20 Май, 2021 19:52 5 167 65

Рашков: Деморализацията е обхванала МВР

  • мвр-
  • пловдив-
  • бойко рашков

Случилото се в 3-то РУП в Пловдив е удар срещу авторитета на ведомството

Рашков: Деморализацията е обхванала МВР - 1
Снимка: бТВ

"Тогава, когато има деморализация от горе надолу, тя ще стигне и до редовите служители на МВР. Когато виждаме в някои помещения и мебели кюлчета със злато и милиони левове, това се отразява и на морала и на обикновения редови служител".

Това каза служебният вътрешен министър Бойко Рашков след среща със състава на ОДМВР-Пловдив след арестите в 3-то РУП.

Досегашният началник на Първо районно гл. инспектор Петър Тодоров е новият шеф на Областна дирекция на МВР в Пловдив. Първоначално той ще стане зам.-директор, тъй като титулярът Йордан Рогачев е в болница. По думите на Рашков Тодоров е дългогодишен служител в системата на МВР с 30-годишен опит.

„С г-н Рогачев няма напредък, защото той се намира в болница в Пловдив. Вчера установихме контакт, той е на болнично легло. Затова не можем да предприемаме действия за неговото уволнение и наказване“, поясни той.

По думите на Бойко Рашков случилото се в 3-то РУП в Пловдив е удар срещу авторитета на МВР, който се отразява на авторитета на всички служители в областта.

„Няма престъпност с или без пагони, има престъпност. В конкретния случай тя е от престъпници с пагони и от престъпници без пагони. Още не сме сигурни какъв е мащабът, защото сме още в първите дни на разследването“, коментира служебният вътрешен министър.

Относно информацията в някои медии за подслушвани политици Рашков коментира, че Националното бюро за контрол на специалните разузнавателни средства трябва да се самосезира и да провери случая. Допълни, че не трябва те да разчитат министърът на вътрешните работи да свърши тяхната работа. Самият Рашков няма такава информация и я е научил от медиите.

Служебният вътрешен министър бе категоричен, че ще има още рокади в системата на МВР.

Бойко Рашков отново информира, че има около 89 машини, останали от предишния вот, в регионални дирекции на вътрешните работи.

"За мен остава неясно каква е причината това да се случи. В момента изясняваме този въпрос с ЦИК и може би тези дни ще има решение", уточни той.

"Веднага се усъмних в истинските мотиви да останат там и евентуално да бъдат манипулирани. Твърденията, че те не били сертифицирани подсилват тези мои съмнения. В следващите дни ще предприема мерки да бъдат върнати в София и проверени и евентуално да се включат в изборния процес, когато има експертно становище за тяхната годност и че няма да се използват за манипулация", обясни Бойко Рашков.


Поставете оценка:
Оценка 4.5 от 57 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Удри,Рашо

    110 17 Отговор
    Истината е с теб!

    Коментиран от #3

  • 2 Maf1ata BG

    115 11 Отговор
    Рашка, няма начин и в София да няма такива корумпирани ченгета!

    Коментиран от #34

  • 3 choko

    35 3 Отговор

    До коментар #1 от "Удри,Рашо":

    Екстрадират Георги Попов от Дубай. Той е един от приближените до Васил Божков.

    Коментиран от #10, #46

  • 4 choko

    63 7 Отговор
    Подслушвани ли са политици в предизборната кампания?
  • 5 бррр

    53 8 Отговор
    Милиционеризация е обхванала цялата кочина.
  • 6 Имее

    58 12 Отговор
    Мога да Ви кажа, че като стана министър председател Бойко първия път, и полицаите се бяха доста гипсирали и се плашеха от него, но го видяха, че е мушенник и шмекер и го удариха на произвол! Казвам го, защото имам комшия полицай и той ми казваше, че ги е страх от бате Ви Бойко!

    Коментиран от #62

  • 7 Суха съчка

    63 12 Отговор
    Няма деморализация в МВР те постъпват там за да крадат и да се възползват от облагите.
  • 8 Грузия

    62 11 Отговор
    В Грузия така се справиха - уволниха всички в МВР на 100 % и след това с конкурс назначиха нови.

    Коментиран от #33

  • 9 Потърпевш

    23 32 Отговор
    И това го казва човек,който си переше парите на слънчака през хотелите и жена му искаше подкупи за дела..
  • 10 Да бе

    31 2 Отговор

    До коментар #3 от "choko":

    "Утре Георги Попов се прибира в България по собствена воля", написа Божков по фейса. Но нека да видим...
  • 11 Майна

    43 5 Отговор
    Значи Рогачев бил в болничен,а??ХА ХА ХА
  • 12 пройчо

    17 8 Отговор
    Боювизация и Цветановизация е обзела....а доста леви политици,начело с лидера на ПЕС ---ПРАВИХА ЧЕК&& цели 10 години !!!
  • 13 гост

    17 23 Отговор
    Рашков може да продължи и с деморализацията сред младежите като едно време ,когато громяхме империализма .Само преди седмица Полина Паунов излезе с разкритие, че 78 машини са намерени в МВР, само след няколко часа Цветозар Томов/ също долюбван в този сайт/ каза, че машините са 10 , като има и резервни части между тях .Рашков говори за 89 машини, до довечера очаквам да станат 100 машините.

    Коментиран от #21

  • 14 перничанин

    25 3 Отговор
    Ето сега е момента, някой политик (партия, платформа, проект) да излезе и заяви, че ще промени НК . В момента за нападение и обида на полицай или медицинско лице , наказанията са по-строги от колкото за обикновен гражданин. Сега е момента да се промени закона. Ако се хване в издънка (корупция, злоупотреба с влияние), някой от "привилигерованите" , наказанията да са завишени двойно. Ето това, заедно с електронната администрация според мен ще прекрати корупцията.
  • 15 tate

    33 7 Отговор
    Мачкай тахтабите гн. Рашков !! Смърт на Фашизма и на неговите врагове !! Лазите Гробари , ревете ,още ще има ...........................
  • 16 PopoV

    18 1 Отговор
    дясната ръка на Божков

    Коментиран от #20

  • 17 бб57758696

    5 8 Отговор
    Рашков Гешев ти бута това говедо ГЕА под носа и ти дремеш. Доказан престъпник и поръчков изрод.
  • 18 Шаран БГ

    13 2 Отговор
    Охо-о-о. То там имало и МОРАЛИЗАЦИЯ ......!?
  • 19 Светослав

    19 16 Отговор
    И мен да ме замярват с риба, яйца, бомбички, и аз да се правя, че не виждам, естествено, че ще ходя без желание. Когато лумпените, наркомани те и всички боклуци да над мен в правосъдието, защо да се правя на полицай, по добре на зрител с пуканки, и да върви заплатата

    Коментиран от #24

  • 20 tate

    2 9 Отговор

    До коментар #16 от "PopoV":

    А ти лявата ръка на онанизма............
  • 21 Льольо

    11 7 Отговор

    До коментар #13 от "гост":

    Сега ги дадоха по телевизията, черни обвити в найлоново фолио. Е не са 10! Аз на очите си ли да вярвам или на твоите брътвежи?
  • 22 Хехе

    26 2 Отговор
    Ако има манипулирани машини - веднага да се възбуди наказателно производство за подготовка на фалшифициране на избори.
  • 23 Лошото е,

    10 4 Отговор
    че и сегашните връщат на ръководни позиции компрометирани, корумпирани и веднъж вече пенсионирани ченгета.

    Коментиран от #32

  • 24 tate

    19 10 Отговор

    До коментар #19 от "Светослав":

    А с какво да те "замярват" селски ????? С пачки ли ? От който нищо не става , става само ченге или бакшиш !! Нали ги видях милиционерите ,злобна тълпа като "Миньоните" напълно безмозъчни .................... дай му на глупака власт и му гледай сеира !!! Такива са ,нищоправене и лапачка !! Прости хора но с пагон и палка !!!

    Коментиран от #27, #50

  • 25 Ал Бунди

    29 3 Отговор
    Дрън-дрън- ярина, Рашков. МВР от край време е котилото на организираната престъпност.Във всички служби и на всички нива. Кои бяха шефовете на службата за борба с наркотрафика, които организираха пласмент на дрога и закрила на дилърите? До къде стигна разследването им. Известен ли ви е факта, че търговията с плът в София е организирана и ръководена от ''бивши'' ченгета. Дори имат и таксиметрова компания за ''доставки на адрес''. Аз съм работил някога в нея и знам много добре какво говоря. А както е известно, бивше ченге няма. А как стоят нещатас наемните убийци от НСО...нали не мислите че оня ахмак, дето го хванаха е сам. Как стоят нещата с Гранична полиция, където извънредно си докарват що-годе добри депутатаски заплати от трафик на мигранти. Плащат ли данъци и обявяват ли ''хонорарите'' пред данъчните( това бе шега), А КАТаджийчетата, те пък миличките живи да ги ожалиш. Ама не ми е ясно, как Данчо( КАТаджийчето) е знаел по всяко време на деня и ноща разположението на всички радари в страната. Това ми намирисва не, а направо вони на ОПГ. Там до къде стигнаха нещата...до под кривата круша май. Данчо ще опере пешкира...а другите? Господин министре...много работа ще има . И май най-добрия вариант е разпускане и преосноваване на службите. Всичките...до една. Това дето ги размествате...направо си е смешка. Нали знаете приказката за козината на вълка. Знаете я, сигурен съм. Тогава..ДЕЙСТВЙТЕ. Ама не половинчато.
  • 26 ГЕRB

    22 3 Отговор
    Котилото ни е в Пловдив, но същото е и в София !
  • 27 Светослав

    8 6 Отговор

    До коментар #24 от "tate":

    вие сте си в правото да стачкуват, без да пречите на други! Ако нарушавате правата, си получавате, това което е по закон. Но доколкото си спомням, не беше точно така😜. Както на Вас не Ви е приятно, така и на момчетата. Те с нищо не са виновни

    Коментиран от #56, #58

  • 28 праим пари

    17 4 Отговор
    Не разчиташ правилно нещата , това е Бойковизация , не е деморализация , направо си е мафиотизация.
  • 29 Заааааа

    17 5 Отговор
    За това имаше агенти и ушета едно време. Който краде, го издаваха. Социализма е най-добрата система за българския манталитет.
  • 30 Деморализация -

    4 25 Отговор
    основно след като на власт дойдоха комуунтеета. На радев и започна реваншизъм и безпричинни сталински чистки и разгром на системата на вътрешна сигурност. Бандитите играят валс, скоро ще го усетите на гърба си

    Коментиран от #57

  • 31 Да,бе

    18 1 Отговор
    Деморализация може да има само на места,където е имало някакъв морал.В тая система морал е непозната дума и пречка в кариерното развитие.Малкото докоснали се до това блато,които имат дори наченки на някакъв морал се махат и забравят,че са били в тая посредствена гнус.
  • 32 Психо от Курило

    6 4 Отговор

    До коментар #23 от "Лошото е,":

    То сегашните политици , половината са такива каквито описваш. Цветанов, Мая Манолова...и представете си Жан Виденов.
  • 33 оня

    14 7 Отговор

    До коментар #8 от "Грузия":

    Ииииииии, кво правим докато се научат новите???? Знаеш ли колко продължава школата за новобранци? И поне 5г стаж за да се утвърди един полицай:))
    Мислете като пишете кратунковци:))

    Коментиран от #44, #49, #51

  • 34 Урко

    11 2 Отговор

    До коментар #2 от "Maf1ata BG":

    Не само така е повсеместно.Какво стана със джебчиките който си плащат на охраната във Варна МОЛ и началника на 3 то РПУ Варна.

    Коментиран от #36

  • 35 Матей

    12 0 Отговор
    Тя деморализацията е настъпила отдавна и постепенно,а това хващане групата на шаро прилича на аварийно отваряне на парния клапан.От работата на МВР зависи твърде много реда в страната,но явно така са настроили системата,така че да е в угода на престъпниците по висшите етажи на властта.Сега има смяна на ръководния състав,както сами го нарекоха рокади,т.е разместване,а не разчистване и затова резултатите ще са твърде посредствени.
  • 36 оня

    6 1 Отговор

    До коментар #34 от "Урко":

    Джебчийките от години се изнесоха в чужбина в богатите държави:))
  • 37 РЕСПЕКТ

    18 4 Отговор
    БРАВО ,ИСТИНСКИ ЧЕСТЕН ЧОВЕК ,ПРОФЕСИОНАЛИСТ
  • 38 ДЕМОРАЛИЗАЦИЯТА СТЕ ВИЕ И РАДЕВ

    4 22 Отговор
    ПРОСТОТИЯ НАРОДЕЦ ВИ ПОВЯРВА И ВЪРНА МАФИЯТА НА ВЛАСТ!
  • 39 Да питам

    12 0 Отговор
    Другите министерства кога ще започнат проверки, по точно МОСВ!?
  • 40 Хора, дошло е време разделно

    19 1 Отговор
    Предстоят избори. Искате ли пак бойко да се върне? Не! Тогава гласувайте масово - против бойко и шайката му от ГЕРБ и напиращите отново към НС - ВМРО, НФСБ, ВОЛЯ - т. нар. "Български патриоти" , а всъщност - СТАРИТЕ МАФИОТИ
  • 41 Бандит

    0 8 Отговор
    Поредния триумф над закона 💪
  • 42 кщшк

    12 1 Отговор
    Целата полиция във всичките и видове плче за спешен репотбор от горе до долу. За 12 години ГЕРБ тази държавна институция се напълни с некачествени служители Тук там останал некой честен, не корумпиран професионалист.МВР е отдавна в будна кома.
  • 43 РЕСПЕКТ

    24 1 Отговор
    БРАВО ,ИСТИНСКИ ЧЕСТЕН ЧОВЕК ,ПРОФЕСИОНАЛИСТ,ПОВЕЧЕ ТАКИВА ДОСТОЙНИ БЪЛГАРИ ТРЯБВАТ
  • 44 CNN

    4 0 Отговор

    До коментар #33 от "оня":

    Това се прави поетапно но комуниста си мисли че е трудно постижимо
  • 45 .......

    11 0 Отговор
    ВИДИШ ЛИ КЮЛЧЕТО ,ЖЕНИШ ПАРТНЬОРА ОТ БАРСЕЛОНСКАТА ОФШОРКА ЗА МАНЕКЕНКАТА ,МЕСТИШ Я В ГЪРЦИЯ ,МОРАЛ НУЛЕВ
  • 46 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 47 питам

    3 4 Отговор
    Шефовете на МВР, които си затваряха очите при купуването на гласове при предишни избори, сега ги направихте областни управители. Те ли ще гарантират честността на вота?
  • 48 Много точно казано

    11 0 Отговор
    Деморализацията е много сериозен проблем в голяма част от състава на МВР, но тя е в резултат на действията на политическото ръководство на страната. Първо масово се назначават партийно началници без значение от професионалните им умения и придобития стаж. Те от своя страна назначават на конкурси свой протежета или срещу заплащане вкарват някой, който впоследствие гледа първо да избие инвестицията си. Освен това знаят, че следващата власт ще ги смени и гледат да гребат с пълни шепи блага, пари, опъват чадъри и естествено изпълняват поръченията на тези от които са зависими и когато искат да блеснат и да оправдаят назначенията си на ръководни постове, измислят понякога пълни глупости представени като реформи за подобряване на работата и започват да гонят служители прехвърляйки вината и неуспехите си на тях. На по старите служители това им действа демотивиращо и част от тях виждайки как по йерархичен път чрез корупция може да се изкарват пари безнаказано и да се израства, се деморализират или иначе казано се социализират успешно в днешната ситуация в страната. Неизменно някой изгарят, но това става, за да светят други, които толкова добре са се деморализирали и адаптирали, че чак успяват да надскочат нивото си и стават част от бизнеса или политиката, а в някой единични случай и в двете. За съжаление не мога да посоча име на честен и морален безпартиен човек, който е минал през всички нива с дългогодишен стаж и е станал голям бизнесмен и политик само с дълги б

    Коментиран от #54

  • 49 Кратун

    7 0 Отговор

    До коментар #33 от "оня":

    Значи по твоята кратунковска логика нищо не трябва да правим?
  • 50 Бай Пеши

    5 0 Отговор

    До коментар #24 от "tate":

    Леко че ще се задавиш от лигите се .

    Коментиран от #55

  • 51 Суеко

    7 1 Отговор

    До коментар #33 от "оня":

    До като се научат какво..да крадат ли, да разпространяват наркотици ли, да закрилят проститутките ли, да рекетират хората по пътищата ли?. По твоите думи ще има поне едни пет години, в които ще си вършат работата. Което е добре, даже много добре.
  • 52 ВИСУ

    7 0 Отговор
    Деморилизация и демотивация е обхванала целото МВР. Чекат само край на месеца за банкомата. ББ даваше на МВР много пари за да не работят срещу нега и ГЕРБ. Това стана навик обаче. В малките населени места полицаите знаят кой е от ГЕРБ и само дето ве му козируват.
  • 53 ДИЧО

    8 0 Отговор
    Ако г-н министър знаете колко богати станаха некои полицаи и малки и големи от нелегалните емигранти?особено тези от граничната полициа - купиха си и апартаменти в големи градове и маркови коли, че и по 2-3 любовници подържат.
  • 54 Много точно казано 2

    9 0 Отговор

    До коментар #48 от "Много точно казано":

    ... с дълги безсънни нощи труд. Прав сте г-н Рашков, че парите и властта деморализират, но след 10 години деморализация кажете колко години ще трябват, за да станем стожер на моралност, честност и справедливост, при положение, че след 45 години комунизъм не ни стигат 30 години преход да сменим напълно системата. Освен това деморалираното и като цяло застаряващо и болнаво население се състои от немалък процент малцинствени групи без желание за обща социализация, на фона на подрастващи българи с преобладаващ криминален манталитет и/или аморално поведение. Общо взето сме на границата на самоунищожението и само дълги години градеж на ново с мисъл за далечният хоризонт може да ни спаси, но не и два три месеца казване на част от истината и смяна на част от кирливите ризи.
  • 55 Али J

    5 1 Отговор

    До коментар #50 от "Бай Пеши":

    Алоооуу..старите милиционери, що се обаждате като на барабан палките. Нали вие ги научихте днешните на номерата. Трай си, че каквото се е задало....
  • 56 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 57 Истината2

    9 0 Отговор

    До коментар #30 от "Деморализация -":

    Демобилизацията я сътвори ГЛАВНАТА МУТРА НА ДЪРЖАВАТА.НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ КАКВИ ВРЕДИ ИМА ОТГОРЕ ДО ДОЛУ.Но това не прави впечатление на някои хора,защото и те са престъпници.АКО ОСТАНЕ ТОВА СЛУЖЕБНО ПРАВИТЕЛСТВО ЩЕ СВЪРШИ ОТЛИЧНА РАБОТА В ПОЛЗА НА НАРОДА И СПРАВЕДЛИВОСТТА.
  • 58 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 59 ГЛАС НАРОДЕН

    3 1 Отговор
    ВЕЛИКО НАРОДНО СЪБРАНИЕ 1 ЛЕВ СУБСИДИЯ, МАЖОРИТАРЕН ВОТ, И НОВ ПРЕЗИДЕНТ. ВСИЧКИ ПАЛЯЧОВЦИ И КОМЕДИАНТИ ВЪН ОТ ПАРЛАМЕНТА.
  • 60 СПРАВЕДЛИВОСТ

    5 1 Отговор
    БОЙКО ЩЕ ОПРАВИ БЪЛГАРИА,,,,,,,
    АМА РАШКОВ,,,,,
  • 61 big

    4 0 Отговор
    В МВР никога не е имало морал, за да настъпи деморализация! Спомнете си имената на спряганите най-големи престъпници преди години, почти всички бивши служители на МВР или свързани с тях! Нима сега не е така, но допълнително има и политическа окраска, особено при назначаване на високи постове.
  • 62 нормално

    4 0 Отговор

    До коментар #6 от "Имее":

    Просто разбраха,че са в един отбор,този на м у т р и т е и се успокоиха.
  • 63 електорална 1

    3 0 Отговор
    И друг път съм писал: навсякъде, където и да пипнеш е гнилоч. Не е само в 3 РПУ, не е само в МВР. Навсякъде са гербаджийските корумпирани калинки.
  • 64 гошо

    0 0 Отговор
    комунист
  • 65 баба Цола

    0 0 Отговор
    Рашков тези 89 машини за изборното гласуване да не са оставени за регулиране на избирателите на ГЕРБ. Само сменят машините и толкова.
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове