Този бюджет няма никаква философия и никаква цел. Няма случай в историята, някой чрез ограничаване на разходите, да е довел до развитие и да е имало успех”, давам му оценка 3. Това коментира в „Събуди се” по Нова телевизия Деница Сачева от ГЕРБ-СДС, цитирана от novini.bg
„Ако има неефективни разходи, трябва да бъдат ограничавани. Но в този бюджет няма никакви мерки за развитие, за растеж”, каза Сачева. Допълни още, че с интерес очаква управленската програма на правителството, за да стане ясно какви мерки ще заложи кабинетът за 2027 г.
По думите ѝ в момента се казва, че трябват милиарди, а се предлагат „палеативни мерки”.
„Субсидиите на партиите ще доведат до спестяване от около 5–6 милиона евро. А на нас ни трябват милиарди. За мерките за администрацията самият Гълъб Донев каза, че ще дадат ефект през 2028 година. Това не може да звучи убедително за никого, който разбира от бюджет”, коментира Сачева.
На доводите на правителството, че това е положението на финансите, оставено от предишните управляващи, Деница Сачева отговори: „Те управляваха чрез служебни правителства през последните 5 години. Самият Гълъб Донев беше 11 месеца министър-председател. Неговите заместнички бяха министри на финансите в различни служебни правителства. Господин Радев управляваше България 9 години като президент и почти 2 години едновременно като президент и премиер в сянка. Така че това са хората преди тях”.
В кабинета „Желязков” ГЕРБ-СДС не са имали мнозинство, за да налагат волята си. Там е работено в партньорство с БСП, които са настоявали за леви мерки, както и с ИТН, които са залитали в другата крайност – дясното.
„Дори и тогава бюджетът беше по-добър - даваше възможност за почти 1 милиард повече приходи и почти 3 милиарда по-малко разходи при 3% дефицит”, смята Сачева. И допълни, че не приема обвиненията, че са заложени бомби.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 само за умни хора
Коментиран от #8
13:50 27.06.2026
2 Абе
Коментиран от #30, #74
13:50 27.06.2026
3 Красимир Петров
13:50 27.06.2026
4 ДоДо
13:51 27.06.2026
5 Щом
13:51 27.06.2026
6 Пачатлъста
13:51 27.06.2026
7 Питане
13:52 27.06.2026
8 А па ти си
До коментар #1 от "само за умни хора":
ного убав с големия си либерален мозък13:52 27.06.2026
9 Значи
13:54 27.06.2026
10 Щом
Коментиран от #17, #20, #36, #46
13:55 27.06.2026
11 Дориана
13:56 27.06.2026
12 Много
13:56 27.06.2026
13 Българин
13:56 27.06.2026
14 Лицето Алибегов
13:57 27.06.2026
15 Последния Софиянец
13:58 27.06.2026
16 Присмехулник
13:58 27.06.2026
17 Дориана
До коментар #10 от "Щом":
Да, точно така, коментара на Сачева звучи- Крадеца вика - дръжте крадеца. В стрес и ступор са изпаднали , че вече не могат да се облагодетелстват от властта на гърба на Народа.Коментиран от #23
13:59 27.06.2026
18 въпрос
13:59 27.06.2026
19 Анонимен
13:59 27.06.2026
20 Да бе мунчо Несенакрадев
До коментар #10 от "Щом":
е все "на прав път" начертан му от пасоля, щото и джуджето не го иска близо, освен за предател.............Коментиран от #24
13:59 27.06.2026
21 Дръта чанта
14:00 27.06.2026
22 Коя си ти та даваш оценка ма бабкее???
заплатите в държавата да са същите присвоените пари от АПИ да не се връщат и съотвевтно
няма да има и пари за бюджет!
Пионките от Герб не трябва да се обаждат въобще по въпроса за бюджета!
Нали Банкера от Банкя го писа за последно , защо търсят "под вола теле"???
14:01 27.06.2026
23 Последния Софиянец
До коментар #17 от "Дориана":
Фирмите на Бойко и Шиши получават 22 млрд повече.14:01 27.06.2026
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Хасковски каунь
14:02 27.06.2026
26 Гост
14:02 27.06.2026
27 Радев
14:03 27.06.2026
28 Да ви го.......
Коментиран от #31
14:04 27.06.2026
29 Фикри
14:05 27.06.2026
30 Изглеждаща по-добре от тая
До коментар #2 от "Абе":
И по мислеща и по-интелигентна съм от това нещо, не ни го навирайте в очите хммм щото ни разваля настроението!!!!!!14:05 27.06.2026
31 Последния Софиянец
До коментар #28 от "Да ви го.......":
Преструват се.Фирмите на Бойко и Шиши получават 22 млрд повече които ще съдерат от бедните.14:06 27.06.2026
32 Ричи, прИбери
14:06 27.06.2026
33 Само предлагам
14:09 27.06.2026
34 Левски
14:10 27.06.2026
35 Дръта чанта
14:10 27.06.2026
36 Анонимен
До коментар #10 от "Щом":
Бедняко регресите са пътници БКП олигарси про Руски марш в Русия България е европейска14:10 27.06.2026
37 Бойкот на алчния сайт О.Л.Х.
14:10 27.06.2026
38 Левски
14:10 27.06.2026
39 МУСТАКА КАРАМЪДЯ
14:10 27.06.2026
40 виктория
Коментиран от #54
14:11 27.06.2026
41 Фейфакти
14:11 27.06.2026
42 Изредиха се до тук
Можещи и неможещи ще се пръснат от безсилие и злост.
Водят се за българи; тъжна картинка.
14:13 27.06.2026
43 Гост
14:14 27.06.2026
44 Генерал Радев
14:14 27.06.2026
45 Този коментар е премахнат от модератор.
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 Хаха
14:19 27.06.2026
48 Кочо
14:20 27.06.2026
49 ХА-Товае
14:21 27.06.2026
50 Копейките все забравят,
Коментиран от #52, #55
14:22 27.06.2026
51 Емигрант
14:24 27.06.2026
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 гост
14:24 27.06.2026
54 Което доказва,
До коментар #40 от "виктория":
че не се гледаш в огледалото.Поне се къпи.
14:24 27.06.2026
55 гост
До коментар #50 от "Копейките все забравят,":
Тулупа и глупостта му ще са вечни!Името ме у "Банкянският идиот".14:25 27.06.2026
56 Копейките много добре разбират,
Няма как да рипат против Рундьо, затова се правят на ощипани моми.
Коментиран от #58
14:27 27.06.2026
57 Тъз
14:28 27.06.2026
58 Да, Сачева е права
До коментар #56 от "Копейките много добре разбират,":
А ти си пподлогга герберастка14:30 27.06.2026
59 ЗАЩО
"възмутени" и давате акъл. Поне се скрийте.Относно Радев ще видим ще направили реформа или ще бъде като Вас.
Коментиран от #63
14:30 27.06.2026
60 Копейчици, и сто Рундьовци да дойдат на
Като не четете и сте бягали от час, поне сега си наваксайте.
Поне прочетете Маркс. Поне "Капиталът", ама не редактиран от руските историци и преведен от руски на български. Прочетете за социализма и фашизма, за да се светнете, че в България дори социализъм не е имало и никога не сме били равни. И така ще разберете че вашата доктрина е обикновен фашизъм. Точно. 1:1.
Ни повече, ни по-малко.
14:32 27.06.2026
61 Емил
Коментиран от #65
14:33 27.06.2026
62 0407
14:33 27.06.2026
63 Всички по-умни от теб могат да коментят
До коментар #59 от "ЗАЩО":
Ти не.Защото си никой.
14:34 27.06.2026
64 Мнение
Коментиран от #71
14:34 27.06.2026
65 Ти па си много убав
До коментар #61 от "Емил":
Вонящ хръмльо.14:34 27.06.2026
66 0407
14:36 27.06.2026
67 Емигрант
Коментиран от #70
14:39 27.06.2026
68 Журналисти
14:47 27.06.2026
69 Деницотъпкач
14:48 27.06.2026
70 Той, Фатмака, е пръв красавец
До коментар #67 от "Емигрант":
с брадавицата и свинските очички.Коментиран от #76
14:50 27.06.2026
71 Този коментар е премахнат от модератор.
72 Който умее, работи,
14:54 27.06.2026
73 ЧОВЕК
14:58 27.06.2026
74 Мнението на
До коментар #2 от "Абе":
Г-жа Сачева само от Сливенския .15:00 27.06.2026
75 Сънчо
15:01 27.06.2026
76 Емигрант
До коментар #70 от "Той, Фатмака, е пръв красавец":
Ти да не си "лявоподобен", че се заглеждаш по силния пол като определяш красотата им ?15:01 27.06.2026
77 Няма
15:03 27.06.2026
78 КРАДЛАТА,
15:07 27.06.2026