Има добри неща в този бюджет, има и много стряскащи. Много е притеснителен размерът на дефицита. Това коментира пред БНТ Мария Минчева, зам.-председател на Българската стопанска камара.
Петър Мишев, икономически анализатор в КНСБ, заяви, че няма фрапантни изненади в план-сметката на държавата.
„Изникват обаче много въпроси”, отбеляза той.
„Дефицитът е нещо изключително стряскащо. На политиците е все по-трудно да се вярва. Продължава нарастването на дълга, тенденцията е да продължава – до 2028 г. ще имаме да изплащаме 50 милиарда дълг“, категорична е Минчева.
Според Мишев вдигането на максималния осигурителният праг е разумна стъпка: „Ръстът дори е по-малък от необходимия, защото според нас трябва да е свързан с ръста на средния осигурителен доход.”
Минчева е на мнение, че автоматизмите подходът е грешен. Мишев обаче обърна внимание, че в сектор „Образование“ няма автоматизми.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 честен ционист
10:54 26.06.2026
2 Чочарка
10:59 26.06.2026
3 Анонимен
Коментиран от #5, #12
11:07 26.06.2026
4 Опа
11:09 26.06.2026
5 Последния Софиянец
До коментар #3 от "Анонимен":
Радев плаща отложените плащания на олигарсите.А граби от народа.11:13 26.06.2026
6 Сатана Z
11:16 26.06.2026
7 Парахода на ПБ
Язък им за обещанията ! Свършиха преди да са започнали !
11:18 26.06.2026
8 Опа
11:21 26.06.2026
9 Факт
11:25 26.06.2026
10 има финансова логика . увеличаваш
11:26 26.06.2026
11 пффф
Коментиран от #16
11:27 26.06.2026
12 Ти кьорав ли си
До коментар #3 от "Анонимен":
или нищо не разбираш от приходи и разходи на "пари" ! Не виждаш ли глупостите които правят !? Наместо да приберат това което и откъдето трябва ни залъгват с чаени лъжички !Аз съм от гласувалите за ПБ и не мога да повЕрвам, че са толкова безпомощни ! Тия дето му ги набутаха набързо на Радев го водят към провал. Ако днес има избори не съм убеден, че ПБ ще ги спечелят !
11:27 26.06.2026
13 Националния интерес
Коментиран от #23
11:32 26.06.2026
14 Дориана
Коментиран от #25, #26
11:34 26.06.2026
15 Жожи
11:41 26.06.2026
16 Жожи
До коментар #11 от "пффф":
Родителите крадат и дават грешни пари на отрочетата си, които не ценят парите и затова ги трошат в казината. Не оправдавам мизерниците от казината, но не само те са виновни. И да ги затворят, отрочетата ще се събират в някой дом11:45 26.06.2026
17 Дориана
11:46 26.06.2026
18 един там
11:48 26.06.2026
19 Скапана
11:51 26.06.2026
20 Проста България
Имало скритости, лъжи, излъгали сме ЕС и подобни фантасмагории, според управляващите, които явно изпълняват поръчка на вражеска държава.
Не може специалистите да им обяснят принципите на икономиката, държавата, а те се правят на не разбрали и да го отричат.
11:51 26.06.2026
21 Че няма добри неща няма такива
Интересно Радев чел ли го е бюджета или това е свободно съчинение на ФМ.
Защото след свободно съчинение може да последва свободно падане.
....
11:53 26.06.2026
22 До редакцията
11:55 26.06.2026
23 Добрите неща май са за Тръмп
До коментар #13 от "Националния интерес":
Всичко плащаме по двойна цена обаче май пак не лети. Защо така.11:59 26.06.2026
24 Каква е целта на бюджета
Те знаят, могат и са решени да го постигнат
Коментиран от #28
12:02 26.06.2026
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Стига Глупости
До коментар #14 от "Дориана":
Гълъб Донев казва , че няма скрит дефицит , ЕК казва същото , но ти си "велика финансистка" и знаеш .Стига повтаря лъжи , не можеш да оправдаеш с тях незнанието на ПБ .Коментиран от #27, #30
12:12 26.06.2026
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Опитвам се да ти отговоря
До коментар #26 от "Стига Глупости":
Но не ми позволяват. Премахнаха ми три пъти две мнения.12:54 26.06.2026
31 Целта е европейска война а ykponume
12:56 26.06.2026
32 Целта е европейска война а ykponume
12:58 26.06.2026
33 Несериозно
13:27 26.06.2026