Разговорите между президентите на Украйна и САЩ, Володимир Зеленски и Джо Байдън, във Вашингтон показаха, че страните им не се стремят към мир, а са настроени към продължаване на военните действия. Това заяви днес говорителката на руското министерство на външните работи Мария Захарова, цитирана от ТАСС.
"Разговорите във Вашингтон показаха, че нито Украйна, нито САЩ се стремят към мир. Те просто са настроени да продължат да воюват", каза Захарова на пресконференция.
"Чухте ли там нещо за преговори, за контакти с Русия? Не, разбира се. Зеленски публично, грубо - той принципно не знае как да го направи по друг начин - се отнесе към нашата страна - нещо, което дори и домакините му не си позволяват. Започвали са, правили са опити, но все още не са стигали дотам. Очевидно е, че Зеленски няма какво да каже, той може само да нагрубява", заяви говорителката на руското външно министерство.
Според нея целта на посещението на украинския президент в САЩ се е свеждала до увеличаването на финансовата и военната помощ на Вашингтон за Киев.
"Целта на посещението беше предвидима - Зеленски дойде да поиска нова финансова и военна помощ. Той дори не е поискал, те му я предоставиха, и те ще се възползват от тази финансова помощ, после тези пари в условен и военен смисъл ще се върнат при тях. Извадиха го като кукла, показаха го там, качиха го обратно на самолета и го изпратиха", каза Захарова.
Според нея всичко е било организирано така, че у никого в американския Конгрес да не се появи съмнение в необходимостта от по-нататъшна подкрепа за "режима в Киев".
Пътуването на украинския президент до Вашингтон изглежда като завръщане на американски агент, каза Захарова.
"Пътуването е изцяло платено от Вашингтон. Бил е отвъд океана на американски правителствен самолет. Цялото това нещо прилича на пътуване на гостуващ агент, когото Съединените щати са пуснали в Украйна, извели са го за известно време за идеологическо напомпване и са го върнали обратно", каза тя.
Захарова обърна също внимание на пост в "Туитър" на украинския постоянен представител при ООН Сергий Кислица.
"Това е американско знаме, боядисано в цветовете на украинското, или украинско знаме, ушито по подобие на американското", каза тя.
Така (украинците) изразяват отношението си към своята власт, своята независимост, своята държава. Това е непостижимо, невероятно, заключи Мария Захарова, цитирана от ТАСС.
Източник: ТАСС
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Венета Новакова
Коментиран от #100
16:27 22.12.2022
2 Гошо
Коментиран от #4, #58, #67, #82
16:27 22.12.2022
3 Бай Дън
Коментиран от #9, #101
16:27 22.12.2022
4 Владо
До коментар #2 от "Гошо":
Захарова - нали знаеш координатите. Слагайте ги в ракетите и им изпратете подарък за КоледаКоментиран от #28, #45, #72
16:29 22.12.2022
5 да бе
Коментиран от #59
16:29 22.12.2022
6 ДЖОН МАКФЛАЙД 🎩🌎
Коментиран от #60
16:30 22.12.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 човек от народа
16:31 22.12.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Кольо,
Коментиран от #25, #49
16:32 22.12.2022
11 Шекерова
Коментиран от #15, #51
16:32 22.12.2022
12 ...
С ТЕРОРИСТИ НЕ СЕ ПРЕГОВАРЯ. ТРЕПЯТ СЕ
ГРУЗ 200 = 100 000
Коментиран от #19, #61
16:33 22.12.2022
13 Коко
До коментар #9 от "ДЖОН МАКФЛАЙД 🎩🌎":
Чети по внимателно! Има ирония в написаното! Разкодирай посланието!16:33 22.12.2022
14 Окраин4ев
Коментиран от #46, #78
16:33 22.12.2022
15 КОНТРАТА
До коментар #11 от "Шекерова":
Окраинските фашисти нянат шанс с всеки ден стават по зле, а дядката Джоузеф краде парите на краварите.Коментиран от #39, #77
16:34 22.12.2022
16 Никой
Коментиран от #34
16:35 22.12.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Пешо
До коментар #12 от "...":
Още един коментатор предава от фронта ( седнал на топло и сухо пред компютъра). Днес колко луди те гонят?16:40 22.12.2022
20 Бамбука
Коментиран от #35
16:41 22.12.2022
21 А нещо
16:42 22.12.2022
22 тия само мрънкат и скимтят
16:42 22.12.2022
23 Макс
16:43 22.12.2022
24 Глупаци
16:46 22.12.2022
25 Бегай
До коментар #10 от "Кольо,":
Щото са като държавата им и вожда им- не стават!16:46 22.12.2022
26 Урюрвкос
16:46 22.12.2022
27 Щсдд
Коментиран от #33
16:47 22.12.2022
28 АУУУУУ
До коментар #4 от "Владо":
ОТ ЗАВОДА КЪДЕТО ПРОИЗВЕЖДАТ ХАЙМАРС ....И ЗАВОДА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ЧЕРНИ НАЙЛОНОВИ ЧУВАЛИ ... ХАРЕСВАТ КОМЕНТАРА ТИ ......ВЕЧЕ 100000 ДОВОЛНИ РУСКИ КЛИЕНТА🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣16:47 22.12.2022
29 Професора
Коментиран от #38
16:48 22.12.2022
30 Сийка
16:50 22.12.2022
31 ИНФАЛТИЛНОСТ
16:50 22.12.2022
32 9876
16:51 22.12.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Перко
До коментар #16 от "Никой":
Украйна ,ако хвърля кърпа,тя ще е върху путин.От главата до петите...А некой си рогозин ,какви ги бръщолеви ,не е от голямо значение...16:52 22.12.2022
35 Само дето
До коментар #20 от "Бамбука":
РФ не е окупатор, имаше анексиране на териториите. Украинците дразнят Руснаците да ги атакуват, и просят помощи, а САЩ сключва 10-годишни договори ... Има си причина да има такова негативно отношение към Евреите .Коментиран от #48, #84
16:55 22.12.2022
36 98765
16:56 22.12.2022
37 Хахахаха
Коментиран от #43
16:57 22.12.2022
38 Професор 2
До коментар #29 от "Професора":
По скоро лаин Русия се размаза малко. Но ще изчистим. Още капе тук там.16:57 22.12.2022
39 Хахахаха
До коментар #15 от "КОНТРАТА":
Пусни си нещо друго от руски новини!16:58 22.12.2022
40 кочо
16:59 22.12.2022
41 Гост
Коментиран от #97
16:59 22.12.2022
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 кАЖИ ИМ ГО БАЦЕ
До коментар #37 от "Хахахаха":
Точно така. Ето вижте го тоя русофил. Той му е супер гадно ама се прави на твърд. А тая стрина нещо за мир разправя.Тя горката си пази някоя виличка някъде из европа. Ще и се да иде да я изопне пак някой черен маркуч. С такива война не се печели.17:00 22.12.2022
44 Тити
17:00 22.12.2022
45 Ха ха ха
До коментар #4 от "Владо":
Влатко..., коледния подарък го получи алкохолика рогозин.17:02 22.12.2022
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 Каквото повикало
До коментар #42 от "Няма такава наглост!":
Леко полеко и ще си станем нацисти. Ама някаква нова версия. Русия ще получи точно това в което ни обвинява. Даже еврейте ще са нацисти ахаха Супер интересна високотехнологична война ще бъде. Аз като гледам американците нещо ич не им дреме за ядрената триада на тия примати. Та е възможно и леко да се бъгне баш когато им трябва.Коментиран от #89
17:06 22.12.2022
48 Дано не се налага да чистя от тебе
До коментар #35 от "Само дето":
Съгласен съм. А пък Българите дразнат турците.17:07 22.12.2022
49 Баро
До коментар #10 от "Кольо,":
Ми аз ти казвам че нищо не става от тях ама ти не вярвашДнеска им пламнал самолетоносача ейии не спреха да пушат тия
17:17 22.12.2022
50 я по сериозно!
17:22 22.12.2022
51 Мда
До коментар #11 от "Шекерова":
Влизат в двора ти и после се оплакват, че искаш да ги изгониш, руска наглост.17:25 22.12.2022
52 Маша
17:32 22.12.2022
53 ГРАД КОЗЛОДУЙ
бг защитниците на русия го правим безплатно ! в Българската земя са костите на руските войници благодарните техни предци са предали ген на уважение и респект пред страната - освободителка Русия.
Коментиран от #68
17:32 22.12.2022
54 Голем смех
17:40 22.12.2022
55 007
Коментиран от #104
17:44 22.12.2022
56 Този коментар е премахнат от модератор.
57 Яне Сандански
17:47 22.12.2022
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 Смотльо
До коментар #6 от "ДЖОН МАКФЛАЙД 🎩🌎":
Такъв като теб даже не би го забележила ,а и до колкото знам си е нормална жена ,не си пада по джендъри.Коментиран от #75, #93
17:49 22.12.2022
61 Смотльо
До коментар #12 от "...":
Не са 100,200 са но от украинска страна .17:50 22.12.2022
62 козунак
17:51 22.12.2022
63 Хохо Бохо
Тия бомардират украинските градове и настояват за мир..
Коментиран от #65
17:52 22.12.2022
64 Този коментар е премахнат от модератор.
65 Смотльо
До коментар #63 от "Хохо Бохо":
Територията до Днепър е руска .Коментиран от #90, #107
17:54 22.12.2022
66 Този коментар е премахнат от модератор.
67 Смотльо
До коментар #2 от "Гошо":
Факти ли имаш предвид или украинците ?17:56 22.12.2022
68 Този коментар е премахнат от модератор.
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 Мда
18:01 22.12.2022
71 А бомбардирането
18:03 22.12.2022
72 Този коментар е премахнат от модератор.
73 мдаа..
Коментиран от #85
18:05 22.12.2022
74 безконтактен сех
18:07 22.12.2022
75 Този коментар е премахнат от модератор.
76 в затруднено положение казаха
18:11 22.12.2022
77 Този коментар е премахнат от модератор.
78 Любопитен
До коментар #14 от "Окраин4ев":
А ти чия си?18:13 22.12.2022
79 Този коментар е премахнат от модератор.
80 Този коментар е премахнат от модератор.
81 Гост
18:23 22.12.2022
82 Този коментар е премахнат от модератор.
83 Георги Сава Раковски
18:28 22.12.2022
84 Този коментар е премахнат от модератор.
85 Този коментар е премахнат от модератор.
86 Този коментар е премахнат от модератор.
87 Да бе да
А, вие които вкархте армията си в Украйна се стремите към мир🤣
Наглостта не е порок , тя е просто ежедневие за рузката джамахирия
18:36 22.12.2022
88 Kak никогда?
До коментар #85 от "Н И К О Г Д А!!!":
До две години разпад! Безаналогови смехорани!18:37 22.12.2022
89 Този коментар е премахнат от модератор.
90 историка
До коментар #65 от "Смотльо":
Никога ме е била руска и никога няма да бъде!!18:44 22.12.2022
91 В грешка сте
До коментар #84 от "Българин":
Някои от посочените държави търсят компенсации. И в България има такива – дето претендират как им били взели през комунизма имуществото, бизнеса ... ЕС нарина малко пари на Полша, Литва .... и тия се взеха на сериозно ... Е като почнат да се правят някакви работи които противоречат на договорките, нормалните човешки взаимоотношения ... се взимат мерки. Само дето Западняците са свикнали само те да печелят и става това което те искат ...18:45 22.12.2022
92 СЛАВА РУСИЯ !
СЛАВА !!!!!!!! СЛАВА !!!!!!! СЛАВА !!!!!!
ВЕЧНА СЛАВА !!!!!!!!!!!
Коментиран от #94
18:48 22.12.2022
93 Този коментар е премахнат от модератор.
94 ДЖОН МАКФЛАЙД 🎩🌎
До коментар #92 от "СЛАВА РУСИЯ !":
СЛАВА АЛКОХОЛОВ18:51 22.12.2022
95 Коментар
18:53 22.12.2022
96 така така
Коментиран от #99
19:01 22.12.2022
97 стопанин
До коментар #41 от "Гост":
Ами мирът е много лесно постижим-руснаците си отиват от Украйна и но проблем.Ама има Хага...19:04 22.12.2022
98 БСП на Бунището
.
19:05 22.12.2022
99 МЪДЕСТ
До коментар #96 от "така така":
Войната в Украйна ще свърши, когато изгоним от БЪЛГАРИЯ всички руснаци, а за русофилите организираме заведения за превъзпитание …Слава Богу, и слава на Украйна, че на БЪЛГАРИТЕ най-сетне им се отвориха очите за "Авантюрите на русия в ...........България".19:09 22.12.2022
100 Ти коя си на?
До коментар #1 от "Венета Новакова":
Че и мнение си натресла.Хората на планетата мир искат.19:16 22.12.2022
101 Ся ши видим
До коментар #3 от "Бай Дън":
Колко сте ги научили да боравят с Пейтриът.Предполагаме,че сте забъркани преди време войници на обучение,понеже тая захранва намекваше,че уж видите ли,американската страна се ангажира по-дълбоко във войната,а ний кат читатели предполагаме,че това не им е главната цел на американската страна.Та твонму има да научат някого и да му предоставят пейтриътите.19:21 22.12.2022
102 ТрънпЛин
19:38 22.12.2022
103 ТОЧКАТА
20:03 22.12.2022
104 ТОЧКАТА
До коментар #55 от "007":
А шаш КАКЪВ ГО ТЪРСИ В украйна????????Коментиран от #108
20:08 22.12.2022
105 Този коментар е премахнат от модератор.
106 Този коментар е премахнат от модератор.
107 Българин
До коментар #65 от "Смотльо":
Явно украинците не мислят, че територията до Днепър е руска.11:53 23.12.2022
108 Българин
До коментар #104 от "ТОЧКАТА":
САЩ са страна по договора за гарантиране на териториалната цялост на Украйна.96-та година САЩ, Русия, Великобритания стават гарант на Украйна в замяна на отказа от ядрено оръжие останало от СЕСЕСЕРЕ.САЩ си спазват договора.Сети ли се сега какво правят или да ти го напиша още веднъж но бавно?
11:57 23.12.2022
109 Бате Гойко
14:57 23.12.2022