14 Март, 2012 21:44 1 348 3

Протести в 4 града срещу поправките в Закона за горите

  • протест-
  • еколози-
  • закона за горите-
  • поправки
Протести в 4 града срещу поправките в Закона за горите - 1
Снимка: Коалиция "За да остане природата в България"

Протести на еколози се проведоха тази вечер в София, Пловдив, Варна и Казанлък.

Най-голямо беше шествието в София, което наброяваше повече от 1000 души. "Вън бетона от закона!", "Хубава си моя горо, но не задълго", "Мълчанието е злато, но само ако си овца", "Взехте ни морето, оставете ни поне планините",  бяха част от транспарантите и плакатите, които стотиците протестиращи издигнаха в поредната си акция срещу поправките в Закона за горите.

Под звуците на "Притури се планината" и "Излел е Делю хайдутин", те преминаха по бул. "Витоша и "ул. "Алабин" и се спряха пред площад "Възраждане", където е администрацията на Природен парк Витоша.

Целта на екоактивистите е да спрат спорните законодателни промени, преди да са минали на второ четене в парламента. Според тях промените ще дадат възможност за бърза и евтина сеч на държавни и частни гори, за да се проправят писти и просеки за лифтове в услуга на "един и същ бизнесмен, който вече контролира 3 от 4-те големи ски зони в България - Банско, Витоша и Боровец."

"Българската гора и дървесината е един от най-големите ресурси на България. На фона на всички приказки за страхотната ни природа, имаме само 5 % защитени територии в България и се посяга именно на тях, коментира планинският водач Михаил Михов от коалицията "За да остане природа в България".


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 скиорче

    1 0 Отговор
    Евала, имаше към 2000 души, това е гражданско общество - истинско! Какво трябва да стане, за да разберете, че тези проекти са против ски спорта, а се перат пари и се пълнят гушите на някакви комунистически барони.
    Всеки нормален скиор не иска монопол на тези
  • 3 MarishkiTulen78

    0 0 Отговор
    http://www.youtube.com/watch?v=YNoeWkHSAY8&context=C3523e44ADOEgsToPDskJzy9Z7XVWHZOY_E_z4Do0Z