Двама 17-годишни младежи са с тежки изгаряния и се борят за възстановяването си, след като бяха поразени от волтова дъга на ЖП гарата в Стара Загора.
Инцидентът е станал в петък вечер, около 21:15 часа. По информация на bTV двете момчета са се качили на покрива на товарен вагон, спрян на един от коловозите в района на гарата. При опит да отворят капандурата на вагона между тях и контактната мрежа е възникнала волтова дъга, която ги е поразила.
Сигналът за инцидента е подаден от друго 17-годишно момче в дежурната част на Второ районно управление в Стара Загора.
На място незабавно са изпратени екипи на спешна помощ и полиция. Пострадалите тийнейджъри са транспортирани в болница в Стара Загора, където им е оказана първоначална медицинска помощ. Заради тежестта на изгарянията по-късно те са преместени за специализирано лечение в Клиниката по изгаряния в Пловдив.
По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Районната прокуратура в Стара Загора. Разследването продължава, като се изясняват всички обстоятелства около инцидента.
От железопътните власти и органите на реда отново напомнят, че качването върху вагони е изключително опасно, тъй като контактната мрежа е под високо напрежение и дори без пряк допир може да се стигне до тежки наранявания вследствие на възникване на волтова дъга.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Без име
Коментиран от #11
19:43 22.06.2026
2 8888
19:43 22.06.2026
3 Веднъж
19:48 22.06.2026
4 Мдаа...
19:48 22.06.2026
5 Васил
19:52 22.06.2026
6 Бойкот на алчния сайт О.Л.Х.
19:52 22.06.2026
7 Исторически парк
19:55 22.06.2026
8 Лилавците са
19:59 22.06.2026
9 Пурко
20:26 22.06.2026
10 Старозагорската гара
20:42 22.06.2026
11 УдоМача
До коментар #1 от "Без име":
Череши са брали от покрива на вагоня ама са си набрали и малко ток...21:00 22.06.2026
12 Куку
21:51 22.06.2026