Започналата учебна година е тема и на регионалния печат.
Най-добрият новоприет ботевец Доан Шакир прие ключа на знанието, пише в. „Кърджали инфо“
Ключ на знанието бе връчен на най-добре представилия се новоприет гимназист ботевец Доан Ниязи Шакир в двора на Езиковата гимназия тази сутрин. Той символично го прие от името на всички свои 180 съученици, приети във випуск осми клас през тази учебна година. Поздрав към тях отправиха и представителите на Ученическия съвет в училището. Песни на български, немски и английски език озвучиха училищния двор и внесоха много настроение сред всички, събрали се на тържеството ученици, родители и гости, съобщават от училището.
Пускат безплатни атракции в Детския кът в Морската градина, пише в. „Черно море“
Всички атракциони в Детския кът в Морската градина във Варна ще могат да се ползват безплатно един ден от децата на възраст от 3 до 14 г., съобщиха от пресслужбата на общината. Инициативата е на община Варна съвместно с Детския кът. За да се възползват от предложението, родителите на най-малките малчугани от 3- до 6-годишна възраст, трябва да попълнят карта, която може да получат от учителите в общинските детски градини, а на валиден e-мейл ще получат персонален код, с който се потвърждава регистрацията. С кода и картата децата ще могат в избран от тях ден да ползват люлките безплатно.
За по-големите ученици инициативата се поема от училищните ръководства, които трябва да определят кога да бъдат ползвани атракциите – на патронен или спортен празник, в час на класния ръководител или в друг избран ден, уточнява в. „Черно море“.
Целта на организаторите е децата на Варна да прекарат незабравимо изживяване в Морската градина. Едновременно с това да учат колко е важно да се спазват правилата за безопасност при ползване на атракционите, да се запознаят с работата в увеселителния парк и професията “аниматор”.
Безплатен транспорт за учениците в Плевен днес, обещават от „Ловеч медия“
Градският транспорт в Плевен ще е безплатен за всички ученици на първия учебен ден – 15 септември. Инициативата е на кмета на Община Плевен проф. д-р Димитър Стойков и е жест към всички ученици, информираха от пресцентъра на общината.
Кметът проф. Стойков изказва благодарност към управителите на „Тролейбусен транспорт“ ЕООД и ЕТ „Импорт-Експорт 2000“ за оказаното съдействие в инициативата.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА