11 Август, 2016 16:00 3 319 5

Porsche пуска всъдеходно купе на ток

  • porsche-
  • mission e-
  • audi-
  • e-tron quattro

Кросоувър със скосен покрив ще стане вторият изцяло електрически модел на Porsche след серийната версия на спортния Mission E. Прототип на всъдеходното купе ще бъде показан през 2018 г., а производството може да започне в началото на 2020-а, твърди информатор на британското сп. Autocar от Цуфенхаузцен.

Новото електрическо Porsche ще се изправи не само срещу Tesla Model X, а и срещу все по-разрастващата се конкуренция в сегмента. Audi се закани до две години да пусне в продажба e-tron quattro, а Mercedes-Benz разработва два кросоувъра на ток.

По непотвърдена информация новото всъдеходно купе ще има сходна техника с концептуалния Mission E, представен миналата есен. Той разполага с 600 к.с., двойно задвижване и четири управляеми колела. Електрическият суперкар може да изминава до 530 км с едно зареждане и ускорява от 0 до 100 км/ч за 3.5 сек., а до 200 - 12 секунди.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 хмммм

    0 1 Отговор
    да да дрън дрън та пляс
  • 2 некойси

    0 1 Отговор
    Ами да го пускат на пазара да се конкурира със стъпилите в тази ниша.
  • 3 гост

    0 1 Отговор
    Нито ВАГ , нито БМВ , нито Мерцедес са в състояние до 2020 , та и до 2023 да си осигурят повече от 15-20000 бр батерии годишно , в момент когато Тесла и Китайците ще имат над милион годишно производство , и то разрастващо се . А при положение , че съответните им ДВГ модели в момента са по-скъпи от Тесла , какво остава за ел модели в ограничена серия . Просто ще гледат отстрани как пазара им изчезва с ужасяващи темпове

    Коментиран от #4

  • 4 дас ауто

    0 0 Отговор

    До коментар #3 от "гост":

    Същото са си мислили и съюзниците за Хитлер, ама се оказа, че може за 10-тина години да направи най-силната и модерна армия в Света!!!!!!!
    Никога не подценявай Германия и германците, това не са ти българите, тия хора идват от друго измерение, те са не-човеци.
    Арийската раса винаги ще бъде на върха.

    Коментиран от #5

  • 5 гост

    0 0 Отговор

    До коментар #4 от "дас ауто":

    Не знам какви армии те тресат , а и какво велико виждаш в нея като за 4-5 години я навряха в кучи г.з , а на германците им излезна през носа идиотията на Хитлер и ако не беше плана Маршал на "краварите" още щяха да са на хляб и вода , но както и да е . След 10 години ще е прекалено късно да правят каквото и да е , и те много добре го знаят , затова през ден "вадят" уж готови прототипи които обаче си остават симпатични картинки . Единственият начин да се върнат в играта е да купят някой от конкурентите , обаче това вече не е във възможностите им и ще се влошава .