
10:05 14.12.2022
4 Последния Софиянец
До коментар #2 от "Сомалийския пират":
Байрактарите не хранят.И не топлят.Коментиран от #7, #13, #21
10:05 14.12.2022
5 Теле
10:06 14.12.2022
6 Амдертлиев
Коментиран от #11
10:09 14.12.2022
7 Заради това България не произвежда
До коментар #4 от "Последния Софиянец":
Пак глад и студ.10:11 14.12.2022
8 Абе уj мераклийски
10:13 14.12.2022
9 провинциалист
10:14 14.12.2022
10 Верно ли
10:16 14.12.2022
11 Абе уj мераклийски
До коментар #6 от "Амдертлиев":
Научи се да пишеш правилно10:18 14.12.2022
12 Аха верно
10:20 14.12.2022
13 Хахахаха
До коментар #4 от "Последния Софиянец":
Бояришника и храни и топли.10:37 14.12.2022
14 Дидо
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Олиг.О безценните ти кални пияни господари през ВСВ също бяха оставени без ток от Хитлер и пак имаше фашистки тъпофилтаци които се радваха на страданието на хората,но с помоща на омразния за русофилтака САЩ блатните руски мокши изгониха хитлеристите от родината си,сега пак с помоща на САЩ ще бъдат изгонени блатните крадливи путенистки орки пийняци!!!!10:48 14.12.2022
15 Механик
Коментиран от #16, #18
10:49 14.12.2022
16 Путинче
До коментар #15 от "Механик":
А рашките какво произведоха? Толкова са изостанали че купуват дронове от Иран дето е под ембарго от десетилетия и пак са по напред от тях. Освен това украинците вече показаха новия си дрон Сокол 300 с обхват до Петербург и Москва. Изцяло тяхна технология - двигатели камери ИТН. Представиха и морски дрон който вероятно вече беше ползван в Севастопол 😉🧨🎇😆 А рашките чакат ракети от Иран 😂Коментиран от #22, #23
10:58 14.12.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Пионерче
До коментар #15 от "Механик":
На манифестация за 24.май....май май си БИЛ ТОГАВА НА площада КОГА валеше „златен дъжд”....😫11:03 14.12.2022
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 куку
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
ще произвежда памперси, ако има ток...12:32 14.12.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Хахаха
До коментар #16 от "Путинче":
Русия има уникално оръжие. Русия не воюва пълномащабно. Искаш да видиш, как воюва с всичките си средства? Аз не искам.Байрактарите са ненужни. Те, на практика, изчезнаха в небето над бойното поле. Те бяха ефикасни, докато не започна СВО. В ДНР и ЛНР нямаха средства ПВО срещу тях и затова байрактарите плашеха. Сега ,,Панцирь" работи безупречно срещу байрактарите.
Коментиран от #25
14:30 14.12.2022
23 Хахаха
До коментар #16 от "Путинче":
Не дей да наричаш руснаците ,,рашки", ако не искаш да ти се вика ,,г н у с Ен бълхарашка".14:32 14.12.2022
24 пенко
14:36 14.12.2022
25 Путинче
До коментар #22 от "Хахаха":
РАШКИТЕ другарю имат уникални оръжия ама само за паради 😂😂 Къде им е уникалния безаналогов хипер мега дупер танк Армата? 1 бройка не влезе в Украйна. Защо? Защото е само за надуване на самочувствието по паради. Къде е прехваления Су 57? От 20 години го правят и имат само 6 паради бройки от които 2 паднаха. А F22 и F35 вече ги продават на други държави. Видяхме им безаналоговара техника как стана на скрап в Украйна. Най доброто им оръжие в момента са иранските дронове 😂 Пълен смях за 2-та по сила армия. А за пълномащабните военни способности знаем много добре. Една Финландия с 4млн население беше нападната от великия СССР с близо 1 млн армия и накрая жертвите в бяха в съотношение на всеки убит финландец се паднаха по 6-7 убити руснаци. Как ти се струва това съотношение при такова смазва що превъзходство в брой войници и техника? Сега пак видяхме некадърността им в Украйна. Ама там ще си счупят зъбите защото зад малка Финландия не застана никой тогава а сега първо Украйна е дост по голяма и зад нея стои Запада. В Русия ще има още мобилизация защото предстои голяма сеч в УкрайнаКоментиран от #27
19:51 14.12.2022
26 Запознат
23:21 14.12.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.