По скандала с "Баба Алино" се появи информация, че геодезистите са снимали тенденциозно района.
"Ако е вярно, а то вероятно е вярно, е голям срам за колегите геодезисти. Ако са го направили, то ще излезе, няма как да се скрие. Много бих искал нашите професионални камери на инженерите по геодезия, да им се отнемат лицензите и никога повече да не чуят за тази професия. Това заяви бившият служебен министър на регионалното развитие и благоустройството Николай Найденов в студиото на "Денят ON AIR".
Той призова за търсене на административна, наказателна, моралната и професионална отговорност, защото хвърлят петно върху цялата професия.
Схемата "Баба Алино" - позната отдавна не само във Варна
Найденов заяви, че това е стара схема, сигнали от Варна е имало, а сега случаят е "избил като гейзер".
"Искал съм да отстраня началника на Службата по геодезия, картография и кадастър инж. Красимира Божкова и някой от ГЕРБ ми се е обаждал да не я уволня. Тя казва "не съм знаела, гледала съм документи" и звучи невинна. Аз знам, че тя през улицата има собствен имот и как да не знае, че има 100 сгради построени отсреща. Тя ли не знае? - знае. Слава Богу днес съдът е излязъл с решение за предварителното изпълнение на нейното уволнение", каза Найденов в "Денят ON AIR".
Местната власт
Бившият служебен министър от кабинета "Гюров" изрази мнение, че в началото местната власт във Варна е била по-плашлива.
"В това време кметът е бил в ареста, в изключително лоши условия, по-лоши от затвора. Шишков казва "няма как общината да е невинна и да е било без нейно знание". Зад общината стоят определени хора специалисти, човешки ресурс", каза Найденов.
Твърденията на Невзоров под съмнение
Той подчерта, че случаят е нашумял и по него се работи заради раздухването му от медиите.
"Новата власт, като стана медийно известно, министър Шишков отиде на място, провери, приветствам го, така трябва да бъде", допълни Найденов.
"Неспециалистите разбраха, че няма нищо законно - кои документи са му законни - има разрешение за строеж, проектиране?", попита гостът.
Витоша за гражданите
Николай Найденов коментира и последните новини за плановете на правителството за развитието и достъпността на Витоша.
"Столична община от 2 години има визия за Витоша и разписани приоритети какво трябва да се свърши, прави се изгледна площадка на Копитото. НА Витоша трябва да се гледа като част от зелената система на София, от транспортната система", заяви бившият министър.
По думите му през годините е имало много лобизъм, за да не се развива Витоша в правилната посока в полза на децата, спорта, туризма, а не само за ски и писти.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ако всеки съдейства
22:32 24.06.2026
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Мхм
22:37 24.06.2026
4 Цвете
22:39 24.06.2026
5 Баба ви Алина
Ама от де се появи тоз Радев да разрови кочината.. вече и чадъра се огъна и яко замириса....
22:42 24.06.2026
6 Цвете
22:46 24.06.2026
7 Станев
22:50 24.06.2026
8 Гражданин
Коментиран от #17
22:56 24.06.2026
9 Гечко
23:09 24.06.2026
10 ВЪПРОС КЪМ
ПОНЕ ДОБРЕ ЛИ ТИ ПЛАЩАТ ШОПАРИТЕ?
ИЗКАРВАШ ЛИ ЗА СТУДЕНА ВОДА?
23:17 24.06.2026
11 Един
23:19 24.06.2026
12 не знае
23:20 24.06.2026
13 Няма да Ви чета
23:27 24.06.2026
14 Коментар
23:46 24.06.2026
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Реален
И за разрешение за строеж 2. Месеца вместо две седмици, не им дадох и стотинка.
00:06 25.06.2026
17 Тралала
До коментар #8 от "Гражданин":
Колко пустеещи поделения имаме... Нещо като строителни войски, обаче с елитни граждани трябва да се създаде. Колко строено трябва да се възстанови..00:26 25.06.2026
18 Анонимен
00:29 25.06.2026