22 Декември, 2022 17:15 3 031 87

Пожар избухна на борда на единствения руски самолетоносач

  • русия-
  • пожар-
  • самолетоносач

На "Адмирал Кузнецов", един от флагманите на руските военноморски сили, е избухнал "лек пожар" по време на ремонтни дейности

Пожар избухна на борда на единствения руски самолетоносач  - 1
Снимка: официалният сайт на руското министерство на отбраната

Руски държавни медии съобщиха днес за пожар на борда на единствения самолетоносач, с който страната разполага, предаде АП.

На "Адмирал Кузнецов", един от флагманите на руските военноморски сили, е избухнал "лек пожар" по време на ремонтни дейности в корабостроителница в северното пристанище Мурманск. ТАСС и РИА Новости съобщиха новината, цитирайки ръководителя на държавната Обединена корабостроителна корпорация Алексей Рахманов. Той уточни, че пожарът на борда на самолетоносача, който е подложен на основен ремонт, е бил потушен бързо и няма пострадали.

Забавяния и злополуки помрачиха работата по ремонта на "Адмирал Кузнецов", която започна през 2017 г. и първоначално се очакваше да приключи миналата година, отбелязва АП. Най-малко един човек загина, а 12 получиха наранявания, след като пожар избухна на самолетоносача през декември 2019 година. Предходната година кран падна на палубата на кораба, след като плаващият док, на който той беше закотвен, започна да потъва и причини неуточнени щети.

През юни Рахманов каза пред руски медии, че очаква самолетоносачът да бъде готов след ремонта в началото на 2024 г. - почти три години по-късно от първоначално предвиденото.


Поставете оценка:
Оценка 2.9 от 34 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 ГРАД КОЗЛОДУЙ

    26 91 Отговор
    слава на русия наща освободителка, слава на путин ,слава на руската армия!

    бг защитниците на русия го правим безплатно ! в Българската земя са костите на руските войници благодарните техни предци са предали ген на уважение и респект пред страната - освободителка Русия.

    Коментиран от #7, #9, #36, #43

  • 2 Капитан Ахав

    71 16 Отговор
    Той тоя не е спирал да гори!
  • 3 007

    76 25 Отговор
    Айде направо при Масква да сте си дружинка!🇧🇬🇺🇸🇪🇺🇺🇦🇧🇬

    Коментиран от #8, #13

  • 4 Бесен- _Язовец

    24 66 Отговор
    Кузнецов е явионосец голям крайцер с палуба не е самолетоносач въоръжен е до зъби с противокорабни ракети, торпеда, ПВО. В
    Окрайнината има пожар от 10 месеца.

    Коментиран от #16, #56

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Примати

    63 22 Отговор
    Мина времето когато това беше новина. Сега новината е че Русия няма техника за втори блицкриг.

    Коментиран от #32

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Ех мъко руска край нямаш

    93 23 Отговор

    До коментар #1 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":

    И тия изостанали крепостници тръгнали на НАТО да се репчат ... Боже ... Божке ... мъка , мъка ... :):):)

    Коментиран от #35

  • 10 Феик

    39 21 Отговор
    Това е фалшива новина. Не е горял самолетоносач. Горял е накакъв боклук
  • 11 Пак пушат тия ушанки !......

    61 12 Отговор
    Ще останат без корабли !

    Коментиран от #27

  • 12 Гочо

    53 10 Отговор
    Сменили са кюмюра...от анексираните територии са изпратили Донбаски,...ама той не е пригоден да работи с такива...много са калорични и е станал сакатлъка...
  • 13 Баро

    51 12 Отговор

    До коментар #3 от "007":

    Каква мацква тоа немое стигне до черно море пушачите че го потопат
  • 14 Сталинчо

    45 13 Отговор
    Чудесна новина хайде при массква

    Коментиран от #40

  • 15 Коко

    17 37 Отговор
    Останаха още 98 пъти да публикуват тук тази статия и може някой да се хване на историята. За днес пускат статията за втори път
    "Една лъжа повторена 100 пъти става истина"
  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Въпрос

    33 6 Отговор
    Водката ли е виновна ,или ....САБОТАЖ?
  • 19 Сск

    43 2 Отговор
    Той така си пуши
  • 20 Добре де

    9 26 Отговор
    Какво от това? Колко пъти ще го въртите това мега събитие?
  • 21 СЛАДУР

    17 8 Отговор

    До коментар #5 от "МисиркиТролещи":

    Няма значение какво ще си съчиниш но него излитат и кацат самолети (много много рядко)

    Коментиран от #71

  • 22 Коледен

    32 8 Отговор
    Подарък от в.в. за всички българи с руско самосъзнание и мокри путиноидни сънища горяща руцка гемия

    Коментиран от #66

  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 Пак са се объркали

    41 5 Отговор
    Тоя самалетоносач, си е така от пускането му...
    Нарича се димна завеса...
  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Ердоган

    27 12 Отговор

    До коментар #5 от "МисиркиТролещи":

    "Ракетоносец" е защото през Босфора и Дарданелите е забранено да минават големи кораби... като самолетоносачите. Той за тва е такова нюню корито. Ни за ракетоносец става ни за самолетоносач.
  • 27 Баро

    31 4 Отговор

    До коментар #11 от "Пак пушат тия ушанки !......":

    Ти па тия некой ден че подпалат и океана
  • 28 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Русенец

    12 29 Отговор
    Още преди 50 години руснаците стигнаха до извода, че няма смисъл да правиш самолетоносачи за много пари, които се потапят със седем-осем ракети на много по-ниска цена, че и екипаж не страда.

    Коментиран от #61, #64, #78

  • 31 Сеирджия

    25 7 Отговор
    Нямат донбаски въглища и са го заредили с нискокачествен кюмюр.
  • 32 Я какво пожелателно

    11 24 Отговор

    До коментар #6 от "Примати":

    мислене имаш.В действителност нещата са,че този който няма оръжие ходи и реве из целия свят и се моли като наркомански зелен просяк да му дадат,но и краварите са идзненадани,как оръжието им се стопи за нула време и сега измитат складовете на подлогите си за да снабдяват киевското чучело за още малко,па после ще му теглят ножа и на него както на всичките диктатори до които са се докопали,пример Ирак и още десетки и дори стотици държави.
  • 33 тцъ тцъ

    33 8 Отговор
    Запалил му се е безаналоговия кюмур в трюма.
  • 34 Рико

    31 7 Отговор
    Точно преди коледа грейнал единственият коледен самолетоносач в света адмирал кузя
  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 Голем смех

    36 9 Отговор
    Най-смешният самолетоносач. Който малко да позасили и почва да пуши като парен локомотив. Не трябват локатори да го търсиш. Пушекът му се вижда от 30 морски мили...
  • 38 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Хихи

    30 10 Отговор
    По руски ,,лек пожар,, означава, че е тръгнал към дъното...
  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 Позор за нашата двойна поробителка -

    41 11 Отговор

    До коментар #1 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":

    русия ! Позор за путин и неговата башибузушка армия. Позор на путинистите - национални предатели ! Русофилите не са българи !

    Коментиран от #47

  • 44 Ами кво да ти

    2 3 Отговор

    До коментар #29 от "Много голяма излагация":

    кажа,действай по последното,имаш зелен семафор.
  • 45 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 46 Баро

    25 9 Отговор

    До коментар #23 от "Вкаро":

    21век москвич
  • 47 Позора е за

    14 33 Отговор

    До коментар #43 от "Позор за нашата двойна поробителка -":

    САЩ,ЕС и пацула зелен кокаинов украински,че руснаците им трошат костите и ги смилат на фронта,и това ще е за цяла Украйна,бъди уверен.

    Коментиран от #59

  • 48 ...

    28 12 Отговор
    Аре... Изгоряха и греблата му вече :)))
  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 51 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 52 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 53 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 54 аба

    29 12 Отговор

    До коментар #40 от "Новината е":

    Тя и за Мацква на дъното на Черно море беше.фейк ва.
  • 55 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 56 Хохохо

    33 15 Отговор

    До коментар #4 от "Бесен- _Язовец":

    Въоръжен е единствено с въглища, които не спират да горят.
  • 57 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 58 За смях е пРосията...

    23 11 Отговор
    Московски гнусни нещастници - целите изгорени и пак не знаят да ду.хат както казва Левски!!!
  • 59 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 60 ОлгаАлМистир шекела

    17 14 Отговор
    "Самолетоносач" е в болните мозъчета на козяшките мисирчички и кухи тролченца. СССР и РФ никога не са строили или притежавали самолетоносач. Това е клас авионосен крайцер и така си пуши по рождение, щото генератора му се задвижва от парна турбина с котел на мазут.

    Коментиран от #62, #76

  • 61 Българин

    22 11 Отговор

    До коментар #30 от "Русенец":

    Мда и гроздето е кисело.Знаеш ли ,че ДядяКузя ходи до Сирия и там 2изстребителя паднаха,поради дефектни спиращи механизми и то след ремонт.Пълен смях ,ама пълен.Знаеш ли кога ще потопиш Американски самолето осач у фторник с ф.
  • 62 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 63 МАХМУД

    16 4 Отговор
    ЖИВ Е ТОЙ ЖИВ Е ТАМ МОРЕТО...... И ОКЕАНА. И ЗА ВЕКОВЕ КЕ ОСТАНЕ ТАМ АДМИРАЛА..
  • 64 фактите

    14 6 Отговор

    До коментар #30 от "Русенец":

    Я ни кажи къде е го казаха това нещо руснаците,че нещо не знам дали и ти си вярваш на скалъпените изимислици от отчаяност.Единствената причина поради,която Русия няма самолетоносачи е,защото НЕ МОЖЕ да си го позволи.Руснаците само за последните 30 години на няколко пъти казваха,че ще направят най-големия самолетоносач в света,че даже имаха идея да са няколко на брой.Всичко завърши с провал.Русия осъзна,че няма технологичното развитие,няма нужните докове,нито знанията да построй подобен съд и затова си продадоха проекта на Китай,които построиха самолетоносача си.
  • 65 Пени

    20 0 Отговор
    Самолетоносачът е на въглища и се е запалила една купчина в хангара.
  • 66 А бе кво стана с...

    2 12 Отговор

    До коментар #22 от "Коледен":

    ...пощенската марка на взривеният Кримски мост...?!Чакам я с нетърпение да излезе и си я купя ..!Щото той моста остана здрав,но поне марка да си имам...!
  • 67 А НЕ БЕ....

    16 0 Отговор
    Некой брад чед от б.к.с. е запалил шумата ПО палубата😀
  • 68 Пуси

    20 0 Отговор
    Нали вчера казах, че искам да му монтират гребла. Явно при пробиването с маткапа е станала грешка. Сега ще се обадя на Меди да спре с греблата. Ще му сложа платна.
  • 69 Бамбука

    8 10 Отговор
    Руснаците имат поне 10 проекта за самолетоносач, но чакат САЩ да бракува своите и тогава ще си построят. Това се нарича военна стратегия, но няма кой да разбере дълбокия замисъл.
  • 70 БЕЗАНАЛОГОВ

    17 1 Отговор
    ЩЕЛИ ДА ГО ПРАВЯТ ПОДВОДНИЦА КАТО МОСКВА?
  • 71 хааааа111

    13 0 Отговор

    До коментар #21 от "СЛАДУР":

    Мдаа , веднъж излетял един и нито един не е кацал
  • 72 Последния Софиянец

    18 0 Отговор
    Това не е пожар. Той така си пуши от край време.
    Все пак е с парен двигател. В Русия тези двигатели все още са хит.
  • 73 Путинче

    10 0 Отговор
    Значи кораба 2019 се пали, влиза за ремонт, там върху него пада кран, после пак се подпалва 😂😂😂😂😂 Е това е руски стандарт 😂😂 Добре че Москва потъна че кой знае какви премеждия щеше да има с него 😂😂
  • 74 ОСМАНАГИЧ⭐🌙

    6 0 Отговор
    😲Добре че не са го направили атомен, като "Джордж Буш",щеше да отиде при "Курск "😆
  • 75 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 76 Баро

    6 0 Отговор

    До коментар #60 от "ОлгаАлМистир шекела":

    Деменция ли те е фанала или обичаш да повтаряш сигурен съм че и вучилище си повтарял всяка година за тва си станал русофил
  • 77 Сийка

    6 0 Отговор
    Руснаците са започнали спешна подготовка на крайцера Аврора- други не им останаха. Товарят го с въглища и дърва за подпалка.

    Коментиран от #86

  • 78 русенско варено си ти

    2 0 Отговор

    До коментар #30 от "Русенец":

    Хем стигнали до извода ама и те напрвили един , ама голям кютюк , ха ха ха.
  • 79 Ужаст

    0 3 Отговор
    Тука имало много тъпи парчета и от ляво и от дясно....но е нормално като за бай Ганя.
  • 80 ПИТАЩИЯ

    5 0 Отговор
    Сигурно дава ДИМНИ СИГНАЛИ
    НА "КРАЙцлЕРА МАцКВА"!
    Пита точно къде е за да отиде при
    него. 🤪
  • 81 Руски самовар

    4 0 Отговор
    На въглища.
  • 82 Нострадамус от Злокучене

    6 1 Отговор
    "Кузя" е "безаналоговнетен самолетопревозвач".От една страна кремълските алармаджии тръбят на ляво и на дясно,че самолетоносачите били отживелица,а в същото време ватниците кърпят вехтата гемия и не коментират защо китайчетата пускат на вода поредният самолетоносач.
  • 83 БЕСЕН СУРИКАТ ВЪЛКОДАВ

    5 0 Отговор
    От как им туриаме ембарго на модерните бг цигари дето гаснат сами като не ги пуши човек (за безопасност) с техните махорки се самозапалват като припаднат пияни на палубата
  • 84 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 85 Иван

    3 0 Отговор
    Скоро цялата руска армия ще бъде опожарена !
  • 86 Аз съм доброволец

    3 0 Отговор

    До коментар #77 от "Сийка":

    Готов съм да го запаля......
  • 87 флотски митолог

    3 0 Отговор
    а този кораб с пушещия си димоход (руски морски термин), прилича на линеен кораб от първата половина на 20 век. Димът се забелязва от дистанции, в които радарите са безсилни - шеговито казано.
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания