Демерджиев: Бих приел да бъда служебен вътрешен министър

23 Януари, 2026 09:31 1 199 38

  • иван демерджиев-
  • служебен министър-
  • румен радев

Националната кауза беше заявена на протестите и всеки, който чувства отговорност да я реализира, трябва да стане естествен съюзник на Румен Радев

Демерджиев: Бих приел да бъда служебен вътрешен министър - 1

Доста години съм до президента Радев в стремежа му да се разгради модела на разградената държава и да се осигури по-добро бъдеще за България. Ще продължа да бъда до него по начина, по който се развият събитията. Политическият му проект още не е факт. Бих приел да бъда служебен вътрешен министър. Това заяви бившият служебен министър на правосъдието и впоследствие на вътрешните работи Иван Демерджиев в студиото на "Здравей, България".

При хипотеза, в която стане служебен министър, той би освободил всички областни директори на полицията.

"Виждам огромна енергия и вярвам, че проектът му ще има категоричен успех на идващите избори. Националната кауза беше заявена на протестите и всеки, който чувства отговорност да я реализира, трябва да стане естествен съюзник на Румен Радев. Виждам много сериозен страх в мнозинството, че това, което продължаваше дълги години и беше под пълен техен контрол, приключва. Възможно е да има разрив", допълни бившият министър.

Той коментира факта, че премиерът в оставка Росен Желязков подписа българското участие в Съвета за мир, организиран от президента на САЩ Доналд Тръмп: "Очевидно правителството прави поклони в най-различни посоки, които целят оцеляването на двама души и изваждането на единия от списъка "Магнитски". Не може министър-председател в оставка да дефинира националния интерес ад хок без мотиви и без това да е обсъдено никъде, особено в НС".

Демерджиев подчерта, че поканата за включване в Съвета за мир на Тръмп е била отправена персонално към Румен Радев. "Неуместна беше реакцията на външния министър в оставка, който се опита да "замаже" очевидното пренебрежение към правителството. Президентът обаче ясно отговори, че тъй като и двете институции са в оставка, не е редно да представляват България на форума в Давос и да вземат дългосрочни решения, които са от съществено значение за бъдещето ни и може да имат сериозни последици", заключи той.

По думите му националната политика не бива да се гради върху нечие желание да се хареса на всички. Демерджиев изрази мнение и по казуса с обвинител номер едно с думите: "Сарафов беше изведен от закона от поста и.ф. главен прокурор доста отдавна. Много съдебни състави потвърдиха това - той трябва да освободи кабинета и поста си. Прокурорите трябва да отговорят узурпирането не е ли престъпление. КС ще го освободи от поста му в крайна сметка", смята той.


Поставете оценка:
Оценка 3.6 от 21 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 оня същия

    24 0 Отговор
    Ако не бях се сблъскал
    с подли хора,
    добрите нямаше да оценя.
    Ако не беше мракът,
    нямаше да имаме
    понятие за светлина.
    От враговете си,
    от подлеците,
    от озверените глупци
    аз взех най-мъдрите уроци.
    Благодаря ви,
    подлеци!

    Стефан Цанев

    Коментиран от #27

  • 2 Последния Софиянец

    21 3 Отговор
    Ще ти се.

    Коментиран от #19

  • 3 филанкиши

    19 1 Отговор
    Ще бъде!
    Човека е точен (с парите)!
  • 4 🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️Някой си🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️

    17 1 Отговор
    И пак голи обиски по нощните клубове ли?!
    С това се запомни твоето министЕрстване......

    Коментиран от #29

  • 5 Гост

    7 2 Отговор
    И аз, и аз
  • 6 нннн

    16 0 Отговор
    Големанов:
    ,,Човек винаги трябва да е готов да бъде министър."

    Коментиран от #8

  • 7 Пенев

    18 0 Отговор
    Какво стана с поръчката на автомобили? Някой пак е бил точен с парите.
  • 8 Пешо

    20 0 Отговор

    До коментар #6 от "нннн":

    За нула време има двама кандидати за вътрешни министри. Кой ще е следващият
  • 9 хмммм

    20 0 Отговор
    Никой не те е питал!
  • 10 Голямото самопредлагане.

    13 1 Отговор
    А ще покрие ли норматива на физ.подготовка на МВР за скачане,бягане,набиране на лост и коремни преси?Йок!
  • 11 Наглец

    15 0 Отговор
    Е това е гьобсурат.
    Ти си за 1. Темида, 2. Бай Ставро
  • 12 Трол

    11 0 Отговор
    Бих приел да бъда овчар на всяко едно стадо.
  • 13 пак ли тоя?

    20 0 Отговор
    е па само стариБОКЛУЦИ ли пак ще гледаме ? няма ли млади ? нещо ново да видим

    само едни и същи дърти кошници се въртите бе аман от вас
  • 14 Хе!

    3 3 Отговор
    Директорът на СДВР е свестен! Да му се предложи!
  • 15 оня с коня

    5 6 Отговор
    време е вече да гръмне тоя АЕЦ че да затрие тоя продажен български ген
  • 16 товя е само началото

    25 2 Отговор
    Смятайте каква измет се гласи да ни управлява начело с РР

    Коментиран от #30

  • 17 007 /агент/

    21 0 Отговор
    И тоя, и оня с многото кенефи - все "другари" от класа и с комунистическо самочувствие
  • 18 коко

    11 0 Отговор
    Бих приел да стана министър, ще дам на всеки каквото иска! Кукувци,гласувайте за коко,аз съм новия Месия!
  • 19 Абе

    12 1 Отговор

    До коментар #2 от "Последния Софиянец":

    И на теб ти се "ще" да об.ли.жеш и почистиш кафявия дир.ник на льот.чика, ама си оставаш само с мечтата
  • 20 Така,така,

    7 0 Отговор
    там съм,където е капачката,а колко мога,не е важно.
  • 21 Нека аз ,Нека аз

    12 0 Отговор
    Нека аз да съм министър, Нека аз! На какво ще да е министерство, много ще съм точен с парите, даже двойно ще давам, само да съм министър. Къде да си изпратя CV то, изключително удобен съм, оставам на разположение. Това сме новите борци с корупцията, честни и морални люде.Вервайте ни!
  • 22 Кастинг

    14 0 Отговор
    Е много кандидати станахте ... пРашков, Дамаджанадиев, сега чакам Гошо Боеца и Руди Гелов също да се пре/подложат
  • 23 Оракула от Делфи

    11 0 Отговор
    Иване, не се нареждай като селска "Калинка" ,
    не се и съмняваме , че искаш да си вътрешен министър,
    но изчакай някой друг да те покани, като адвокат знаеш , че самопредлагането
    е неформална форма на просия,
    а "просяците" с пачки в банката , никой не ги обича!
  • 24 коко

    18 0 Отговор
    Със стари к,,у,рви нов бардак не е възможно да се направи,всички им знаят репертоара...
  • 25 няма да може да се справи

    8 0 Отговор
    то има легали , пожари , катастрофи , измами , нападения, обири . отива на по лошо демокрацията . светът се променя . мигрантите настъпват .
  • 26 Промяна

    14 1 Отговор
    Излязоха старите хитреци пак от нафталина Българи Събудете се ЛЪЖАТ ВИ
  • 27 Очевидец

    10 0 Отговор

    До коментар #1 от "оня същия":

    Една малка , черничка Хисарска "Калинка - строител " се хвалеше ,че купил адвоката заедно със съдията!
    Което, уви се оказа вярно???
    Пазете се !!!
  • 28 Само да вметна...

    8 0 Отговор
    ....че бих приел всички да ви изправя до стената и ☠️☠️☠️
  • 29 Бастардо

    5 1 Отговор

    До коментар #4 от "🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️Някой си🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️":

    Васил Левски ще се обърне в гроба си.
  • 30 Народе български

    4 2 Отговор

    До коментар #16 от "товя е само началото":

    Да изчакаме кастинга за правителство на Мунчо,и всички на пиацата!Не трябва да допускаме потреса мунчо да завземе държавата с плявата около него
  • 31 Сигане

    5 0 Отговор
    Мераклии много. Като хиени сте!
  • 32 Майора

    5 0 Отговор
    А кога “ Бях точен с парите..”ще се откаже от мераците си на адвокат , след като тотално ср провали като министър , когато увеличи незаконната емиграция и загинаха полицаи? И стига е хвалиш мистър Кеш заедно с Копринката и Узунов , подкрепен от Черепа , Бобокови и останалите олигарси , какво ново начало има ? И спри на говориш за Сарафов , вашият соросоиден ССБ няма право даиска оттеглянето му от ВСС!
  • 33 непротестиращ

    4 0 Отговор
    Е, има си хас да не приемеш?! Ще се съберете всички ПОДЛОГИ на Радев!
  • 34 Хе!

    2 0 Отговор
    Не става! Може и да става, но първо ще му припомнят, че при него талибана с автобуса уби двамата поицаи в Бургас! Кой развърта каналите за мигранти, когато някой друг е на власт е свързан с това, но отделен въпрос, щом не си успял да ги вкараш в пътя! Любомир Николов, директор на СДВР се държи както трябва да бъде един аполитичен деполитизиран служител! Изглежда като мъж, а не като Калин Стоянов! Например! Напишете си минусите, поставете ги, но слушайте какво ви обяснявам, въпреки че не заслужавате да ви се показва, защото не сте в състояние да получите убеждения, и винаги съм прав! Извадете си старите ми коментари и сами проверете не се ли е случило точно според анализите ми! По сромно, моля!
  • 35 Пловдив

    3 0 Отговор
    Ортака на радев
  • 36 Цвете

    2 0 Отговор
    Г- Н ДЕМЕРДЖИЕВ ,ВИЕ УЧАСТВАТЕ ЛИ В " ГРУПАТА " НА " СЛЪНЦЕ ОРИЕНТ " И КАКВА ФУНКЦИЯ ИЗПЪЛНЯВАТЕ ?
  • 37 Цвете

    2 0 Отговор
    Г- Н ДЕМЕРДЖИЕВ ,ВИЕ УЧАСТВАТЕ ЛИ В " ГРУПАТА " НА " СЛЪНЦЕ ОРИЕНТ " И КАКВА ФУНКЦИЯ ИЗПЪЛНЯВАТЕ ?
  • 38 Даа!

    0 1 Отговор
    Или Демерджиев,или Рашков.На играчите за платен вот,ще им се случи случка.Директно комаднировани полицай, който да бъдат уведомени,три дни,преди деня на изборите.Задължително от съвсем отдалечени ,други области и градове,заедно с офицери.Да се планират и финансови стимули за задържани ,с безспорни доказателства играчи,а заведени предварителни производства през компютъра,на случаен принцип за избор на прокурор и съд.
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове