Държавата или е отсъствала съзнателно, или тайно е подпомагала незаконната дейност на КУБ. Това очевидно се е случило с политическа протекция. Зад всичко това е седяла държавата, а не общината - държавата с главно "Д".
Това констатира депутатът от "Продължаваме промяната" адв. Велислав Величков в декларация по случая с незаконното селище в местността "Баба Алино" край Варна, обобщи news.bg.
По времето на местното управление на ГЕРБ във Варна са се случвали редица незаконни дейности, които са довели до строежа на цяло едно селище, а държавата реагира чак при започване на продажбите на имотите, заяви той от трибуната на Народното събрание (НС).
Бившият кмет Иван Портних отрича да е знаел за извършването на незаконните дейности, макар че всички документи сочат, че постройки са съществували преди 31 март 2021, а главния архитект на район "Приморски" дори не е разпитан по случая.
Въпреки всички сигнали и сезирани контролни органи, прокуратурата във Варна бездейства. ДАНС също демонстрира непоследователни действия, изпратен е доклад до премиера, президента, председателя на НС и прокурора Сарафов, който не е реагирал на изготвения доклад. През това време кметът на Варна Благомир Коцев е арестуван и остава в ареста 5 месеца, а строителната дейност продължава с пълни сили, допълни Величков и заяви, че единствените органи и институции, които констатират незаконно строителство, са Регионалната дирекция по горите (РДГ) и кметът на Коцев, подчерта депутатът.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 кой му дреме
21:09 05.06.2026
2 Сатана Z
21:11 05.06.2026
3 Емигрант
21:26 05.06.2026
4 Пеевски е,той е
21:33 05.06.2026
5 ТУК НЯМА ДЪРЖАВА , ВСИЧКО МОЖЕ
нямате токи да ги съборите да видят наглите че имаме държава
още няколко дена ще шумите и ще узаконите всучко дъртиПОМИЯРИ
Коментиран от #14, #15
21:34 05.06.2026
6 хаха
21:42 05.06.2026
7 Джо
21:42 05.06.2026
8 С И С
21:45 05.06.2026
9 Айше
21:52 05.06.2026
10 Тити на Кака
Те изпързаляха антикорупципонеро да се набута в тази схема, осъществена точно по времето, по което той владее Варна!
😂😂😂
21:56 05.06.2026
11 наглост без граници
22:04 05.06.2026
12 Тоя "изобщо" не пие
22:40 05.06.2026
13 само мнение
2. Кой става кмет в края на 2023 година? Кой? Благомир Коцев!
3. Кой изяде кИфтета и не рева нито 2023, нито 2024, нито 2025, нито до м.май 2026 г.? Кой? Благомир Коцев!
4. Кой допуска изработването на ПУП през 2025 година, кой внася докладната записка в Общински съвет Варна? Кой? Благомир Коцев!
Толкова да са се омазали до ушите и всеки вика: ТОЙ БЕШЕ. НЕ БЯХ АЗ! Сега - затвор!
22:58 05.06.2026
14 ИМПЕРИАЛИСТ
До коментар #5 от "ТУК НЯМА ДЪРЖАВА , ВСИЧКО МОЖЕ":
Някой ще обясни ли какъв е реалния проблем, НЕ ФОРМАЛНИЯТ, в "Баба Алино"? Къщичките имат вода, имат канализация, имат ток, телефон, интернет, но пък нямали "КИТАП", е и...?23:49 05.06.2026
15 Така е
До коментар #5 от "ТУК НЯМА ДЪРЖАВА , ВСИЧКО МОЖЕ":
Ще мотат случая година- две и накрая ще ги узаконят. Прав си! Няма къде да ходят!15:51 08.06.2026