AnimaWings започва полети между София и Букурещ от 1 октомври. Новината беше обявена от посланика на България в Румъния Радко Влайков и съсобственикът на румънската авиокомпания AnimaWings Кристиан Пандел. Полетите ще са всеки ден от понеделник до петък на чисто нови самолети, произведени в Канада.
Целта е чрез новата дестинация да се засили туристическият поток от румънци в София. През последните години сънародниците ни от северната ни съседка почиват по Северното ни Черноморие, но все повече от тях откриват предимствата на почивката и на други места из България.
Доказателство за интереса на румънски туристи към България е и фактът, че през последните години много румънски компании откриха офиси у нас.
Подготвят се чартърни сезонни полети от Румъния до Бургас и Варна през лятото, а през зимата до Пловдив, откъдето може да се стигне до Пампорово и Чепеларе.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Лорда
22:27 10.09.2025
2 От какъв зор
Коментиран от #3
22:38 10.09.2025
3 смех
До коментар #2 от "От какъв зор":
За дъщото време стигаш как? Едното се движи с 800км/ч другото със 140км/ч по коя формула дтигаш за едно и също време.22:46 10.09.2025
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Млади кадри крайно време е
06:56 11.09.2025