Акциите на SpaceX падат за четвърти пореден ден, след като компанията обяви първото си предлагане на облигации с инвестиционен клас за финансиране на проекти за изкуствен интелект.
Според аг. Bloomberg, акциите на компанията на Илон Мъск паднаха с 10% по време на търговията в Ню Йорк. Преди това акциите бяха загубили повече от 8% в предходните две търговски сесии.
Агенцията подчертава, че SpaceX планира да набере поне 20 млрд. USD чрез емисията облигации. Въпреки корекцията, пазарната капитализация на компанията в края на търговията в четвъртък беше приблизително 2,4 трлн. USD, а акциите ѝ останаха с 37% над цената на предлагане на рекордните ѝ 75 милиарда долара IPO.
Bloomberg също така съобщава, че анализатори от KeyBanc Capital Markets са присвоили на акцията неутрален рейтинг, отбелязвайки, че голяма част от дългосрочния потенциал за растеж вече е взет предвид в текущата оценка на компанията.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ДрайвингПлежър
Коментиран от #6
16:45 23.06.2026
2 На това
16:51 23.06.2026
3 Ами
Гледайте само какво ще стане с Ай Ти компаниите.
Там ще е голямото бум :)
16:56 23.06.2026
4 Интересно ми
Коментиран от #7
17:02 23.06.2026
5 хаха
17:25 23.06.2026
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Ами..
До коментар #4 от "Интересно ми":
Така става като няма регулации..."Радват" се защото се надяват най-после всички тези балони да биват спрени още в зародиш.
Не може цял живот да го караш само на спекулации и алчност
17:48 23.06.2026