Групата на "Калашниците" от квартал "Ботунец" стана известна преди около година и половина, когато бяха арестувани за сводничество след няколко инцидента в "Студентски град". Що се отнася до шофьорите от катастрофата - Васко и Траян, те се познават с тези хора, но не са част от групировката. Обвиненията за сводничество срещу така наречените "Калашници" все още са активни. Но към момента няма повече информация. Това заяви в „Здравей, България” по NOVA журналистът Кирил Борисов, коментирайки въпроса кои са шофьорите на колите от катастрофата на „Челопешко шосе“, при която загинаха четирима души.
По думите му символиката на „Калашниците“ - татуировки, черни тениски и други атрибути, в доста популярна сред маргинализирани групи. "Демонстрират скъпи автомобили и значителни финансови възможности. Предполага се, че са свързани и с лихварство. Мненията за тях в крайните квартали са поляризирани. Според едни са престъпници, според други - „добри момчета“. Подобни случаи сме виждали и преди, не само в София", заяви Борисов.
На въпрос дали полицията се занимава с тях журналистът заяви: "Вероятно да. Но както виждаме и в случая с двамата шофьори, те не са част от най-високото ниво на тази среда. Но преди да се случи подобна трагедия, най-малкото кварталният инспектор в Ботунец, където живеят около 7-8 хиляди души, би могъл да сигнализира нагоре по веригата. Може би е трябвало да има превантивни действия".
По отношение на това дали шофьорските книжки на двамата, които са издадени в Чехия, са истински, Борисов подчерта, че според него те са истински и издадени легално. "В квартала обаче всички знаят, че Васко, Траян и много други хора използват посредници. Срещу 7-10 хиляди евро се уреждат документи, адресна регистрация и цялата процедура в Чехия. Съществуват данни за подобни корупционни схеми. Чешки медии са писали за разбити мрежи, действали от 2023 година. В единия случай има 16 обвиняеми, а в другия - четирима. Клиентите им са били от различни европейски държави", обясни журналистът.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 авантгард
Умния богаташ не демонстрира, няма нужда от нечия завист или подмазване.
Коментиран от #45
10:14 08.06.2026
2 Калашниците
10:15 08.06.2026
3 Недочетох статията
Ако решат това може да се прекъсне много бързо.
10:15 08.06.2026
4 Видял
Коментиран от #21
10:17 08.06.2026
5 Русофилите много обичат
Коментиран от #13, #27
10:17 08.06.2026
6 бая разгонени тез студентки от прованса
10:17 08.06.2026
7 честен ционист
10:17 08.06.2026
8 замислен
10:17 08.06.2026
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Най-обикновени
10:18 08.06.2026
12 Аве
10:19 08.06.2026
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 0407
10:22 08.06.2026
15 провинциалист
Предай се на ослепителните светлини
Тази вечер никой няма да спи
Добре дошъл на бунта
Пробуди се
Предай се на ослепителните светлини
Тази вечер никой няма да спи
Добре дошъл на бунта
(Аз съм бангаран—) Бангаранга, бангаранга, бангаранга3
(Аз съм бангаран—) Бангарана, бангаранга, бангаранга
(Аз съм бангаран—) Ослепителни светлини
Добре дошъл на бунта
Аз съм бангаран—
10:22 08.06.2026
16 Исак
10:23 08.06.2026
17 добри момчета
10:23 08.06.2026
18 Тоя не е журналист
10:25 08.06.2026
19 🧑✈️На заплата и пенсия съм
10:26 08.06.2026
20 20 загубили по 10 000 евро и не взели
10:31 08.06.2026
21 Митьо кьора
До коментар #4 от "Видял":
Даже ДАРА-,,БАНГАРАНГАТА" е нашарена с татуси...За ченгелите да не казвам и те...даже и с бради а уж са с...униформи...
10:32 08.06.2026
22 Възpожденец 🇧🇬
Единия даже написал: Няма България, русия е нашата родина .
