Няма промяна на мандатите. ГЕРБ ще има 97 мандата, Коалиция за България - 84, ДПС - 36, Атака - 23. Това съобщи говорителят на ЦИК Бисер Троянов след продължило повече от 6 часа заседание на комисията.
За ГЕРБ са гласували от имащите право на вот 30,5%, за Коалиция за България -26,6%, за ДПС - 11,2%, за Атака - 7,3%.
Като се имат предвид направените от лидерите на политическите сили изявления, че ДПС не биха се коалирали с ГЕРБ, аритметиката показва, че сборът между мандатите на ДПС и БСП при сегашните резултати дава общо 120 депутати. Има пълен паритет. Подобна коалиция не би имала мнозинство в парламента.
Разпределението на гласовете между политическите сили е следното:
ГЕРБ получава 30.503% от гласовете, Коалиция за България - 26.614%, ДПС - 11.293%, Атака - 7.302%.
Разпределението на гласовете извън страната изглежда така:
ДПС - 49.146%, ГЕРБ - 20.799%, "Коалиция за България" - 4.434%, "Атака" - 2.787%.
Наблюдава се пробив в Кърджали, където ГЕРБ печели един мандат срещу четири от ДПС", подобен пробив има и в Силистра и Разград. ДПС пък има депутати в 23, 24 и 25 МИР. в София.
Избраните в два многомандатни района трябва да посочат в 24-часов срок къде ще бъдат депутати, за да може ЦИК да попълни на тяхно място следващият от листата. По закон, в 7-дневен срок ЦИК трябва да обяви избраните депутати.
1. Обявява за избрани за народни представители в Четиридесет и второ Народно събрание в многомандатните изборни райони:
Изборен район 01. БЛАГОЕВГРАДСКИ |
|||
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Емил Страхилов Костадинов |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Спас Янев Панчев |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Тодор Борисов Радулов |
|
ПП „Атака" |
1 |
Илиан Сашов Тодоров |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Цветан Генчев Цветанов |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Даниела Владимирова Савеклиева |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Митко Живков Захов |
|
ПП „ГЕРБ" |
4 |
Георги Иванов Андонов |
|
ПП „ГЕРБ" |
5 |
Любен Петров Татарски |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Алиосман Ибраим Имамов |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
2 |
Ахмед Ахмедов Башев |
|
Изборен район 02. БУРГАСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
|
КП „Коалиция за България" |
1 |
Димчо Димитров Михалевски |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Христо Цветанов Монов |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Атанас Зафиров Зафиров |
|
КП „Коалиция за България" |
4 |
Павел Маринов Маринов |
|
ПП „Атака" |
1 |
Десислав Славов Чуколов |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Ивелина Веселинова Василева |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Димитър Бойчев Петров |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Иван Стефанов Вълков |
|
ПП „ГЕРБ" |
4 |
Снежина Минчева Маджарова |
|
ПП „ГЕРБ" |
5 |
Семир Хусеин Абу Мелих |
|
ПП „ГЕРБ" |
6 |
Диана Иванова Йорданова |
|
ПП „ГЕРБ" |
7 |
Галина Стефанова Милева-Георгиева |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Хюсеин Хасан Хафъзов |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
2 |
Дурхан Мехмед Мустафа |
|
Изборен район 03. ВАРНЕНСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
|
КП „Коалиция за България" |
1 |
Пламен Василев Орешарски |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Красимир Христов Янков |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Борислав Гуцанов Гуцанов |
|
КП „Коалиция за България" |
4 |
Анелия Димитрова Клисарова |
|
КП „Коалиция за България" |
5 |
Йорданка Колева Йорданова |
|
ПП „Атака" |
1 |
Волен Николов Сидеров |
|
ПП „Атака" |
2 |
Николай Веселинов Александров |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Лиляна Павлова Николова |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Иван Николаев Портних |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Пламен Иванов Манушев |
|
ПП „ГЕРБ" |
4 |
Емил Йорданов Радев |
|
ПП „ГЕРБ" |
5 |
Красимира Пенева Анастасова |
|
ПП „ГЕРБ" |
6 |
Николай Николов Апостолов |
|
ПП „ГЕРБ" |
7 |
Павел Алексеев Христов |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Йордан Кирилов Цонев |
|
Изборен район 04. ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
|
КП „Коалиция за България" |
1 |
Мариана Радева Бояджиева |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Петър Георгиев Кънев |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Милка Дончева Христова |
|
ПП „Атака" |
1 |
Любомир Владимиров Владимиров |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Цветан Генчев Цветанов |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Евгени Димитров Стоев |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Мирослав Николов Петков |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Хасан Илияз Хаджихасан |
|
Изборен район 05. ВИДИНСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Михаил Райков Миков |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Филип Стефанов Попов |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Владимир Цветанов Тошев |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Петя Николова Раева |
|
Изборен район 06. ВРАЧАНСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Янаки Боянов Стоилов |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Минчо Мънчев Минчев |
|
ПП „Атака" |
1 |
Венцислав Асенов Лаков |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Тотю Младенов Младенов |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Петя Цветанова Аврамова |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Камен Костов Костадинов |
|
Изборен район 07. ГАБРОВСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Йордан Георгиев Стойков |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Томислав Пейков Дончев |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Цветомир Цвятков Михов |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Четин Хюсеин Казак |
|
Изборен район 08. ДОБРИЧКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Явор Илиев Гечев |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Сияна Атанасова Фудулова |
|
ПП „Атака" |
1 |
Николай Веселинов Александров |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Румен Иванов Иванов |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Желязко Иванов Желязков |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Рушен Мехмед Риза |
|
Изборен район 09. КЪРДЖАЛИЙСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Милко Петров Багдасаров |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Цвета Вълчева Караянчева |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Лютви Ахмед Местан |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
2 |
Ердинч Исмаил Хайрула |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
3 |
Мустафа Фахри Ахмед |
|
Изборен район 10. КЮСТЕНДИЛСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Мая Божидарова Манолова |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Иван Тодоров Ибришимов |
|
ПП „Атака" |
1 |
Илиан Сашов Тодоров |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Кирил Боянов Калфин |
|
Изборен район 11. ЛОВЕШКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Емил Димитров Райнов |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Димитър Ангелов Горов |
|
ПП „Атака" |
1 |
Венцислав Асенов Лаков |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Корнелия Добрева Маринова |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Николай Нанков Нанков |
|
Изборен район 12. МОНТАНА |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Младен Петров Червеняков |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Румен Маринов Йончев |
|
ПП „Атака" |
1 |
Адриан Христов Асенов |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Искра Фидосова Искренова |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Златко Димитров Тодоров |
|
Изборен район 13. ПАЗАРДЖИШКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Илияна Малинова Йотова |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Георги Николов Мърков |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Йордан Стоянов Младенов |
|
ПП „Атака" |
1 |
Станислав Тодоров Станилов |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Дончо Спасов Баксанов |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Гинче Димитрова Караминова |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Христо Илиев Калоянов |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Делян Славчев Пеевски |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
2 |
Искра Димитрова Михайлова-Копарова |
|
Изборен район 14. ПЕРНИШКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Ангел Петров Найденов |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Станислав Иванов Владимиров |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Делян Александров Добрев |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Ирена Любенова Соколова |
|
Изборен район 15. ПЛЕВЕНСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Стефан Ламбов Данаилов |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Васил Миланов Антонов |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Любомир Ангелов Петков |
|
КП „Коалиция за България" |
4 |
Петър Илиев Дулев |
|
ПП „Атака" |
1 |
Явор Божилов Нотев |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Цецка Цачева Данговска |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Пламен Тачев Петров |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Ивайло Ангелов Московски |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Митхат Сабри Метин |
|
Изборен район 16. ПЛОВДИВ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Стефан Ламбов Данаилов |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Петър Пандушев Чобанов |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Илия Атанасов Баташки |
|
КП „Коалиция за България" |
4 |
Красимир Атанасов Мурджев |
|
ПП „Атака" |
1 |
Павел Димитров Шопов |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Бойко Методиев Борисов |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Менда Кирилова Стоянова |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Вежди Летиф Рашидов |
|
ПП „ГЕРБ" |
4 |
Димитър Николов Лазаров |
|
ПП „ГЕРБ" |
5 |
Стефан Иванов Дедев |
|
ПП „ГЕРБ" |
6 |
Антоний Йорданов Йорданов |
|
