По нареждане на кмета на София Йорданка Фандъкова започва почистване на дъждоприемни шахти и оттоци във връзка с покачването на температурите и топенето на снега. Фирмите, ангажирани с почистването, трябва да организират своите екипи за изпълнение на дейностите. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община.
Районните кметове трябва да предприемат наблюдение на критични участъци на реки и да подават сигнали. Организирано е и наблюдение на общинските язовири.
Екипи на звеното за аварийно-спасителни дейности извършва огледи на място.
Поради покачването на температурите през деня се очаква топене и падане на лед и натрупан сняг от покриви и навеси. Призоваваме гражданите да обръщат внимание на местата, по които минават, а собствениците на сградите, на които са се образували висулки, да вземат мерки за премахването им и обезопасяване на мястото.
26 Януари, 2016 10:02 916 0
В София чистят шахтите и оттоците
Районните кметове трябва да предприемат наблюдение на критични участъци на реки и да подават сигнали
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА