ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.
Колко модела на Renault с 1.6 литров дизелов двигател си карал? Ако не си, не пускай лаишки коментари. Аз съм карал няколко и не бих коментирал в твоя стил, за да не ставам смешен за тези, които знаят за какво става въпрос...
Важен е въртящият момент, а не кубатурата. Това са търбо двигатели, не старите атмосферни, при които кубатурата е решаваща за въртящия момент. И по-старите Рена или каквито и да са бусове са с 2,2-2,5л двигатели, но с 100-110кс. Този двигател, макар и 1,6л, има над 300н.м. така че не отстъпва на другите с висок обем на двигателя.
Например на Лагуна старият 1,9л е заменен с 1,5л със същата мощност, но представянето е по-добро при еднакъв въртящ момент понеже развърта на по-ниски обороти, по-лек е и малко по-пъргав.
Браво на Рено - в този сегмент винаги са били силни. Статията е доста информативна, макар по- да прилича на реклама ;)
Не знам как са германците като продажби при бусове, ванове и т.нар. "баничарки", но определено французите сериозно им дишат във врата. Е за сметка на големите и "премиум" автомобили де - там МБ и БМВ са си еталон от доста години.
Ууу то като космическа совалка бе! Това имало, онова му сложили, друго го можело. Само дето като го накичиш със всичко и дали ще го дадеш на трудовака в кабината? Шефа ще се бута да кара товарите из страната. Специално за България ако може версия само с волан и стъкла на кабината, без климатик, та да се гърчи шерпа.
Честно казано при предната генерация на Трафик, отстъпваше сериозно на доказани модели от други марки - Спринтер и Дейли. Времето ще покаже как ще се справи новия модел!
Въпроса е друг. Колко му е ресурса на този двигател. На 200к км да не стане за сервиз. Последната фирма, в която работех правеше по 100к на година в БГ. А на тези извън доста повече.
Никой вече не ги прави колите да карат много стотици хиляди км.
Този двигател във версията си за автомобил отдавна се предлага и се вофи за един от най-добрите 1,6л т-дизел двигатели. За автомобил е 130кс от години, а тук за буса е дефорсиран и вероятно с подобрена крива на въртящ момент и удължен ресурс.
Но всяка една кола с турбо от нова генерация е ограничена от ресурса на турбото, а не от блок, бутала или износвания. Ако турбото се повреди, дори и нов да е двигателя, винаги има риск и той да бъде повреден в резултат от това(масло,налягане,частици). Така че на Запад ги подменят целите двигатели със все периферни агрегати, не са като нас да сменят само повредената част. Затова пък там двигателите се рециклират професионално и се предлагат на следващия клиент на половин цена от нов двигател.
Здравейте. Що па не 1,6л т-дизел , пежо слагат от 10 години 1.6 90 кс на експерта който който като габарит и обем е същия като трафика. При тия малолитражи огромна роля играе и скоростната кутия, не само от подобрената крива на въртящ момент. Не знам ква е идеята като цяло, за ресурс на мотора да не говорим но вършат работа.
Как да са германците?! Ако си забелязал "новата" баничарка на Мерцедес е Канго със сменени емблеми и с няколко хил. лв. по-скъпа естествено... заради трилъчката!
Рено са номер едно по продажби при лекотоварните до 3,5 тона в Европа от 10-15 години,никакви германци не им дишат,а ако сложиш и Нисан и Опел,а сега и Мерцедес ,които са си чисто Рено с други емблеми ,ще станат колкото всички други накуп. Има Евростат ако не ви се вярва, а го пише и на всички реклами
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 хехехе
09:58 03.06.2015
2 а дали
10:13 03.06.2015
3 гост
Например на Лагуна старият 1,9л е заменен с 1,5л със същата мощност, но представянето е по-добро при еднакъв въртящ момент понеже развърта на по-ниски обороти, по-лек е и малко по-пъргав.
10:14 03.06.2015
4 Стоян Стоянов
Не знам как са германците като продажби при бусове, ванове и т.нар. "баничарки", но определено французите сериозно им дишат във врата. Е за сметка на големите и "премиум" автомобили де - там МБ и БМВ са си еталон от доста години.
Коментиран от #10
10:49 03.06.2015
5 Ivan S
11:02 03.06.2015
6 Рено Меган
12:46 03.06.2015
7 бббббб
16:44 03.06.2015
8 гост
Този двигател във версията си за автомобил отдавна се предлага и се вофи за един от най-добрите 1,6л т-дизел двигатели. За автомобил е 130кс от години, а тук за буса е дефорсиран и вероятно с подобрена крива на въртящ момент и удължен ресурс.
Но всяка една кола с турбо от нова генерация е ограничена от ресурса на турбото, а не от блок, бутала или износвания. Ако турбото се повреди, дори и нов да е двигателя, винаги има риск и той да бъде повреден в резултат от това(масло,налягане,частици). Така че на Запад ги подменят целите двигатели със все периферни агрегати, не са като нас да сменят само повредената част. Затова пък там двигателите се рециклират професионално и се предлагат на следващия клиент на половин цена от нов двигател.
Коментиран от #9
18:26 03.06.2015
9 Колю
До коментар #8 от "гост":
Здравейте. Що па не 1,6л т-дизел , пежо слагат от 10 години 1.6 90 кс на експерта който който като габарит и обем е същия като трафика. При тия малолитражи огромна роля играе и скоростната кутия, не само от подобрената крива на въртящ момент. Не знам ква е идеята като цяло, за ресурс на мотора да не говорим но вършат работа.19:33 03.06.2015
10 Алфата
До коментар #4 от "Стоян Стоянов":
Как да са германците?! Ако си забелязал "новата" баничарка на Мерцедес е Канго със сменени емблеми и с няколко хил. лв. по-скъпа естествено... заради трилъчката!Коментиран от #11
21:23 03.06.2015
11 гост
До коментар #10 от "Алфата":
Рено са номер едно по продажби при лекотоварните до 3,5 тона в Европа от 10-15 години,никакви германци не им дишат,а ако сложиш и Нисан и Опел,а сега и Мерцедес ,които са си чисто Рено с други емблеми ,ще станат колкото всички други накуп. Има Евростат ако не ви се вярва, а го пише и на всички реклами23:26 04.06.2015