Изборен район 17. ПЛОВДИВСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Румен Василев Стоянов |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Петър Василев Мутафчиев |
|
КП „Коалиция за България" |
4 |
Пламен Василев Славов |
|
ПП „Атака" |
1 |
Магдалена Ламбова Ташева |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Здравко Димитров Димитров |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Силвия Анастасова Хубенова |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Николай Петков Петков |
|
ПП „ГЕРБ" |
4 |
Павел Андреев Гуджеров |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Джевдет Ибрям Чакъров |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
2 |
Тунджай Османов Наимов |
|
Изборен район 18. РАЗГРАДСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Татяна Иванова Буруджиева-Ваниотис |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Валентин Стефанов Василев |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Хасан Ахмед Адемов |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
2 |
Рамадан Байрам Аталай |
|
Изборен район 19. РУСЕНСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Янаки Боянов Стоилов |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Таню Христов Киряков |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Добрин Ненов Данев |
|
ПП „Атака" |
1 |
Любомир Владимиров Владимиров |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Пламен Дулчев Нунев |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Светлана Ангелова Найденова |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Десислава Вълчева Атанасова |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Ферихан Илиязова Ахмедова |
|
Изборен район 20. СИЛИСТРЕНСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Антон Константинов Кутев |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Стефан Господинов Господинов |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Рамадан Байрам Аталай |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
2 |
Невин Халил Хасан |
|
Избирателен район 21. СЛИВЕНСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Валери Мирчев Жаблянов |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Деян Цанков Дечев |
|
ПП „Атака" |
1 |
Димитър Димчев Димов |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Десислава Жекова Танева |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Галя Енева Захариева |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Янко Александров Янков |
|
Изборен район 22. СМОЛЯНСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Дора Илиева Янкова |
|
ПП „Атака" |
1 |
Димитър Василев Аврамов |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Даниела Анастасова Дариткова-Проданова |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Мустафа Сали Карадайъ |
|
Изборен район 23. СОФИЯ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Жельо Иванов Бойчев |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Ваня Чавдарова Добрева |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Мартин Георгиев Захариев |
|
КП „Коалиция за България" |
4 |
Георги Стоянов Кадиев |
|
КП „Коалиция за България" |
5 |
Румен Василев Гечев |
|
КП „Коалиция за България" |
6 |
Страхил Чавдаров Ангелов |
|
ПП „Атака" |
1 |
Деница Стоилова Гаджева |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Ивайло Ангелов Московски |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Димитър Борисов Главчев |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Александър Руменов Ненков |
|
ПП „ГЕРБ" |
4 |
Теодора Радкова Георгиева |
|
ПП „ГЕРБ" |
5 |
Владимир Иванов Иванов |
|
ПП „ГЕРБ" |
6 |
Данаил Димитров Кирилов |
|
ПП „ГЕРБ" |
7 |
Милена Цветанова Дамянова |
|
ПП „ГЕРБ" |
8 |
Емануела Здравкова Спасова |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Георги Симеонов Горанов |
|
Изборен район 24. СОФИЯ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Петър Атанасов Курумбашев |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Георги Страхилов Свиленски |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Борис Цветков Цветков |
|
КП „Коалиция за България" |
4 |
Росен Малинов Малинов |
|
ПП „Атака" |
1 |
Явор Божилов Нотев |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Владислав Иванов Горанов |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Джема Маринова Грозданова |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Веселин Бориславов Вучков |
|
ПП „ГЕРБ" |
4 |
Евгения Бисерова Алексиева |
|
ПП „ГЕРБ" |
5 |
Стефани Михнева Михайлова |
|
ПП „ГЕРБ" |
6 |
Валентин Иванов Радев |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Щерьо Щерев Щерев |
|
Изборен район 25. СОФИЯ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Сергей Дмитриевич Станишев |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Николай Симеонов Малинов |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Таня Любомирова Андреева-Райнова |
|
КП „Коалиция за България" |
4 |
Валентина Василева Богданова |
|
КП „Коалиция за България" |
5 |
Деница Златкова Златева |
|
ПП „Атака" |
1 |
Волен Николов Сидеров |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Бойко Методиев Борисов |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Красимир Любомиров Велчев |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Станислав Стоянов Иванов |
|
ПП „ГЕРБ" |
4 |
Доброслав Дилянов Димитров |
|
ПП „ГЕРБ" |
5 |
Лъчезар Богомилов Иванов |
|
ПП „ГЕРБ" |
6 |
Красимир Георгиев Ципов |
|
ПП „ГЕРБ" |
7 |
Йоана Милчева Кирова |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Петър Симеонов Ангелов |
|
Изборен район 26. СОФИЙСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Корнелия Петрова Нинова |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Александър Димитров Паунов |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Кирил Николаев Добрев |
|
ПП „Атака" |
1 |
Деница Стоилова Гаджева |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Владислав Иванов Горанов |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Светлин Димитров Танчев |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Даниел Георгиев Георгиев |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Емил Кирилов Иванов |
|
Изборен район 27. СТАРОЗАГОРСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Сергей Дмитриевич Станишев |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Георги Янчев Гьоков |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Георги Чавдаров Анастасов |
|
КП „Коалиция за България" |
4 |
Мариана Господинова Тотева |
|
ПП „Атака" |
1 |
Десислав Славов Чуколов |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Лиляна Павлова Николова |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Кирил Добрев Добрев |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Аксения Бориславова Тилева |
|
ПП „ГЕРБ" |
4 |
Пламен Веселинов Йорданов |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Делян Славчев Пеевски |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
2 |
Халил Реджепов Летифов |
|
Изборен район 28. ТЪРГОВИЩКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Явор Бориславов Куюмджиев |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Дарин Иванов Димитров |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Тунчер Мехмедов Кърджалиев |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
2 |
Веселин Вълев Пенев |
|
Изборен район 29. ХАСКОВСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Драгомир Велков Стойнев |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Стефан Иванов Танев |
|
КП „Коалиция за България" |
3 |
Смиляна Николова Нитова-Кръстева |
|
ПП „Атака" |
1 |
Гален Симеонов Монев |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Делян Александров Добрев |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Красимир Неделчев Стефанов |
|
ПП „ГЕРБ" |
3 |
Ирена Георгиева Узунова |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Лютви Ахмед Местан |
|
Изборен район 30. ШУМЕНСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Димитър Стоянов Дъбов |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Иван Валентинов Иванов |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Любомир Димитров Христов |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Донка Димитрова Иванова |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
1 |
Христо Дамянов Бисеров |
|
ПП „Движение за права и свободи" |
2 |
Хамид Бари Хамид |
|
Изборен район 31. ЯМБОЛСКИ |
|
|
|
Партия или коалиция от партии |
№ в листата |
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
КП „Коалиция за България" |
1 |
Атанас Тодоров Мерджанов |
|
КП „Коалиция за България" |
2 |
Николай Василев Петев |
|
ПП „ГЕРБ" |
1 |
Иван Стоев Чолаков |
|
ПП „ГЕРБ" |
2 |
Димитър Ангелов Иванов |
|
2. Кандидати, избрани в два изборни района:
Име, презиме и фамилия |
ЕГН |
Изборни райони |
Бойко Методиев Борисов |
|
16. Пловдив, 25. София |
Венцислав Асенов Лаков |
|
06 Врачански, 11 Ловешки |
Владислав Иванов Горанов |
|
24. София, 26. Софийски |
Волен Николов Сидеров |
|
03. Варненски, 25. София |
Делян Александров Добрев |
|
14. Пернишки, 29. Хасковски |
Делян Славчев Пеевски |
|
13. Пазарджишки, 27. Старозагорски |
Деница Стоилова Гаджева |
|
23. София, 26. Софийски |
Десислав Славов Чуколов |
|
02. Бургаски, 27. Старозагорски |
Ивайло Ангелов Московски |
|
15. Плевенски, 23. София |
Илиан Сашов Тодоров |
|
01. Благоевградски, 10. Кюстендилски |
Лиляна Павлова Николова |
|
03. Варненски, 27. Старозагорски |
Любомир Владимиров Владимиров |
|
04. Великотърновски, 19. Русенски |
Лютви Ахмед Местан |
|
09. Кърджалийски, 29. Хасковски |
Николай Веселинов Александров |
|
03. Варненски, 08. Добрички |
Рамадан Байрам Аталай |
|
18. Разградски, 20. Силистренски |
Сергей Дмитриевич Станишев |
|
25. София, 27. Старозагорски |
Стефан Ламбов Данаилов |
|
15. Плевенски, 16. Пловдив |
Цветан Генчев Цветанов |
|
01. Благоевградски, 04. Великотърновски |
Явор Божилов Нотев |
|
15. Плевенски, 24. София |
Янаки Боянов Стоилов |
|
06. Врачански, 19. Русенски |
3. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани.
4. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в еднодневен срок от узнаването, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на приемане на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.
Решението да се обнародва незабавно в "Държавен вестник".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Осман Салимов
20:20 15.05.2013
2 Иван Белев
21:18 15.05.2013