Руски държавни медии съобщиха днес за пожар на борда на единствения самолетоносач, с който страната разполага, предаде АП.
На "Адмирал Кузнецов", един от флагманите на руските военноморски сили, е избухнал "лек пожар" по време на ремонтни дейности в корабостроителница в северното пристанище Мурманск. ТАСС и РИА Новости съобщиха новината, цитирайки ръководителя на държавната Обединена корабостроителна корпорация Алексей Рахманов. Той уточни, че пожарът на борда на самолетоносача, който е подложен на основен ремонт, е бил потушен бързо и няма пострадали.
Забавяния и злополуки помрачиха работата по ремонта на "Адмирал Кузнецов", която започна през 2017 г. и първоначално се очакваше да приключи миналата година, отбелязва АП. Най-малко един човек загина, а 12 получиха наранявания, след като пожар избухна на самолетоносача през декември 2019 година. Предходната година кран падна на палубата на кораба, след като плаващият док, на който той беше закотвен, започна да потъва и причини неуточнени щети.
През юни Рахманов каза пред руски медии, че очаква самолетоносачът да бъде готов след ремонта в началото на 2024 г. - почти три години по-късно от първоначално предвиденото.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ГРАД КОЗЛОДУЙ
бг защитниците на русия го правим безплатно ! в Българската земя са костите на руските войници благодарните техни предци са предали ген на уважение и респект пред страната - освободителка Русия.
Коментиран от #7, #9, #36, #43
17:18 22.12.2022
2 Капитан Ахав
17:18 22.12.2022
3 007
Коментиран от #8, #13
17:19 22.12.2022
4 Бесен- _Язовец
Окрайнината има пожар от 10 месеца.
Коментиран от #16, #56
17:20 22.12.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Примати
Коментиран от #32
17:21 22.12.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Ех мъко руска край нямаш
До коментар #1 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
И тия изостанали крепостници тръгнали на НАТО да се репчат ... Боже ... Божке ... мъка , мъка ... :):):)Коментиран от #35
17:21 22.12.2022
10 Феик
17:22 22.12.2022
11 Пак пушат тия ушанки !......
Коментиран от #27
17:23 22.12.2022
12 Гочо
17:24 22.12.2022
13 Баро
До коментар #3 от "007":
Каква мацква тоа немое стигне до черно море пушачите че го потопат17:24 22.12.2022
14 Сталинчо
Коментиран от #40
17:25 22.12.2022
15 Коко
"Една лъжа повторена 100 пъти става истина"
17:26 22.12.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Въпрос
17:29 22.12.2022
19 Сск
17:30 22.12.2022
20 Добре де
17:33 22.12.2022
21 СЛАДУР
До коментар #5 от "МисиркиТролещи":
Няма значение какво ще си съчиниш но него излитат и кацат самолети (много много рядко)Коментиран от #71
17:34 22.12.2022
22 Коледен
Коментиран от #66
17:34 22.12.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Пак са се объркали
Нарича се димна завеса...
17:35 22.12.2022
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Ердоган
До коментар #5 от "МисиркиТролещи":
"Ракетоносец" е защото през Босфора и Дарданелите е забранено да минават големи кораби... като самолетоносачите. Той за тва е такова нюню корито. Ни за ракетоносец става ни за самолетоносач.17:38 22.12.2022
27 Баро
До коментар #11 от "Пак пушат тия ушанки !......":
Ти па тия некой ден че подпалат и океана17:38 22.12.2022
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Русенец
Коментиран от #61, #64, #78
17:40 22.12.2022
31 Сеирджия
17:41 22.12.2022
32 Я какво пожелателно
До коментар #6 от "Примати":
мислене имаш.В действителност нещата са,че този който няма оръжие ходи и реве из целия свят и се моли като наркомански зелен просяк да му дадат,но и краварите са идзненадани,как оръжието им се стопи за нула време и сега измитат складовете на подлогите си за да снабдяват киевското чучело за още малко,па после ще му теглят ножа и на него както на всичките диктатори до които са се докопали,пример Ирак и още десетки и дори стотици държави.17:41 22.12.2022
33 тцъ тцъ
17:41 22.12.2022
34 Рико
17:42 22.12.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Голем смех
17:44 22.12.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Хихи
17:45 22.12.2022
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Позор за нашата двойна поробителка -
До коментар #1 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
русия ! Позор за путин и неговата башибузушка армия. Позор на путинистите - национални предатели ! Русофилите не са българи !Коментиран от #47
17:48 22.12.2022
44 Ами кво да ти
До коментар #29 от "Много голяма излагация":
кажа,действай по последното,имаш зелен семафор.17:48 22.12.2022
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 Баро
До коментар #23 от "Вкаро":
21век москвич17:51 22.12.2022
47 Позора е за
До коментар #43 от "Позор за нашата двойна поробителка -":
САЩ,ЕС и пацула зелен кокаинов украински,че руснаците им трошат костите и ги смилат на фронта,и това ще е за цяла Украйна,бъди уверен.Коментиран от #59
17:51 22.12.2022
48 ...
17:54 22.12.2022
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 аба
До коментар #40 от "Новината е":
Тя и за Мацква на дъното на Черно море беше.фейк ва.18:01 22.12.2022
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 Хохохо
До коментар #4 от "Бесен- _Язовец":
Въоръжен е единствено с въглища, които не спират да горят.18:02 22.12.2022
57 Този коментар е премахнат от модератор.
58 За смях е пРосията...
18:25 22.12.2022
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 ОлгаАлМистир шекела
Коментиран от #62, #76
18:36 22.12.2022
61 Българин
До коментар #30 от "Русенец":
Мда и гроздето е кисело.Знаеш ли ,че ДядяКузя ходи до Сирия и там 2изстребителя паднаха,поради дефектни спиращи механизми и то след ремонт.Пълен смях ,ама пълен.Знаеш ли кога ще потопиш Американски самолето осач у фторник с ф.18:37 22.12.2022
62 Този коментар е премахнат от модератор.
63 МАХМУД
18:42 22.12.2022
64 фактите
До коментар #30 от "Русенец":
Я ни кажи къде е го казаха това нещо руснаците,че нещо не знам дали и ти си вярваш на скалъпените изимислици от отчаяност.Единствената причина поради,която Русия няма самолетоносачи е,защото НЕ МОЖЕ да си го позволи.Руснаците само за последните 30 години на няколко пъти казваха,че ще направят най-големия самолетоносач в света,че даже имаха идея да са няколко на брой.Всичко завърши с провал.Русия осъзна,че няма технологичното развитие,няма нужните докове,нито знанията да построй подобен съд и затова си продадоха проекта на Китай,които построиха самолетоносача си.18:46 22.12.2022
65 Пени
18:47 22.12.2022
66 А бе кво стана с...
До коментар #22 от "Коледен":
...пощенската марка на взривеният Кримски мост...?!Чакам я с нетърпение да излезе и си я купя ..!Щото той моста остана здрав,но поне марка да си имам...!18:54 22.12.2022
67 А НЕ БЕ....
18:57 22.12.2022
68 Пуси
18:58 22.12.2022
69 Бамбука
19:10 22.12.2022
70 БЕЗАНАЛОГОВ
19:38 22.12.2022
71 хааааа111
До коментар #21 от "СЛАДУР":
Мдаа , веднъж излетял един и нито един не е кацал19:54 22.12.2022
72 Последния Софиянец
Все пак е с парен двигател. В Русия тези двигатели все още са хит.
19:58 22.12.2022
73 Путинче
20:14 22.12.2022
74 ОСМАНАГИЧ⭐🌙
20:53 22.12.2022
75 Този коментар е премахнат от модератор.
76 Баро
До коментар #60 от "ОлгаАлМистир шекела":
Деменция ли те е фанала или обичаш да повтаряш сигурен съм че и вучилище си повтарял всяка година за тва си станал русофил21:34 22.12.2022
77 Сийка
Коментиран от #86
21:41 22.12.2022
78 русенско варено си ти
До коментар #30 от "Русенец":
Хем стигнали до извода ама и те напрвили един , ама голям кютюк , ха ха ха.21:53 22.12.2022
79 Ужаст
22:03 22.12.2022
80 ПИТАЩИЯ
НА "КРАЙцлЕРА МАцКВА"!
Пита точно къде е за да отиде при
него. 🤪
22:34 22.12.2022
81 Руски самовар
22:44 22.12.2022
82 Нострадамус от Злокучене
22:44 22.12.2022
83 БЕСЕН СУРИКАТ ВЪЛКОДАВ
23:14 22.12.2022
84 Този коментар е премахнат от модератор.
85 Иван
02:02 23.12.2022
86 Аз съм доброволец
До коментар #77 от "Сийка":
Готов съм да го запаля......02:06 23.12.2022
87 флотски митолог
08:38 23.12.2022