Пътните настилки в страната са предимно мокри, съобщават от пресцентъра на АПИ.
С умерен, в североизточните райони до силен вятър от север ще нахлува по-студен въздух и с него температурите ще се понижат. Пътната обстановка в страната е нормална за сезона.
АМ „Тракия”:
област София: от км 9+210 до км 10+600 лявото платно посока (Пловдив-София) е въведена ВОБД поради извършване на превантивен ремонт. Ремонтните работи се извършват при затворено ляво платно в посочения участък, като движението посока (Пловдив-София) се прехвърля през прозорец на км 10+600 и се осъществява двупосочно в дясното платно до км 9+210, като на този км посоката на движение Пловдив-София минава в своето платно. Срок до 31.10.2015 г.; област Пазарджик: във връзка с ремонтно-възстановителни работи на виадукта при км 67+027 на АМ “Тракия“, се въвежда ВОБД за улеснение на трафика:
на АМ “Тракия“: на виадукта при км 67+027, напълно се затваря движението в участък от км 66+700 до км 67+430, посока гр. София. Движението в посоченият участък се прехвърля в платното за насрещното движение; за улеснение на трафика се въвежда ВОБД:
- в началото на почивните дни / от петък 16:00 до неделя 10:00 часа/ две ленти в посока София-Бургас, една – в посока Бургас-София;
-в края на почивните дни /от неделя 10:00 часа до понеделник 10:00 часа/ две ленти в посока Бургас –София и една - в посока София-Бургас в отбитите участъци.
на АМ “Тракия“: на виадукта при км 63+327, се затваря напълно, дясно платно, в участъка от км 62+900 до км 63+600. Движението се извършва в лявото платно /в платното за насрещното движение/
за улеснение на трафика се въвежда ВОБД:
- За дните петък от 12:00 часа до неделя 10:00 часа – пълно затваряне на дясното платно и прехвърляне на движението в лявото, като се обособяват две ленти за движение в посока София-Пловдив и една лента в посока Пловдив-София;
- За дните неделя от 10:00 часа до понеделник 12:00 часа – пълно затваряне на дясното платно и прехвърляне на движението в лявото платно, като се обособяват две ленти за движение в посока Пловдив-София и една лента в посока София-Пловдив;
на АМ „Тракия“: на виадукт при км 67+027 - напълно се затваря движението в участък от км 66+700 до км 67+430 в посока гр. София. Движението в посоченият участък се прехвърля в платното за насрещното движение; във връзка с превантивен ремонт и възстановяване на технико-икономическите характеристики на участъка от магистралата от км 60+000 до км 90+200 се въвежда ВОБД: пълно затваряне на дясно платно и прехвърляне на движението /посока София-Пловдив/ в платното за насрещно движение /ляво платно/ в участъка от км 74+960 до км 78+930, като в затворения участък влиза съоръжение /моста при р. Тополница/ на км 77+857. Срок 31.10.2015 г.
Алтернативно направление на АМ „Тракия“ Пловдив-София е подбалканският път І-6 София-Пирдоп-Карлово. Пътуващите към Пазарджик може да ползват и път I-8 в отсечката след Ихтиман; област Стара Загора: въведена е ВОБД поради възстановяване на неравности на АМ ,,Тракия’’ Лот 2 Стара Загора-Нова Загора, дясно платно от км 216+900 до км 219+900 и на ляво платно от км 216+900 до км 219+900. Временната организация и безопасност на движението е в два етапа, без отбиване на движението по обходни маршрути с насочването му от две платна към едно платно двупосочно, при първи етап в дясно платно, при втори етап в ляво платно. Срок до 15.10.2015 г.; в участъка на км 172+360 в посока Бургас-София - временно се затваря изпреварващата лента за движение, поради поставяне на камери; област Пловдив: в участъка на км 107+670 се въвежда ВОБД за изграждане на обект:Внедряване на система за автоматично събиране и анализ на данни за пътния трафик”, без спиране на движението. Изпълнението на обекта ще се извършва за четири дни, на 4-ри етапа, като първи и трети етап ще се работи в десните ленти, втори и четвърти-в левите ленти. Движението на автомобилите да се извършва спрямо поставената сигнализация, одобрена в проекта за ВОБД. Срок до 17.00 часа на 30.10.2015 г.
АМ „Хемус“: област София: поради извършване на ремонт на пътното платно в посока София на виадуктите „Елешница“ при км 15+160 и на двата виадукта при км 41+160 и км 41+350 на АМ „Хемус“движението се осъществява двупосочно в платното в посока Варна. Срок до 31.10.2015 г.; движението в дясната тръба на тунел „Топли дол” се извършва в една лента-крайната дясна лента (посока София-Ботевград), а в тунел „Ечемишка” – лява тръба (посока Ботевград-София) движението се извършва в крайната дясна лента; от км 34+000 до км 38+000 на двете пътни платна (ляво и дясно) – поетапно се извършва ремонт на пътната настилка. Движението се пренасочва в свободната лента за движение; поради извършване на ремонтно-възстановителни работи на лявото платно на виадукт „Елешница” при км 15+160 движението на МПС се извършва двупосочно в дясното платно посока София; в периода от 9:00 до 13:00 часа се въвежда ВОБД с пълно затваряне на лявото платно и прехвърляне движението двупосочно в дясното платно, като поради осигуряване на площадка за машини и материали се въвежда краткотрайно затваряне на изпреварващата лента на дясното платно и обособяване на активната лента за посока София- Ботевград. Не се допуска движение на извън габаритни товари в този участък. Срок на СМР до 31.10.2015 г. За улеснение на трафика в ремонтираните участъци се осигуряват в началото на почивните дни /от петък 10:00 до неделя 10:00 часа/ две ленти в посока София-Варна, една в посока Варна-София, а в края на почивните дни се осигуряват /от неделя 10:00 часа до понеделник 10:00 часа/ две ленти в посока Варна-София и една в посока София-Варна в отбитите участъци.; област Шумен и Варна: от км 349+820 до км 367+120 /ляво платно/ и от км 349+820 до км 369+320 /дясно платно/ и от км 379+500 до км 385+800 в посока София, движението се осъществява с пълно затваряне на едното платно и прехвърляне на движението в платното за насрещно движение. Движението на МПС да се нормализира не по късно от 17.00 ч. на 04.12.2015 г.; област Шумен: от км 362+723 до км 367+071 поради извършване на превантивен ремонт временно се затваря за движение лявото платно. Движението се пренасочва в дясното платно. Срок до 01.11.2015 г.; ВОД: от км 349+780 до км 355+500. Ремонтните работи се извършват в лявото платно. Движението се пренасочва в дясното платно , като са обособени по една лента за движение в двете посоки; област Варна: от км 379+500 до км 385+800 /дясно в посока Варна/ – движението се осъществява с пълно затваряне на едното платно и прехвърляне на движението в платното за насрещно движение.
АМ „Люлин: област София: въвежда се ВОБД в участъка от км 1+250 до км 1+813 дясно посока София-Перник във връзка с изграждане на пътни връзки към бъдещ търговски обслужващ комплекс. СМР ще се изпълняват без отбиване на движението, върху дясната лента за принудително спиране и банкета, в посока София – Перни; между км 9+000 и км 10+000 напълно е затворено за движение лявото платно, посока София. Движението е пренасочено двупосочно в дясното платно, посока Перник.
АМ „Марица”: област Стара Загора: от км 4+660 до км 5+000 – строително-монтажни работи. Движещите за Свиленград и Истанбул се пренасочват през п.в. АМ „Тракия“-път III-666 /Оризово-Плодовитово/ и път II-66, а също така и през п.в. АМ „Тракия“-път III-664 и по път II-66 за двете посоки; област Хасково: движението от лявото платно на АМ „Марица” при ПВ „Димитровград” на км 38+800 се пренасочва в локалното платно на АМ „Марица” по пътна връзка АМ „Марица” гр. Хасково- път І-5 гр. Димитровград-гр. Хасково - на ПВ „Хасково” /пресичане на път І-8 и І-5/ по пътна връзка Димитровград-София.
АМ“Черно море” : без ограничения.
АМ „Струма”: без ограничения.
1. Проходи:
- „Златишки” - затворен за всички МПС;
- „Върбишки” - затворен за всички МПС;
- „Ришки” - отворен за всички МПС;
- „Обзорски” - отворен за всички МПС;
- „Републиката” - отворен за всички МПС;
- „Айтоски” - отворен за всички МПС;
- „Предела” - отворен за всички МПС;
- „Печинско” - отворен за всички МПС;
- „Пампорово” - отворен за всички МПС;
- „Рожен” - отворен за всички МПС;
- „Превала” - отворен за всички МПС;
- „Троянски” - отворен за всички МПС;
- „Петрохан” - забранено е движението на МПС над 12 т;
- „Котленски” - отворен за всички МПС;
- „Твърдишки” - забранено е движението на МПС над 10 т;
- „Дюлински” - забранено за тежкотоварни автомобили над 3,5 т;
- „Вратник” - забранено е движението на МПС над 10 т;
- „Шипка” - отворен за движение. Забранено е движението на моторни превозни средства, предназначени за превоз на товари с технически допустима максимална маса над 12 тона от категория N3, както и тегленето на ремаркета и полуремаркета с технически допустима максимална маса над 10 тона от категория О4 до 31.03.2016 г.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА