19 Декември, 2022 05:32 2 143 13

Ердоган: Обсегът на балистичната ни ракета "Тайфун" ще бъде увеличен почти двойно

  • ердоган-
  • турция-
  • ракета-
  • тайфун-
  • обсег

Засега той е обявен за 560 км, но според турския президент трябва да достигне 1000

Ердоган: Обсегът на балистичната ни ракета "Тайфун" ще бъде увеличен почти двойно - 1
Снимка: trt.net.tr

Обсегът на полета на първата турска балистична ракета "Тайфун" се планира да се увеличи почти двойно - до хиляда километра, съобщи турският президент Реджеп Тайип Ердоган на среща с младежи в югоизточния град Мардин, предаде ТАСС, позовавайки се на телевизия ТРТ, предаде БТА.

"Обсегът на полета на ракетата "Тайфун" беше обявен за 560 километра. Миналата седмица говорих (със специалисти), те ми казаха, че ще достигнем хиляда километра", заяви Ердоган.

Изпитанията на ракетата "Тайфун" бяха проведени в Турция през октомври тази година над Черно море. Ракетата, разработена от турската компания "Рокетсан" (Roketsan), порази цел на разстояние 561 километра за 458 секунди, напомня агенцията.


Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 5 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ

    5 6 Отговор
    СТИГА
  • 2 Котка ученият

    3 9 Отговор
    Това е предателство в редиците на единния блок НАТО. Вие водите война в Украйна и в същото време потушавате бунт в тила. Целият свят наблюдава това с учудване.

    Коментиран от #11

  • 3 Меси

    16 8 Отговор
    Преди имахме ракети СС-23 които поразяват цели на 500-750км, но Мони Паси и цара ги нарязаха за скрап.
    Сега са ни останали няколко ОТР-Точка с обсег 70км.

    Коментиран от #5, #7

  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Котка ученият

    6 6 Отговор

    До коментар #3 от "Меси":

    България отново ще трябва да избира на кого да доставя оръжие.
  • 6 аз само питам

    3 12 Отговор
    а нещо санкций като при кимчо дето също тества ракетите? или пак двойни стандарти ще се прилагат?
  • 7 🐘🐘🐘

    12 0 Отговор

    До коментар #3 от "Меси":

    СС-23 е НАТО-вско обозначение , истинското име на ракетният комплекс е Р-400 Ока . Защо точно Р-400 ли ? Ами защото обсегът е 400 км , при това отклонението на тази дистанция е 7 км. , или ракетата може да падне на всякъде в кръг с диаметър 14 км .
  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Мицотакис

    21 0 Отговор
    Хубавото на тази ракета е това, че е толкова бърза, че като дойде дори няма да сме изцапали памперсите
  • 10 Вай, анасъни, драги зрители !

    4 1 Отговор
    Кво чудесии правят нашите комшии. Товарищ Путлер требе да си поръчал неколко хиляди ракети от своя братан, Ердоган. Неговите безаналогавие фърчила укрите ги свалят с прашка.
  • 11 Българските турци

    13 0 Отговор

    До коментар #2 от "Котка ученият":

    Следете внимателно предстоящия процес за приемането на Швеция и Финландия в НАТО и се убедете че Турция е принципна и сериозна държава която има свои интереси , своя независима политика и силна и дисциплинирана по свой стандарт и капацитет войска и сравнително развита независима военна индустрия с които е в състояние да отстоява своите позиции. Всички в Турция са наясно че имат срещу себе си не наплашените Швеция,Финландия или Европа а че са в пряк двубой със САЩ. Наблюдавайте и вземайте пример как се отстояват позиции и как се отвръща на измяната и лицемерието и как се дава урок образец за междусъюзническо право.ВЕТО то на Турция не e толкова важно колкото принципното и
    категоричното поведение на един настоящ член на най сериозния военен пакт на планетата който ще докаже пред целия свят че войната не е игра и че НАТО не е играчка в ръцете на САЩ !Някои си въобразяват че в ситуацията в който се намира в момента светът ще имат възможност да си възвърнат уронения престиж след краха в Афганистан но забравят че най големия и истинския престиж на Хомо Сапиенс е неговият разум и че именно благодарение на този разум все още съществуваме на тази планета..

    Коментиран от #12

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Турко

    0 3 Отговор
    Ти си идиот продажник.
Новини по държави: