„Европейската демокрация отстъпва под ударите, които ѝ нанасят Европейската комисия, ръководителите на редица европейски държави, както и безбройните НПО-та, които се правят на „гражданско общество“. От години всички тези убиват плурализма и свободата на словото. Евросъюзът забранява неудобните медии и подлага на натиск все още действащите. В ефира все по-рядко присъстват опозиционно настроени политици и коментатори. Целта е да бъде установен абсолютен диктат на официозното, на „правилното“ говорене.“
Това заяви българският евродепутат от „Възраждане“ Петър Волгин на заседание на Специалната комисия за Европейския щит за демокрация (EUDS), където евродепутатите размениха мнения с бившия зам.-председателя на Европейската комисия Вера Йоурова, относно демокрацията в Европа. Волгин обърна внимание още в началото на своето изложение, че за да можем да дадем адекватен отговор на въпроса „как да подкрепим демокрацията в Европа“, първо трябва да кажем кой застрашава нашата демокрация. Според Волгин, няма смисъл да си губим времето, като търсим тези заплахи на хиляди километри от Брюксел, защото тези, които са се посветили на унищожаването на демокрацията в Европа, не са в Москва и в Пекин, а се намират в Брюксел.
„След унищожаването на медийната свобода съвсем естествено идва и премахването на политическата свобода!“, каза Волгин, който дълги години беше изразителен представител на медийната среда в България, а провокативните му радиопредавания често предизвикваха тревоги сред политическата класа, както и директен или прикрит натиск за цензура.
Петър Волгин обясни, че неудобните на статуквото кандидати, като румънеца Калин Джорджеску, биват отстранявани от изборите, които са спечелили, и дори биват преследвани. „Преди няколко дни разбрахме, че Европейският надзорен орган за политическите партии е задействал процедура, която може да доведе до забрана на „Европа на суверенните нации“. Мотивът бил „неспазване на европейските ценности“. С подобен мотив европейските органи на цензурата могат да забранят всяка партия и всеки кандидат, които им се сторят неудобни“, заключи Петър Волгин, самият той представител на групата „Европа на суверенните нации“, иронизирайки понятието „европейски ценности“, в името на които Европа парадоксално се превръща в недемократична.
„Ето защо казвам, че рушителите на европейската демокрация се намират в сърцето на Европа. Те искат да забранят всички опозиционни медии и всички опозиционни партии. Ако това наистина се случи, ще видим окончателния край на демокрацията в Европа, предизвикан от собствените ѝ власти“, завърши Петър Волгин.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 СВО 1 559 дни РЕЗИЛ
Коментиран от #22
13:56 02.06.2026
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Мислител
Коментиран от #13, #27, #31
13:59 02.06.2026
4 Да....
Ще се обръщаме към него
Тръмп, Джей си Ванс директно поставиха въпроса за това към ЕС- че се смачкват правото на глас, че има репресии и хора в затвора за публикации на мнения в затвора!
Обръщайте се вече към американския посланик!
14:01 02.06.2026
5 Смъркача
14:02 02.06.2026
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Бандера на прах
14:05 02.06.2026
8 Факти
Коментиран от #24
14:08 02.06.2026
9 АГАТ а Кристи
Самочувствие - на комунист - след изборна победа на Крадев !!!
Иначе - обичам евраците и ЗАТОВА съм тук, за да ги ПЛЮЯ.
Реална оценка - продажен комунистически ли,зач, който за своето благоденствие е готов и тази чрез която се е пръкнал да я прати на 2 метра на долу
Коментиран от #55
14:09 02.06.2026
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 смях в залата
14:13 02.06.2026
12 Така е в Русия
14:14 02.06.2026
13 То до сега
До коментар #3 от "Мислител":
демокрация н есме видяли, видяхме само продуктът на ДС/КГБ и БКП/КПСС дето ни го представиха за демокрация.Коментиран от #21
14:16 02.06.2026
14 Фори
14:18 02.06.2026
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Пламен
Опитах се да напиша нещо в неговия Ю-ТУБ канал , но се оказа че коментарите са забранени.
14:20 02.06.2026
17 ПЕШО В О ЛГ А Т А
Коментиран от #28
14:20 02.06.2026
18 Тома
Коментиран от #20
14:21 02.06.2026
19 Оди у Русиа
Дедова ли ми търсиш в Брюксел?
14:24 02.06.2026
20 Голем смех
До коментар #18 от "Тома":
Като Алис Вайдел лидерът на Алтернатива за Германия.14:25 02.06.2026
21 шменти капели
До коментар #13 от "То до сега":
абсолютно сте прав,един ден в историята ще пише точно това за 36г комунистическа демокрация,наложена ни 1989г!14:25 02.06.2026
22 ИСТИНАТА
До коментар #1 от "СВО 1 559 дни РЕЗИЛ":
Националният празник на България не е 3-ти март, натрапен ни от комунистите в последното ВНС!Кой е националният празник на РБългария?
Очевидно не е 9-ти септември-денят на социалистическият концлагер НРБ!
Очевидно не е 3-ти март-денят на Задунайската губерния!
Националният празник на РБългария е:
22 септември, Ден на независимостта от Руската и Османската империи, обявена в Търново 1908г.
При коронясването на Фердинанд за Цар на българите!
Какъв е днешният цивилизован избор за Нацинален празник на всички държави на Земята?
Ето кои са днес националните празници на всички държави:
Австралия – 26 януари, Ден на основаването на Австралия – пристигането на първите заселници през 1788 г.
Австрия – 26 октомври, Декларация на Парламента за неутралитет на Австрия, залегнал в конституцията, 1955 г.
Азербайджан – 28 май, Ден на републиката, 1918 г.
Албания – 28 ноември, Ден на независимостта – от Османската империя, 1912 г.
Алжир – 1 ноември, Ден на независимостта – от Франция, 1962 г.
Англия (Великобритания) – Рожденият ден на кралица Елизабет Втора.Тя е родена на 21 април,
но по традиция рожденият й ден се отбелязва във втората събота на юни
Ангола – 11 ноември, Ден на независимостта – от Португалия, 1975 г.
Ангуила – 30 май, Ден на Ангуила – по повод въвеждането на самостоятелна полиция през 1967 г.
Андора – 8 септември, Ден на независимостта – от Франция и Испания, 1993 г.
Антигуа и Барбуда
Коментиран от #25, #26, #61
14:26 02.06.2026
23 Цвете
14:30 02.06.2026
24 ТАСС
До коментар #8 от "Факти":
Лапа евраци14:33 02.06.2026
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Бай Ставри
До коментар #22 от "ИСТИНАТА":
За тебе национален празник трябва да е 2 февруари14:36 02.06.2026
27 Мунчовци
До коментар #3 от "Мислител":
Демокрация има само на червения площад с автобусите на ОМОН14:38 02.06.2026
28 Като сметнеш за 4ш5 години
До коментар #17 от "ПЕШО В О ЛГ А Т А":
Тоз ка.пут се върнал милионер.Ако не го изритат от Европарламента.14:38 02.06.2026
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Ха ха ха
14:42 02.06.2026
31 Ха ха ха
До коментар #3 от "Мислител":
А ти какво искаш диктатура ли като русия и Северна корея14:43 02.06.2026
32 Идат тъмни времена
14:44 02.06.2026
33 Майора
14:48 02.06.2026
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 .....
До коментар #34 от "джендърите":
Руски пидораси14:55 02.06.2026
36 Жилков
14:55 02.06.2026
37 Нищо не пропуска
До коментар #25 от "Пропускаш":
, но ти пропускаш . Сега сме набутали в празника и нашите " освободители " и винаги ще ги споменаваме , защо ?Никакво самочувствие не ни дава този празник ,, Помниш ли как една година Рядко покани Путин , а Йотова само дето не целуна полите на ДС ченгето Кирил . Защо го правим , та днешна Русия няма нищо общо с оная Русия според декрета на Ленин от 1918 г мисля , че беше . Но как да го обясним на неграмотни хора ? Но понеже сме лизачи и ще продължаваме да лижем чужди задници .Аз не го искам ,но на вас ако ви харесва правете го .14:55 02.06.2026
38 Инж1
Ама точно това се случи в РФ!?!?!?!?! Добре че сме в ЕС и НАТО!!!
15:00 02.06.2026
39 Чужд агент
Очеизваден ЧУЖД АГЕНТ, назначен с подривна дейност от вражеска страна и е на СВОБОДА.
И ГОВОРИ ЗА ДИКТАТУРА !
МАЙКО МИЛА !
15:02 02.06.2026
40 БОЦ - ко
До коментар #15 от "Питане":
Минуси лесно се слагат,Без да обясняват !!!
15:11 02.06.2026
41 Борджия
грозен като него.
Коментиран от #44
15:12 02.06.2026
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 СВО 1 559 дни РЕЗИЛ
До коментар #25 от "Пропускаш":
ТРЕТИ март го има, защото руският император много е искал Проливите, а било доказано, че за това трябва сухоземна операция. Пътят на тази операция обаче е минавал през българските земи. Толкова за безкористната война и жертвите на Руската империя в борбата с Османската империя.22 септември определено е най-българският празник заедно с 20 април.
На 3 март Александър ІІ се възкачва на престола. Пак на дата през 1861 год. премахва крепостничеството и пак в негова чест на тази дата е подписан ПРЕДВАРИТЕЛЕН договор между Руската империя и Османската империя за край на войната от 1877–1878 год.
15:13 02.06.2026
44 Той
До коментар #41 от "Борджия":
Не е грозен. Ако беше грозен щеше да се казва Грозев. Това е логиката.15:15 02.06.2026
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 волга на КГБ
15:17 02.06.2026
47 БОЦ - ко
До коментар #15 от "Питане":
Втора редакция :Не чакай такова "падение",
"Другар" да стигне до обяснение...
15:17 02.06.2026
48 12345
При коронясването на Фердинанд за Цар на българите!--ти го пишеш, но менте ли си и или само продажник, този фердинанд не докара ли България до национална катастрофа, за да получава доживотна добра пенсия и не си ли тръгна с влак с ценности. НЯМА ЛИ ИСТОРИЯ ЗА ТЕБ?
Коментиран от #50
15:19 02.06.2026
49 руска Фашистка Демокрация
15:20 02.06.2026
50 Не цитирай
До коментар #48 от "12345":
Получи минус за цитата.15:21 02.06.2026
51 Психосанаториум Карлуково
Коментиран от #53
15:27 02.06.2026
52 Тъпа ушанка
15:29 02.06.2026
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 Този коментар е премахнат от модератор.
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 А Бе ? Волгин !
Говориш ?
В Този Феодализъм ?
18:34 02.06.2026
57 Този коментар е премахнат от модератор.
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 България 🇧🇬
21:18 02.06.2026
61 Фердинанд
До коментар #22 от "ИСТИНАТА":
Почитайте ме и ме величайте. Под моето управление успях да направя така, че една трета от Българските мъже да бъдат убити по фронтовете и да предизвикам две национални катастрофи!Макар че не мога да се похваля с постиженията на демократите днес, които успяха да намалят населението за 36 години с три и половина милиона!
21:24 02.06.2026
62 Казуар
15:17 03.06.2026