Коментиран от #26, #28, #32, #36, #38, #39
10:45 08.06.2026
23 1888
10:47 08.06.2026
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Няма мирно решение на
Коментиран от #63
10:59 08.06.2026
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Искам ТЕЛК
11:12 08.06.2026
30 Бай Хой
11:18 08.06.2026
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Всички сингяни трябва да ум-рЯт
11:25 08.06.2026
34 Стенли
Коментиран от #37, #40, #41, #54
11:31 08.06.2026
35 АГАТ а Кристи
С един разследващ и недовършен метериал пенсия изкарваш, нищо не работиш и за награда 20 заплати, /ама не минимални/
11:33 08.06.2026
36 Точно така
До коментар #22 от "Възpожденец 🇧🇬":
На коментар.34 са публикувани снимки на Радев с бащата на единия убиец Васко Филипов и резултатите от секциите в Ботунец - над 85% за радко мунчов..а ромите са му били застъпнициКоментиран от #56
11:34 08.06.2026
37 Това е ужас
До коментар #34 от "Стенли":
Радко мунчов боташа приключи във всякакво естество11:35 08.06.2026
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Не те ли е гнус
До коментар #22 от "Възpожденец 🇧🇬":
като се погледнеш в огледалото? Това да видиш лъжец, без грам достойнство, е по жалко от онова в кофата!11:45 08.06.2026
40 Само пропаднали хора
До коментар #34 от "Стенли":
се занимават с лъжи!Коментиран от #43
11:49 08.06.2026
41 АГАТ а Кристи
До коментар #34 от "Стенли":
Ако Боташ Решетников си пусне брада, са като близнаци на визия. Иначе вътрешно - са един и същ !11:52 08.06.2026
42 бат Данчо
12:06 08.06.2026
43 Кое е лъжи oтпaдък ненужен
До коментар #40 от "Само пропаднали хора":
Не можеш ли да четеш? Сляп ли си? Резултатите виждаш ли ги в 8-хилядния ромски ботунец? 85% за кayна приключен! Снимките можеш ли да ги видиш? Мунчо е не само приключен политически а няма място вече в България!Коментиран от #44
12:07 08.06.2026
44 Само отпасъци се занимават с лъжи
До коментар #43 от "Кое е лъжи oтпaдък ненужен":
Направо е гнусно да гледаш човек да падне на такова дъно!Коментиран от #46
12:09 08.06.2026
45 Феде
До коментар #1 от "авантгард":
Става дума не за умни или богати хора, а за тъмно-зелени криминогени. Правиш ли разликаКоментиран от #52
12:15 08.06.2026
46 Много ясно че е гнycно
До коментар #44 от "Само отпасъци се занимават с лъжи":
Един смазан кayн ,един крадец и национален предател разчита на роми престъпници и се прегръща с тях които му осигуряват хиляди купени гласове...радко мунчов кayна боташ го чака уличен стълб като наджибула в АфганистанКоментиран от #47
12:17 08.06.2026
47 Гнусно е да се гледа
До коментар #46 от "Много ясно че е гнycно":
човек станал отпадък и ползван от мафията в България ПП, ДБ и ГЕРБ да троли по форумите. Да няма срам човек, е върха на падениетоКоментиран от #48
12:21 08.06.2026
48 Гнycaр не виждаш ли другата
До коментар #47 от "Гнусно е да се гледа":
Потресаваща гнycoтия? Kayна мунчо боташа прегърнат с роми сродници, лихвари и убийци които му осигуряват гласове срещу Българите. Не знам кой е по гнycен? Kayна мунчо или ненужен oтпaдък смазван по форумите публично!Коментиран от #49
12:30 08.06.2026
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Гнycaр не виждаш ли другата
До коментар #49 от "Гнусно е да се гледа":
Потресаваща гнycoтия? Kayна мунчо боташа прегърнат с роми сводници, лихвари и убийци които му осигуряват гласове срещу Българите. Не знам кой е по гнycен? Kayна мунчо или ненужен oтпaдък смазван по форумите публично!Коментиран от #51, #57
12:37 08.06.2026
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 авантгард
До коментар #45 от "Феде":
Едното лапе имало бмв, ауди и мерцедес.Келешлък.
12:53 08.06.2026
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 Ама колко си отиват един до друг
До коментар #34 от "Стенли":
Тези жалки oтпадъци на снимките12:55 08.06.2026
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 Така, така
До коментар #36 от "Точно така":
Ми кой да му бъде застъпник в Ботунец?! То там нероми няма!!!13:18 08.06.2026
57 Гнусно е да се гледа
До коментар #50 от "Гнycaр не виждаш ли другата":
човек продал душата си и станал отпадък да е ползван от мафията в България ПП, ДБ и ГЕРБ да троли лъжи по форумите. Да няма срам човек, е върха на падението.Коментиран от #58
13:22 08.06.2026
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Даа!
16:17 08.06.2026
60 Д-р Менгеле
16:53 08.06.2026
61 Този коментар е премахнат от модератор.
62 боико борисоф
22:04 08.06.2026
63 Танкиста
До коментар #25 от "Няма мирно решение на":
И да има кой да лентова по-бързо20:25 11.06.2026