Мицотакис и Нетаняху ще проведат среща в Израел

26 Март, 2025 11:57 563 5

  • гърция-
  • кириакос мицотакис-
  • бенямин нетаняху-
  • израел

Лидерите ще обсъдят изграждането на електрическата връзка между Гърция, Кипър и Израел

Мицотакис и Нетаняху ще проведат среща в Израел - 1
Снимкa: БГНЕС

Премиерите на Гърция и Израел, Кириакос Мицотакис и Бенямин Нетаняху, ще се срещнат в Йерусалим на 30 март, съобщава Ройтерс, като се позовава на двама източници от Гърция, предава БТА.

Гръцките медии потвърдиха информацията от Ройтерс, като добавят, че основната тема на разговорите ще бъде изграждането на електрическия интерконектор Гърция – Кипър – Израел.

Сайтът „Протагон“ подчертава, че посещението на Мицотакис в Израел е необичаен ход за западен лидер в настоящата геополитическа ситуация. Освен електрическата връзка, двамата премиери ще обсъдят и проучванията за въглеводороди в Източното Средиземноморие.

Порталът „Вима“ също потвърждава, че най-вероятният сценарий за срещата между Мицотакис и Нетаняху е тя да се осъществи тази неделя.


Поставете оценка:
Оценка 3.1 от 8 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Новичок

    2 2 Отговор
    Б-О-Й-К-О-Т.

    Коментиран от #2

  • 2 Европеец

    4 5 Отговор

    До коментар #1 от "Новичок":

    Прочетох статията и нито дума за спиране геноцида срещу палестинците....
  • 3 Българин

    4 0 Отговор
    Само не разбирам мошетата къде се бутат на всякъде и на всичко и то в Европа. Нашите корумпета от парламента подписаха споразумение евреите да ни консултират по въпросите за управление на водите. Къде Израел къде са Българските водни запаси. Сега Израел и електроенергия от Гърция. Пак ще попитам къде е Израел къде е Гръцката електропреносна мрежа.

    Ако говорим за истинска енергийна ефективност, то схемата е повече от ясна - по-малки мощности за електропроизводство разпределени равномерно по територията и по къси разстояния за пренос до консуматорите.
    Това в статията е пълно безумие - пренос на ток на 3000 км !
  • 4 ЖЕКО

    6 3 Отговор
    РЪКОВОДИТЕЛИТЕ НА ДВАТА НАИ МРАЗЕНИ НАРОДА НИЩО ХУБАВО НЕ ЧАКАИТЕ

    Коментиран от #5

  • 5 Арабело

    1 1 Отговор

    До коментар #4 от "ЖЕКО":

    Първо се научи да пишеш на български език и после ръси от това което нямаш.