11 Април, 2022 10:22 1 877 15

Сабрутев: Не съм предлагал пост на г-н Каримански. Направих предложение за излизане от ситуацията

  • венко сабрутев-
  • предлагане-
  • пост-
  • любомир каримански-
  • ситуация

Дискутираното с Каримански е било възможността коалицията да излезе с нова кандидатура, която да обедини всички народни представители, подчерта депутатът от ПП

Сабрутев: Не съм предлагал пост на г-н Каримански. Направих предложение за излизане от ситуацията - 1
Снимка: Нова телевизия

„Аз не съм предлагал пост. Направих предложение за излизане от ситуацията, в която сме. Предложение, с което коалицията ще излезе още по-силна и обединена, а двамата кандидати ще получат повече от това, за което кандидатстват. В петък помолих г-н Каримански за кратка дискусия. Срещнахме се в кафето на парламента. И му казах, че търся win-win решение – това е моя инициатива. Зададох му въпроса какво мисли, ако неговата кандидатура бъде издигната за представител на България в Световната банка. Това не беше раздаване на постове, това беше дискусия вътре в коалицията”. Това заяви в студиото на „Здравей, България” депутатът от „Продължаваме промяната” Венко Сабрутев в отговор на въпрос предлаган ли е друг пост на Любомир Каримански, за да се откаже от надпреварата за шеф на БНБ.

По думите му дискутираното с Каримански е било възможността коалицията да излезе с нова кандидатура, която да обедини всички народни представители. „Той каза, че трябва да говори със Слави и Тошко. Не сме се разбирали този разговор да остане само между нас. Тук няма скрито-покрито”, подчерта Сабрутев. И допълни:” Това , което ПП направи, е да потърси най-подходящия кандидат за поста гуверньор на БНБ. Още в началото зададохме стандартите, на които трябва да отговаря той”.

Според него ПП е дала ясна заявка, че ще търси обединителна кандидатура. „Твърдо смятаме, че кандидатурата на Андрей Гюров беше точно такава. Той е човек със солиден опит и образование и безупречен имидж. Когато създавахме коалицията ясно казахме, че ние няма да раздаваме постове. Ще се търси най-добрата кандидатура за всеки един пост”


Поставете оценка:
Оценка 3 от 12 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Абе

    14 9 Отговор
    Не бях на страната на Каримански ама като гледам как се гънете като червеи почва да ми става симпатичен. Успех на него

    Коментиран от #6

  • 2 ТаУмВзе

    9 2 Отговор
    Викаме му Далаверка!
  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Не е пост

    13 4 Отговор
    Предложение е! 😂 Мафия!
  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Истината е че

    13 4 Отговор
    Борбата за кокала е кървава! Под предлог,че ще оправят България поредните мошеници се хванаха за гушата! Помислете,ако Гюров стане начело на БНБ офшорките на Трифонов ще излязат на светло! Ало Каримански стане Асен Василев и Кирил Петков ще бъдат затруднени да продължат ограбването на България! Да не забравяме,че и Кирил и Асен не са с чисто минало,а и с действията си до момента не са направили НИЩО ЗА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД,ОСВЕН ДА ТЕГЛЯТ МИЛИАРДИ ЗАЕМИ С КОИТО НИ ЗАГРОБВАТ!
  • 8 Значи си правил

    11 1 Отговор
    Предложение, да се разкара, защо е този НАПЪН, да бяхте оставили на гласуването, и петков много грозно се изказва, хвърля петно върху Каримански, много ГРОЗНО
  • 9 6 години!!!

    2 0 Отговор
    Защо? Какви са тия мандати??? Назначава го за 1-2 години и ако е ол, се продължава мандата
  • 10 Простото Киро

    8 0 Отговор
    Опитват се да замажат опита за подкуп. Опитаха всичко - увещания, компромати, заплахи, подкуп, но не им се получи.
    Промяната си показа истинското лице - променена козина, но същия вълч нрав като всички престъпни политици от последните 32 години. Което значи, че менторите и кукловодите им са същите, както и на всички други преди тях.
  • 11 Некой си

    9 2 Отговор
    Хора, четете ли внимателно?
    В кафенето на парламента ТЪРГУВАТ ПОСТОВЕ!
    И го потвърждават публично!
    Промяна ли?
    Не мисля!!!
  • 12 Българка

    6 1 Отговор
    Чакай, малко! Значи стария комунистически почин , да се търси пост за човек, а не човек за поста, си е в сила и при "промяната"!??! Е, къде е промяната питам??????
  • 13 Перо

    5 0 Отговор
    А защо предложението не е отправено към собствения партиен кандидат?
  • 14 Да кажа

    3 0 Отговор
    Само да ви свѐтна: съпругата на Венко Сабрутев от 10 години работи в БЕХ, самият той е бил енергиен експерт на държавни дружества; месечно семейството е прибирало по близо 15 000 лева от управлението на онези, които депутатът от “Пълен провал” иска да вкара в затвора. Може, ама и вие с тях. Били сте част от системата, която отричате и искате да тричате.
    Тарикати, а?!
  • 15 Все повече

    0 2 Отговор
    се убеждавам, че гласуването ми за ПП е най- правилното решение. Не ги познавам, но това са млади, умни, интелигентни, високо образовани и културни хора, от младото поколение. Дерзайте и се борете с мафиотите!
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол